פורום לימודי משפטים

בהנהלת: מנהל פורום לימודי משפטים  |  מסר למנהל/ת הפורום
פורום משפטים יענה על שאלות ולבטים שונים בדרך אל התואר: מדוע ללמוד לימודי משפט? אילו שילובים ניתן לשלב עם לימודי משפטים? מה לומדים בלימודי המשפטים? האם עדיף תואר באוניברסיטה על פני התואר במכללה? ואולי זה בכלל להיפך? איפה ניתן לרכוש יותר ניסיון מעשי? איך עוברים את בחינות הלשכה? איך משפרים את הסיכויי למציאת התמחות "נחשבת" וטיפים לבחירת מסלול הלימודים וכן מהן דרישות הקבלה ומועדי הרישום ללימודים? הכל על הדרך להיות עו"ד מצליח, כאן בפורום לימודי משפטים. מומלץ וכדאי להתייעץ לפני קבלת החלטה כלשהי, אז אל תהססו.
מומלץ בחום

מנהל פורום לימודי משפטים

אני בת 56. ללא רקע לימודי, ללא תעודות, ללא מקצוע ונסיון, לצערי. לאחר הליך גירושין ממושך במהלכו נאלצתי להפוך למעורבת ולפעילה, למובילה ולבקיאה בהיבטים המשפטיים של דיני משפחה, כולל היכרות נרחבת עם חומר משפטי ואקדמי בדיני משפ' ובתחומים משיקים לו. מחד גיסא- אינני רואה שאני משתלבת כיום בשוק העבודה-בתפקיד כלשהו ללא מקצוע וללא נסיון ומאידך גיסא אני תאבת דעת, עיתותי בידיי, ואין לי ילדים לגדל. אני מתעניינת בלימודיי משפטים, אך מחוסרת תעודות רשמיות, אך בעלת ידע בתחומים מגוונים. א. היש הגיון בלימוד ארוך-טווח כזהבהיבט של סיכויי השתלבותי בעבודה בסיומו? ב.מהם סיכויי להתקבל לפקולטה למשפטים באוניברסיטה (ת"א, בר-אילן/חיפה)? ב. האם יש הקלות בקבלה לאדם בגילי, ומחוסר תעודות? ג. האם יש הקלות בשכ"ל? תודה מראש.
שלום רב. אין ספק שאת שמה את הדגש על הקשיים שאת עלולה להיתקל בהם. ראשית, לדעתי לא תוכלי להתקבל לאוניברסיטאות שציינת ללא כל רקע לימודי והאופציה היא לעשות מכינה (במכללות רמת גן, כרמל, קרית אונו ואולי במקומות נוספים) שיאפשרו לך להשיג את התעודות המתאימות להתחלת לימודי משפטים. ייתכן שיש גם מכינות באוניברסיטאות - ויש לבדוק זאת באתר של כל מוסד לימודים מבחינת התנאים הנדרשים. מכינה תדרוש ממך זמן והשקעה כספית אבל אם את באמת ובתמים שלמה עם עצמך לגבי הכיוון, אני משוכנע שתמידי במשימה בכבוד. אני מכיר באופן אישי (סטודנטים שלי לשעבר) מעל 50 שלמדו משפטים אצלנו במכללה למנהל והיום אחד מהם לא עוסק בתחום אבל השני פתח משרד ועובד כעו"ד (אחרי שהיה 30 שנה מורה). הכל אפשרי ואני חושב שהלימודים יכניסו לך הרבה עניין ואתגר וזה שווה את המאמץ. כמובן שיש סיכוי סביר שיהיה לך קושי למצוא התמחות אבל לכך יש עוד זמן. לגבי שכ"ל- יש מלגות וכד' אבל כל מקום והתנאים שלו ואת צריכה לבדוק פרטנית. בהצלחה רבה
תלמדי מהנסיון שלי. הלכתי ללמוד שם והתחרטתי על המהלך הזה בצורה שאני אפילו לא יכול לתאר. מגוון הקורסים נמוך והיחס של הסגל המנהלי פשוט מתחת לכל ביקורת. אינני יודע מה המצב בתל אביב וירושלים, אך אני מציע לך לפנות לבוגרים של האוניברסיטאות הנ"ל כדי לברר זאת. אני מקווה שהנסיון שלי יכול לעזור לך. הייתי שמח אם בזמנו הייתי מקבל עצה ממישהו כמוני. שימי לב שאם ביקורת על מוסד מסויים היא חיובית בצורה גורפת, כנראה שמדובר בתגבוה ממומנת. בהצלחה

קישורים נוספים

למי הכי מתאים ללמוד את המקצוע?
מידע על הלימודים במקצוע המסקרן
תואר שני במקצוע שימושי ומבוקש
מה כוללים הלימודים המתקדמים בתחום המשפט?

סגור