פורום לימודים בחו"ל

בהנהלת: רננה קרן  |  מסר למנהל/ת הפורום

רננה קרן

הפורום מנוהל ע"י רננה קרן מנהלת המרכז ללימודים בחו''ל. היכן לומדים? מהם תנאי הקבלה? כמה זה עולה? היכן נרשמים? ירידים בארץ ללימודים בחו"ל, גופים מקשרים, אשרות כניסה ושהייה, מבחני כניסה ומכינות בארץ, דירוגים והחלפות חוות דעת וחוויות על אוניברסיטאות בחו"ל, האם יותר קל ללמוד בחו"ל? הכול על לימודים בחו''ל.

עדן | 22:21  18/09/15
יש לי אזרחות לאירופה ואני רוצה ללמוד הנדסת תוכנת מחשב ,אני רוצה לדעת איפה הכי ישתלם לי ללמוד וכמה יעלו לי הלימודים?
רינת קמפוס | 10:20  20/09/15
הי עדן, ניתן ללמוד את התואר למשל באיטליה, גרמניה וספרד. באיטליה וספרד שכר הלימוד הוא כ-1,000 יורו לשנה (גם למקומיים וגם לזרים). בגרמניה אין שכר לימוד אלא משלמים רק עלויות של דמי רישום לאוניברסיטה (כ-100-200 יורו לסמסטר). תנאי הקבלה משתנים ממדינה למדינה: *איטליה - תעודת בגרות מלאה, ציון כלשהו בפסיכומטרי, מבחן כניסה באיטלקית, מתמטיקה, פיזיקה ותולדות האמנות. *גרמניה - תעודת בגרות מלאה בממוצע 70-75+ ללא בונוסים, מבחן כניסה בגרמנית. *ספרד - תעודת בגרות מלאה, מבחן כניסה בספרדית, מתמטיקה, פיזיקה, תולדות האמנות, הסטוריה של ספרד, פילוסופיה של ספרד וספרות ספרד. משך הלימודים לתואר בכל המדינות 4 שנים, ונפתחים באוקטובר (בגרמניה גם במרץ/אפריל). מבחינת העלויות גרמניה כמובן יותר זולה מהאחרות אך לסטודנטים רבים איטלקית נחשבת כשפה קלה יותר. תוכל גם לברר על מכינות ללימוד השפות הנ"ל.

קישורים נוספים

כל מה שלא ידעתם על החווייה והתועלת
מדריך למתעניינים ללמוד באווירה מיוחדת
המקום שלכם להתייעץ, לשתף ולהתעדכן

סגור