פורום לימודי רפואה משלימה

בהנהלת: גיל וינבאום  |  מסר למנהל/ת הפורום
בחירת מקום הלימוד והתאמת תחום הלימוד הספציפי ליכולת ולאישיות שלך הם קריטיים ליכולתך להפוך למטפל מצטיין. פורום זה נועד לעזור לכם המתעניינים בלימודי הרפואה המשלימה לקחת החלטה שקולה ומושכלת.

גיל וינבאום

הפורום בהנהלתו של ד"ר גיל וינבאום (ND-CA) - מנהל הקולג' לרפואה משלימה בסמינר אפעל, רמת אפעל, בטכניון בחיפה,ובמכללת אורנים בטבעון ,מומחה ברפואה סינית, נטורופתיה והומיאופתיה קלאסית מעל 14 שנה.

שלום רב אני אמורה להתחיל את השנה השלישית שלי בתחום התזונה הטבעית ומתלבטת מאוד לגבי ההרשמה בגלל החוק החדש שאוסר עלינו התזונאים להקרא כך. אני אשמח אם תוכל קצת לעשות לי סדר בדברים ולהגדיר לי כיצד אני אוכל להציג את עצמי חוקית בסיום הלימודים ולאור ההתפתחויות הללו, חוץ מקליניקה פרטית האם אכן יש עבודה במקצוע והיכן? למרות שעדיף שאני אסיים את הלימודים הייתי שמחה לעשות זאת בלב שלם ובהרגשה טובה , אני אוהבת את התחום. תודה מראש
גיל וינבאום | 09:33  07/10/10
שלום ליאת, זהו פורום למתעניינים בלימודי רפואה משלימה ולא פורום של סטודנטים/ בוגרי לימודי רפואה משלימה. כיוון שהנושא "בוער" בלבם של לא מעט מתעניינים בלימודי תזונה הוליסטית/ טבעית ובליבם של סטודנטים במגמה אני אשיב בכל זאת. אכן עבר חוק בכנסת המאפשר לתזונאיות עם תואר ראשון בלבד לעסוק בתחום הייעוץ התזונתי. זו הכותרת של החוק..... כשבודקים גופה, ניתן להבין שבגלל חוק יסוד "חוק כבוד האדם ועיסוקו"- לא ניתן להכיל את החוק מייד או רטרואקטיבית. בכל תחום שהוסדר אקדמית (ראיית חשבון, אחיות) עברו מס' שנים בין החקיקה ליישום בפועל כדי לתת לעוסקים בתחום להתאים את עצמם לחוק. כך יהיה גם במקרה זה: המדינה תודיע כי מי שעוסק בתחום כך וכך שנים (לדעתי זה יהיה 10 שנים ומעלה) – פטור מאקדמיזציה. מי שעוסק בתחום יותר מ-5 שנים צריך לעשות מבחן. ומי שעוסק פחות מכך יצטרך לעשות השלמות כאלה ואחרות. התואר אותו תקבלי בתום לימודייך הוא מטפלת בתזונה הוליסטית/ טבעית (תלוי במכללה בה את לומדת). בנוסף, החוק החדש אומר כי העוסקים בתחום יזדקקו לתואר ראשון. וכבר היום יש מספר מכללות שמאפשרות במקביל ללימודי הנטורופתיה והתזונה ההוליסטית להשלים לתואר ראשון (BA) בינלאומי ומוכר בישראל: למעוניינים ללמוד לתואר ראשון בשילוב לימודי הרפואה המשלימה יש כיום פיתרון: יש מספר מכללות בישראל שלהם הסכמים עם מכללות בינלאומיות.כך אפשר להשלים לתואר ראשון בינלאומי מוכר בישראל. מקבלים קרדיט על לימודי הרפואה המשלימה וצריך להשלים עוד מס' קורסים בלימוד דרך האינטרנט (E-learning ). מבחינת תעסוקה: פתיחת קליניקה עצמאית. עבודה בבתי חולים ומרפאות קופות חולים. אפשרות לעבוד בבתי טבע כיועצת. תועמלנית/ יועצת לתוספי מזון בחברות ויטמינים ומינרלים גדולות. כמו כן ניתן להרחיב את הידע של רפואת צמחים וארומתרפיה ולעבוד בחברות ייצור צמחי מרפא ושמנים אתרים. להיות יועצת בתחום תזונה טבעית בגנים ובתי ספר, מפעלים וארגונים. אפשרות להתמחות באחד ממקצועות שלמדת ולהיות מורה בבתי ספר למקצוע. מקווה שעזרתי רק בריאות. ד"ר גיל וינבאום www.mashlima.co.il
אני מניח שהכוונה היא לתואר בתזונה ולא B.A. במדעי החברה או משפטים.
סגור