פורום לימודי משפטים

בהנהלת: מנהל פורום לימודי משפטים  |  מסר למנהל/ת הפורום
פורום משפטים יענה על שאלות ולבטים שונים בדרך אל התואר: מדוע ללמוד לימודי משפט? אילו שילובים ניתן לשלב עם לימודי משפטים? מה לומדים בלימודי המשפטים? האם עדיף תואר באוניברסיטה על פני התואר במכללה? ואולי זה בכלל להיפך? איפה ניתן לרכוש יותר ניסיון מעשי? איך עוברים את בחינות הלשכה? איך משפרים את הסיכויי למציאת התמחות "נחשבת" וטיפים לבחירת מסלול הלימודים וכן מהן דרישות הקבלה ומועדי הרישום ללימודים? הכל על הדרך להיות עו"ד מצליח, כאן בפורום לימודי משפטים. מומלץ וכדאי להתייעץ לפני קבלת החלטה כלשהי, אז אל תהססו.
מומלץ בחום

מנהל פורום לימודי משפטים

נאור | 22:59  15/07/11
אהלן,אני כנראה אתחיל השנה לימודי משפטים,עוד לא הוחלט איפה. מכיוון שאני גר באזור הדרום,הרבה יותר נוח לי ללמוד במכללת ספיר (אין הוצאות על מגורים ושכר הלימוד הוא אוניברסיטאי) מצד שני אני יכול גם ללמוד במכללה למנהל בראשון לציון-העיניין הוא שזה נורא רחוק (שעה וחצי נסיעה 3 פעמים בשבוע) ושכר לימוד ממש לא אוניברסיטאי שמסתכם בכ-32,000 ש"ח כל שנה. שאלת היא-1. האם תואר מהמכללה למנהל (בהנחה שהאופציה השניה היא אך ורק מכללת ספיר) אכן שווה את המאמץ הנפשי והכלכלי? 2. האם תואר ממכללת ספיר הוא גרוע עד כדי כך?או אולי הוא דווקא בסדר?איך יתייחסו אלי עוד כמה שנים כשאלך לחפש עבודה? אם אפשר תשובות ממוקדות וחד משמעיות ככל האפשר:)
קובי | 13:02  16/07/11
היי, לא שמעתי על בוגרי מכללת ספיר. לגבי המכללה למנהל, מכללה נחמדה. אם כבר נסיעה ומאמץ מה דעתך על הבינתחומי? המכללה הכי טובה שיש ללימודי משפטים. אני בשנה שלישית ומאוד מרוצה מרמת הלימוד.
ליאור פ | 22:39  16/07/11
בנסיבות שציינת, למרחק יש פקטור לא קטן. אומנם אני מכיר בודדים שהגיעו אפילו מבאר שבע אבל אז לא הייתה מכללת ספיר. יתרון נוסף הוא השכר הנמוך משמעותית שתידרש לשלם בספיר וזה יאפשר לך להתמקד בצורה טובה יותר בלימודים ולא תצטרך לעבוד בשתי משרות כדי לממן את הלימודים היקרים. באופן כללי- דרישות הקבלה של המכללה גבוהות יחסית בשוק המכללות ויש בוגרים רבים של המכללה למנהל שמצאו משרות טובות מאוד, מה שמשפר את הסיכוי להתקדם אחרי הלימודים אבל זה ממש לא מחייב. בנוסף היכולת להתקדם עם שילובי לימודים כמו משפט ומנה"עס/משפט ותקשורת שזה שילוב מאוד מעניין וכד'. אני חושב שדי הרבה תלוי בך - בסטודנט. וזה ממש לא משנה איפה תלמד. כל עוד תשקיע מעצמך את המקסימום, תוציא ציונים גבוהים, תהיה עוזר הוראה/חבר כתב עת/ פעיל בקלינקות / שותף לפרויקטים ייחודיים, תצא עם המלצות טובות ותתכונן כראוי לבחינות - רוב הסיכויים שתקדם יפה. תמצא התמחות טובה ובהמשך אף תמצא משרת עו"ד. אני לא הייתי פוסל את ספיר רק כי אין לה עדיין "שם" בשוק. תמיד צריך לזכור את העלויות והטרחה מסביב שפוגעים ביכולות להשקיע מבחינה אופטימלית. בכל מקרה רצוי ללכת למכללות עצמן ולהתרשם מהרמה, מהאווירה ולדבר עם סטודנטים במקום. בהצלחה
נאור | 12:37  17/07/11
