פורום לימודי אומנות

בהנהלת: אביתר שטרן  |  מסר למנהל/ת הפורום
מטרת פורום לימודי אומנות היא להוות מקום בו יישאלו כל השאלות הנוגעות ללימודי אמנות בארץ ובחו"ל. בנוסף יעסוק הפורום בכל הנושאים הקשורים במישרין או בעקיפין לתערוכות,גלריות ,מוזיאונים והתלבטויות הסטודנטים לעתיד לגבי עתידם המקצועי בתחום האמנות.

אביתר שטרן

אביתר שטרן ,מנהל מכללת ביטוי לאמנות ועיצוב,אמן בינלאומי

אליאור | 15:16  08/07/09
היי אביתר, אני מתעניין בלימודים אקדמאיים.. מאז ומתמיד אני מצייר ואוהב לעצב, וההורים שלי תמיד רוצי שאני אקח את זה לכיוון פרקטי כמו אדריכלות או עיצוב לאינטרנט, אתם יודעים, משהו שיסדר אותי מבחינה כספית.. אני קורא הרבה על לימודים, אדריכלות מול תקשורת חזותית, אומנות מול מולטימדיה.. וקשה לי מאוד מאוד להחליט אם ללכת על הפרקטי או מה שאני אוהב. אשמח אם תוכל להמליץ ... למה יש יותר ביקוש בשוק... אשמח לעזרה, תודה רבה.. אלי
מנהל פורום | 11:52  11/07/09
היי אליאור אני מבין מאוד את ההתלבטויות שלך כיון שאני פוגש את זה מדי יום אצל סטודנטים שלי. אני עצמי חוויתי את התקופה הזו של בחירות בין אמנות טהורה ולימודים בבצלאל או בחול לבין לימודים של מקצועות פרקטיים. אני מבין שהבעיה שלך היא לא אמנות או עיצוב אלא איזה תחום בעיצוב שיענה על כל רצונותייך. חוץ מאמנות שמוגדרת כמקצוע קשה בשוק לפרנסה ,הכל פרקטי. אדריכלות ,עיצוב פנים ,עיצוב מוצר ועוד..... המשמעות היא שהכל תלוי בך ובכשרונותייך. לך על מה שמסקרן אותך הכי הכי... בידידות אביתר
יואב | 10:52  13/07/09
היי אלי, אני כל כך מבין את מה שכתבת כי בדיוק לפני שנה הייתי גם בפרשת דרכים והתלבטות. גם ההורים שלי רצו שאלך ללמוד משהו אחר לגמרי ממה שאני אוהב ויודע לעשות (כל מה שקשור לאמנות פלסטית). בסופו של דבר החלטתי ללכת ללימודים במדרשה לאמנות לאחר שבחנתי עוד אופציות. דווקא הפידבקים החיוביים באו מצד החברים שתמכו והעריכו מאוד את הכיוון שבחרתי. עכשיו, במבט לאחור של שנה, אני מאוד שמח על ההחלטה שעשיתי ורואה איך באמת אני משתפר במובנים רבים. אין לי ספק שהרבה תלוי בי אם אני רוצה להתקדם ולמנף את עצמי. אבל אני יודע שאני עושה באמת מה שטוב לי בלב שלם ומי שמכיר אותי יודע שאני לא קופא על השמרים ותמיד מנסה למצוא עוד דרך להשתפר וליצור קשרים. אם אתה רציני אני חושב שתעשה אותו דבר. בחיים שלנו אסור להיות פאסיבי. תמיד צריך לנוע קדימה ולשאוף להשגת יעדים ומטרות. נראה לי שאם תבוא ליום הפתוח במדרשה לאמנות (ליד כפר סבא) ביום חמישי הקרוב תוכל להכיר קצת יותר תוכניות שיכולות להתאים לך ובכלל להתרשם יותר ומי יודע, אולי גם לקבל החלטה. אני אשמח לעזור אם יהיו לך עוד שאלות. יואב
סגור