מתאמנים להצליח

מתאמנים להצליח

במכללת לוינסקי נפתח קורס Coaching חדש, מתוך ניסיון לקדם את המורה כמוביל שינויים בבית הספר ובקהילה

קורס Coaching (אימון האישי) הוא תחום הצובר תאוצה רבה בעולם הפיתוח האישי. הקורס מנסה לפתוח מרחב מחשבתי חדש, שמאפשר לאדם או לארגון לנוע קדימה לעבר מטרות, מתוך העצמה ומיצוי הפוטנציאל האישי. אימון "יושב" בתפר שבין פסיכולוגיה לייעוץ ארגוני. הוא אינו עוסק ב"למה" האדם לא מממש את מלוא הפוטנציאל האנושי הטמון בו אלא ב"איך" לממש. בדומה לאימון ספורטיבי מוגדרים היעדים והאתגרים המקצועיים בתחילת האימון, והמתאמנים מתחייבים לרדת "למגרש" ולהתחיל לתרגל מיומנויות בתחומי התובנה והרגש.

האימון מתבסס על מאפייני העידן המודרני, שבו אין זמן ללכת לטיפול, וצריך להתאמן על המדדים ולדווח על התקדמות בזמן קצר יחסית. האימון מספק למתאמנים את ההתחייבות, המשמעת, העידוד והכיוונים החדשים  שללא  גילויים לעולם לא יוכלו לבצע את הדברים שלהם הם נכספים יותר מכל. הקורס מתאים במיוחד לאנשים הנמצאים בצומת חשובה בחיים, אשר צריכים ללהתמקד במה הם רוצים  ולא במה הם צריכים.

במהלך הקורס המאמנים מתאמנים על עצמם ואז מאמנים אחרים בעזרת סימולציות.
מרכזות הקורס הן אלה קנר וכנרת פרדמן, שמפעילות עסק מצליח לאימון אישי, ופתחו כבר קורסים רבים בחברות עיסקיות ובמוסדות אקדמאיים.
המכללה מפעילה כמה קורסים אטרקטיביים; קורס אימון למגזר העיסקי, קורס אימון המוכר כגמול השתלמות  וכן סדנת קיץ חווייתית להיכרות עם התחום. בסיום הקורסים מקבלים הסטודנטים תעודת מאמן אישי. כמו כן, נערכה במסגרת היום הפתוח סדנת אימון אישי, על מנת לעזור בבחירת מקום לימודים ועיסוק לחיים.
מכללת לוינסקי פתחה את קורסי האימון האישי במסגרת היחידה ללימודי המשך: לימודי תעודה והשתלמויות. גורמים בכירים במכללה רואים את יחידה זו כגוף משמעותי והכרחי בקידומו המקצועי של המורה בפרט וקידום מעמד המורה בארץ בכלל. המכללה מציעה עולם חינוך אשר מהווה ערך מוסף של משמעות, אושר וסיפוק, ומניעת שחיקה. במסגרת יחידה זו מתקיימים לימודי תעודה בנושאים טיפוליים, נושאי הנחייה והעצמה אישית, כגון הנחיית קבוצות וגישור, לימודים בנושאי לקויות למידה ואבחון וכן השתלמויות מעשירות למורות הגיל הרך. ההנחה שעומדת מאחורי יחידת ההשתלמויות היא כי מורה בעל רקע עשיר יותר בתחומי הדעת וההעצמה האישית, יוכל להעצים גם את תלמידיו ולאמן אותם להצלחה.


סגור