לאור,אני מבין שאתה עו"ד בוגר המכללה למנהל ולכן חשוב לי לשמוע את דעתך,ולחדד את השאלה. הייתי בשתי המכללות,התרשמתי מהאוירה ובעניין הזה שתיהן מוצאות חן בעיני.בקשר למימון העלויות הגבוהות-ההורים יעזרו,ואפשר לצאת מנקודת הנחה שאשקיע בלימודים באותה מידה בשתי המכללות,כך שזה לא מהווה שיקול לכך שאולי ציוני יפגעו כתוצאה מעבודה תוך כדי הלימודים. השאלה היא לחלוטין בפן הפרקטי-אם ניקח שני תלמידים ממוצעים,האחד למד במכללה למנהל והשני למד בספיר.לצורך העניין,שניהם קיבלו בדיוק את הציון 80.האם לשניהם תהיינה אותן אפשרויות?או שמא דלתות שייפתחו בפני אחד יוותרו סגורות בפניו של האחר?כמובן,בהנחה שאין ביניהם מישהו שהוא עילוי בתחומו-אלא אנשים ממוצעים שלמדו יפה למבחנים וקיבלו ציונים טובים אך עם זאת לא הבריקו ב99 כל מבחן.תודה רבה מראש.
ליאור פ | 22:14  17/07/11
זו שאלה שמאוד קשה להשיב לה. עובדה היא שהיום תמצא בכל משרד גדול מתמחים/עו"ד בוגרי נתניה לצד ספיר לצד אוניברסיטת ת"א וכד'. הכל תלוי בהשקעה שלך, ברצינות שלך ובהישגיות שלך. מה זה אומר? שאין אמיתות מוחלטות בסגנון מקום X הוא הכי טוב וכד'. לשאלתך בהנחה שיש שני סטודנטים עם ממוצע 80 בוגרי מכללה למנהל וספיר - האמת היא שאין לכך תשובה. זה תלוי עד כמה המעסיק רואה במקום הלמידה פקטור. יש כאלה שזה מאוד חשוב להם ויש כאלה שממש לא אכפת להם כי הרשמת אותם בריאיון וכתוב לך בקו"ח שהיה קצין בגולני. בגדול, אני אתן שתי נימוקים לא מחייבים: מקום שהוציא הרבה בוגרים לשוק, יש בכך יתרון יחסי. למה? כי רוב המראיינים הראשונים הם צעירים יחסית ויש סיכוי לא מבוטל שתפגוש בוגרי המכללה למנהל שמראיינים אותך. כלומר הם מכירים אותך עוד לפני שפצית את הפה. זה לא מבטיח כלום אבל נותן לך איזשהו בסיס טוב לעשות ראיון מוצלח. עוד טיעון שיכול אולי להצדיק את הבינתחומי או המכללה למנהל היא העובדה שמכיוון שדרישות הסף גבוהות יותר מאשר בשאר המכללות, אז המראיין הסביר יחשוב שאתה בעל נתוני פתיחה טובים יותר ממי שלמד בנתניה. מה עוד שידוע שיש לא מעט סטודנטים בעלי תנאי סף להתקבל לאוניברסיטה או שחסר להם קצת, ובכל זאת הולכים למכללה כי יש להם מלגות או סיבות אחרות (קרוב הביתה וכד'). אז המראיין ירגיש שהוא מרוויח סטודנט בעלי נתונים לאוניברסיטה שקיבל יחס אישי של מכללות. אלה הם אולי 2 שיקולים שיש לחשוב עליהם ואין לקחת אותם כ"אמת מוחלטת". שיהיה בהצלחה
טליה | 00:17  18/07/11
דעתי הייתי קרובה מאד להתקבל לאוניברסיטה ונאלצתי ללמוד במכללה אחרת. לא חושבת שכל מי שנשאר לו נקודות ספורות לאוניברסיטה, יבחר דווקא במכללה כלשהי. התייעצתי עם הרבה אנשים לפני הרישום ואמרו לי במפורש להרשם למקום וותיק שאתחבר אליו ולא מקום ספציפי אגב לומדים איתי לא מעט עם נתוני פתיחה גבןהים . ממש לא כולם הולכים רק או בעיקר למכללות שצויינו
נאור | 10:49  18/07/11
שוב,תודה רבה לעונים,עזרתם לי מאוד.

קישורים נוספים

למי הכי מתאים ללמוד את המקצוע?
מידע על הלימודים במקצוע המסקרן
תואר שני במקצוע שימושי ומבוקש
מה כוללים הלימודים המתקדמים בתחום המשפט?

סגור