הנדסה רפואית

הנדסה רפואית

תפקידו של הטכנולוג הרפואי הוא לבדוק חולים באמצעות מכשור רפואי לצורך אבחון

מה זה בעצם?


תפקידו של הטכנולוג הרפואי הוא לבדוק  חולים באמצעות מכשור רפואי אלקטרוני או מכני לצורך אבחון, להכין את הציוד לשימוש ולבצע בו תיקונים בסיסיים ולערוך את המידע הרפואי המתקבל מהשימוש במכשור הרפואי לשם עיבודו. הנדסה הרפואית תורמת לפיתוח של טכנולוגיות מצילות חיים כגון: סורקים ומכשירי הדמיה (אולטראסאונד, CT, MRI); גפיים ביו מכניות ומלאכותיות; מצלמות גרעיניות ומצלמות בגלולה; שתלים; מזעור חיישנים וקבלת מידע מתוך הגוף באופן לא חודרני; הנדסת תאים ורקמות; פיתוח שתלים יעילים ושיטות ריפוי חדשניות, אנדוסקופיה ולפרסקופיה, קפיצים להרחבת עורקים, מנשמים וכלי דם מלאכותיים ועוד.

היכן לומדים?

לימודי הנדסה רפואית ניתן ללמוד במכללות להנדסאים הנמצאות בפיקוח מה"ט.

הלימודים

פיסיקה, רפואה, טכנולוגיה, הנדסה, מתמטיקה, מערכות מידע רפואיות, מכניקה של מערכות פיזיולוגיות, הנדסה קלינית, הדמיה ומכשור רפואי, ביו מכניקה ואיברים מלאכותיים, ביו חומרים וביוטכנולוגיה, קרינה ברפואה, מחשבים, מכניקת הזורמים, מכניקת המוצקים, כימיה להנדסה ביו רפואית, ביולוגיה של התא, כימיה כללית ואי אורגנית, התפשטות גלים ברקמות ועוד.

התעודה

הלימודים נמשכים כשנתיים ובסיומם ניתן לקבל תעודת טכנולוג רפואי, המאפשרת לבעליה לעסוק במקצוע הטכנולוג הרפואי בבתי החולים ובמערכת הבריאות, ובנוסף דיפלומת הנדסאי רפואי מטעם מה"ט והקריה.

אפשרויות תעסוקה

בוגרי מגמת הנדסה רפואית מועסקים בבתי חולים ובמכונים רפואיים פרטיים בעלי ציוד רפואי מתקדם.

 

תוצאות חיפוש בתחום

נמצאו 1 מוסדות לימוד ובהם 1 מסלולי לימוד
עיין ברשימת המוסדות האקדמיים בהם תרצה ללמוד. השאר פרטים ונציג המוסד המבוקש ייצור עמך קשר בהקדם:
בעמוד זה נמצאים 1 מסלולי לימוד בתחום הנדסאי מכשור רפואי, ב-1 מוסדות לימוד ברחבי הארץ. מעוניין בהנדסאי מכשור רפואי אך מבולבל? לא יודע במה לבחור?
מלא פרטיך ונציג המוסד יצור עימך קשר בהקדם
שם מלא: דוא"ל:
טלפון נייד: עיר:
ת.ז:
סוג תואר:
אני מאשר את התקנון
צרו איתי קשר
פנייתך נשלחה
מבצע שליחה...
סגור