פורום לימודי רפואה משלימה

בהנהלת: גיל וינבאום  |  מסר למנהל/ת הפורום
בחירת מקום הלימוד והתאמת תחום הלימוד הספציפי ליכולת ולאישיות שלך הם קריטיים ליכולתך להפוך למטפל מצטיין. פורום זה נועד לעזור לכם המתעניינים בלימודי הרפואה המשלימה לקחת החלטה שקולה ומושכלת.

גיל וינבאום

הפורום בהנהלתו של ד"ר גיל וינבאום (ND-CA) - מנהל הקולג' לרפואה משלימה בסמינר אפעל, רמת אפעל, בטכניון בחיפה,ובמכללת אורנים בטבעון ,מומחה ברפואה סינית, נטורופתיה והומיאופתיה קלאסית מעל 14 שנה.

רציתי לדעת מדוע התנאי קבלה ללימודים הם "נמוכים" יחסית למקצועות הנלמדים הנדרשים לתפקיד..ביולוגיה פיזיולוגיה וכו'.. ממה זה נובע? תודה
גיל וינבאום | 11:05  10/02/12
שלום לך, תנאי הקבלה באחת מעשר המכללות המוכרות ע"י האגודה הישראלית לריפוי סיני-מסורתי כוללים תעודת בגרות וראיון אישי. ישנן מספר מכללות (כמו הקולג' לרפואה משלימה שבראשו אני עומד) הדורשות בנוסף לתנאים שהוזכרו, גם מבדק התאמה. הראיון האישי צורף לדרישות הקבלה מכיוון שמדובר במקצוע שמשלב ידע נרחב ואומנות טיפולית ולכן יש גם דגש על האדם שמתעניין בלימודים ולא רק על הציונים או יכולת הלמידה. מקווה שעזרתי, רק בריאות ד"ר גיל וינבאום. www.mashlima.co.il
תודה על התשובה, ידועים לי התנאים לקבלה כפי שהם רשומים, לא ברור לי ממה נובע הדרישות האלו יחסית למקצועות שנלמדים, הייתי מצפה שמתחום כזה של לימוד דרישות לפחות כמו של לימודים לתואר ראשון, האם זאת ההבחנה? שלא מדובר בתואר ראשון אלא בתעודה? תודה..
שלום לך, אכן בישראל מדובר בלימודי תעודה שנלמדים במכללות במסלולים שאינם אקדמים. בחו"ל לימודים מקבילים מזכים בתואר ראשון את המסיים בהצלחה. אני מציע לא להתרגש ולהתעסק בקנקן=תנאי הקבלה, אלא במה ששיש בתוכו: תוכנית לימודים רצינית ומקיפה, המשלבת ידע נרחב ואומנות טיפולית. יש המון יופי ושוני בין הדרישות והייעדים שמציבה התוכנית ברפואה סינית לבין תואר ראשון שהוא תיאורטי ברובו. מקווה שעזרתי, רק בריאות ד"ר גיל וינבאום. www.mashlima.co.il
סגור