פורום לימודי משפטים

בהנהלת: מנהל פורום לימודי משפטים  |  מסר למנהל/ת הפורום
פורום משפטים יענה על שאלות ולבטים שונים בדרך אל התואר: מדוע ללמוד לימודי משפט? אילו שילובים ניתן לשלב עם לימודי משפטים? מה לומדים בלימודי המשפטים? האם עדיף תואר באוניברסיטה על פני התואר במכללה? ואולי זה בכלל להיפך? איפה ניתן לרכוש יותר ניסיון מעשי? איך עוברים את בחינות הלשכה? איך משפרים את הסיכויי למציאת התמחות "נחשבת" וטיפים לבחירת מסלול הלימודים וכן מהן דרישות הקבלה ומועדי הרישום ללימודים? הכל על הדרך להיות עו"ד מצליח, כאן בפורום לימודי משפטים. מומלץ וכדאי להתייעץ לפני קבלת החלטה כלשהי, אז אל תהססו.
מומלץ בחום
 
מנהל פורום לימודי משפטים

 
אוקסנה אנטיפין | 12:29  14/11/11
אני בחורה בת 22 מתלבטת איפה ללמוד משפטים.. שמעתי שנפתחה לא מזמן פקולטה למשפטים בספיר מה אתם אומרים עליה? ומה דעתכם על המחלקה במכללה למנהל בראשל"צ? אשמח לדעה
ליאור פ | 21:33  14/11/11
שלום רב. בשאלתך החסרת נתונים רבים: מהם הציונים שלך? האם את יכולה להתקבל למכללה למנהל? מקום מגורייך ונכונות לעבור? יכולות לשכור דירה בשילוב לימודים? האם את עובדת ומתכוונת לשלב עבודה ולימודים? אלה רק חלק מהשאלות שאת צריכה לשאול את עצמך. למכללה למנהל יש שם, ותק וניסיון של 20 שנה ובוגרים רבים שהיום מובילים משרדי עו"ד רבים בארץ. זה לא אומר בהכרח שאם תלמדי בספיר שהיא פקולטה צעירה יחסית לא תוכלי להתקדם בשוק העבודה אבל בוודאי שיותר קל להתחיל ממקום מוכר בשוק העבודה. בנוסף, תנאי הקבלה למכללה למנהל הם גבוהים יחסית לשאר המכללות והדבר אומר שמעסיקים רבים נוטים להתייחס לתנאי הסף הגבוהים יחסית כמדד ל"איכות" הבוגר. אולם, ויש להבין זאת, קשה עד בלתי אפשרי לסווג פקולטות למשפט כטובות יותר או טובות פחות. היום כל המכללות כוללות אנשי סגל מצוינים ויש השקעה רבה ותחרות לספק בין המכללות לספק הכשרה מקצועית ופרקטית ככל האפשר. בנוסף, בספיר למיטב ידיעתי מדובר בשכר לימודים אוניברסיטאי. השכר שדורשות המכללות לא מצדיק את גובהו (בסביבות 27,000 ש"ח ויותר לשנה ולכך יש להוסיף הוצאות נלוות ונוספות של נסיעות/דלק, ציוד משרדי, אוכל וכמובן שכירות או מעונות ומדובר בסכומי כסף לא מבוטלים). אם את יכולה להתקבל לספיר ומוכנה לעבור לשם, אני חושב שאין סיבה שלא לעשות זאת. את אומנם מאבדת את היתרון של מקום מוכר וידוע כמו המכללה למנהל אבל חוסכת לא מעט כסף ומקבלת הכשרה טובה מאוד. בהצלחה.
 
 
 

קישורים נוספים

למי הכי מתאים ללמוד את המקצוע?
מידע על הלימודים במקצוע המסקרן
תואר שני במקצוע שימושי ומבוקש
מה כוללים הלימודים המתקדמים בתחום המשפט?
 
סגור