פורום לימודי אומנות

בהנהלת: אביתר שטרן  |  מסר למנהל/ת הפורום
מטרת פורום לימודי אומנות היא להוות מקום בו יישאלו כל השאלות הנוגעות ללימודי אמנות בארץ ובחו"ל. בנוסף יעסוק הפורום בכל הנושאים הקשורים במישרין או בעקיפין לתערוכות,גלריות ,מוזיאונים והתלבטויות הסטודנטים לעתיד לגבי עתידם המקצועי בתחום האמנות.

אביתר שטרן

אביתר שטרן ,מנהל מכללת ביטוי לאמנות ועיצוב,אמן בינלאומי

לורה | 10:04  07/03/10
שלום, יש פה מישהו שעשה את המסלול של מדריך לאמנות בבית ברל, עובד בזה כבר ומוכן לדבר איתי? :)
מיכל | 16:28  09/03/10
אמנם אני לא יכולה לדבר איתך פנים אל פנים, אבל גם לכתוב לך זה משהו :) המחלקה להכשרת מדריכים לאמנות במדרשה לאמנות מחולקת לשתי מגמות שבהן לומדים הסטודנטים לעבוד עם אוכלוסיה רגילה ועם אוכלוסיה בעלת צרכים מיוחדים. אנחנו עוסקים הרבה באמנות במהלך הלימודים (למשל ציור, רישום, פיסול, סדנאות וטכניקות הדרכה ועוד). קשה לי לתאר במילים את הסיפוק שאני מקבלת בעבודה. אני עצמי לומדת במסלול של אמנות משקמת ועובדת במוסד עם מטופלים בעלי מוגבלויות פיסיות ומברכת כל יום שאני יכולה לעבוד במקצוע הזה. בעצם המטרה שלנו כמדריכים באמנות היא ליצור דיאלוג בין המטופל לבינינו. את בעצם מבינה איך לפתח היכרות לאוכלוסיות שונות עם האמנות ובכך לאפשר להם לחוות חוויה של יצירה ודרכה גם שיקום והחלמה. יש כל מיני דרכים וטכניקות שלומדים המהלך הלימודים שמאוד עוזרים בפן המעשי כמו כל מה שקשור לעבודה עם אמנות פלסטית, סדנא בתהליכים קבוצתיים, פסיכולוגיה ועוד ועוד... כמו שכתבתי מקודם, העבודה יכולה להיות מגוונת בכל מיני מקומות ומוסדות לשיקום וסיוע לאוטיסטים, משותקים, לוקים בנפשם, מתמכרים או נגמלים. שיהיה לך המון בהצלחה! מיכל
לורה | 11:42  11/03/10
התגובה שלך ממש מכניסה לי חשק, הבעיה היא שיש לי המון חששות, כי אם אני עושה את הלימודים האלה אני בעצם מוותרת על תואר, לפחות בשנותיי הצעירות :) כי זה שנתיים שלוש ללימודי תעודה - זה הרבה מאוד זמן. התחום והלימודים האלה ממש מעניינים אותי. וממש מפתה אותי ללמוד אותם ולעבוד בהם. אבל אני מפחדת שאם זה לא תואר זה אולי לא פותח לי מספיק דלתות, שאולי יהיה לי קשה למצוא בזה עבודה. מבחינת שכר, זה שכר שאפשר להתקיים ממנו? שאפשר לפתח ממנו קריירה או שזה עבודה שהיא יותר מהצד? ומבחינת עמידה מול אנשים כדי לדעת איך להדריך, זה משהו שמאוד חסר לי, הבטחון עצמי הזה של לעמוד מול קהל ולדבר ולהיות אסרטיבית. זה משהו שלומדים שם?
מיכל | 16:00  11/03/10
מהניסיון האישי שלי וממה שאני יודעת מעוד בוגרים, העובדה שאלו לימודי תעודה לא משפיעה על קבלה שלך לעבודה במקום כזה או אחר בגלל הידע, ההכשרה והניסיון הייחודיים שאת מקבלת. את צריכה גם לזכור שאמנם הלימודים הם לשנתיים, אבל בתקופה הזאת את גם ממש צוברת ניסיון פרקטי. עניין השכר הוא עניין שמשתנה ממקום למקום. יש מקומות שהשכר נע (שוב פעם, זה בגדול, אל תתפסי אותי במילה...) ביו 50 – 80 ש"ח לשעה אבל אני יכולה לומר לך שמי שלמד ורוצה לעבוד בתחום, עובד בזה. חברה טובה שלי עובדת בכמה מתנ"סים וזאת גם דרך לצבור ניסיון ולהרוויח. אני מתכוונת לומר שזה גם מאוד אינדיבידואלי ותלוי במוטיבציה שלך, כמה את מוכנה להשקיע, מה היקף המשרה שאת יכולה להרשות לעצמך. שאלת לגבי הביטחון העצמי, אז רק שתדעי שעובדים הרבה גם בעבודות המתודיקה, באימוני ההדרכה, ובסדנאות הקבוצתיות (למשל מדמים קבוצת התנגדות) ככה שבאמת זה תורם ועוזר לביטחון העצמי, האסרטיביות ולעמידה שלך מול המטופל. אבל עם יד הלב, בעיקר ניסיון עוזר בדברים האלה, ממש כמו נהיגה ברכב. מקווה שהצלחתי לענות לך. מיכל
המון תודה לך :)
סגור