פורום לימודי משפטים

בהנהלת: מנהל פורום לימודי משפטים  |  מסר למנהל/ת הפורום
פורום משפטים יענה על שאלות ולבטים שונים בדרך אל התואר: מדוע ללמוד לימודי משפט? אילו שילובים ניתן לשלב עם לימודי משפטים? מה לומדים בלימודי המשפטים? האם עדיף תואר באוניברסיטה על פני התואר במכללה? ואולי זה בכלל להיפך? איפה ניתן לרכוש יותר ניסיון מעשי? איך עוברים את בחינות הלשכה? איך משפרים את הסיכויי למציאת התמחות "נחשבת" וטיפים לבחירת מסלול הלימודים וכן מהן דרישות הקבלה ומועדי הרישום ללימודים? הכל על הדרך להיות עו"ד מצליח, כאן בפורום לימודי משפטים. מומלץ וכדאי להתייעץ לפני קבלת החלטה כלשהי, אז אל תהססו.
מומלץ בחום

מנהל פורום לימודי משפטים

אהלן, נרשמתי ליום הפתוח במכללת נתניה אבל אני רוצה לקבל עוד חוות דעת חיצוניות, יש כאן מישהו שלמד שם משפטים? איך התואר? איך המרצים. תודה
אנדריי | 12:05  04/03/13
הייתי השבוע ביום הפתוח ונראה לי מקום אחלה אך אני עדיין מחפש את החותם הסופי, למישהו יש?
מושיקו | 17:13  10/03/13
היי אנדריי, הכי טוב זה להגיע למכללה להכנס לשיעורים ולראות מה קורה שם, תכלס גם אפשר לקבוע פגישת יעוץ עם היועץ האקדמי ולדבר איתו. אני לומד במכללה אז אני קצת משוחד , אבל בגדול אני מאוד מרוצה מהלימודים
יוסי רחמים | 16:49  07/03/13
זיו ואנדריי שלום, אינני מכיר את מכללת נתניה לכן לא אוכל לחוות דעתי לחיוב או לשלילה, אך מי שמכיר מוזמן להשיב לכם. באופן כללי ההחלטה היכן ללמוד משפטים צריכה להיות תלויה בכמה גורמים. חיבור למקום, או קרבה למקום מגורים הם שיקולים חשובים אך לא מרכזיים. חשוב שתבדקו מהי רמת הלימודים שם; האם התואר נחשב בקרב משרדי עורכי הדין לצורך קבלה להתמחות או לעבודה לאחר מכן; מה אחוזי המעבר של בוגרי בית הספר במבחני הלשכה; וכיצד הבוגרים השתלבו בשוק העבודה. תכוונו גבוה ככל שאתם יכולים, והירשמו למוסד בעל הרמה והמוניטין הגבוהים ביותר שבה תוכלו להתקבל. בהצלחה, יוסי
אין קשר בין מוסד לימודים לבין מעבר בחינות הלשכה. יכולות המעבר תלויות במשאבים שיכול הסטודנט להשקיע, כך שבאופן טבעי פקטור הגיל הוא אחד המרכיבים העיקריים באחוז המעבר. מבחני הלשכה עוסקים בשינון חומר פרוצדורלי שברובו אינו נלמד במוסדות (לפחות לא באותה מתכונת) ומטבע האופי האקדמי, לימודי המשפט עוסקים בניתוח מהותי, גם של החומר הפרוצדורלי.
מנהל פורום לימודי משפטים | 09:10  13/03/13
שלום, אני מסכים עם שרית שיכולות המעבר של מבחני הלשכה תלויות יותר בסטודנט עצמו ופחות במוסד הלימודים בו למד. עם זאת, לא ניתן להתעלם מהעובדה שבאופן עקבי אחוזי המעבר באוניברסיטאות, במכללה למינהל ובבין תחומי אחוזי המעבר בבחינות הם גבוהים יותר. ומבחינת המועמד הנמחפש היכן ללמוד זה יכול להעיד כי במוסדות אלו נמצאים סטודנטים בעלי יכולות אישיות גבוהות יותר. בברכה, יוסי
מי נותן החסות לפורום הזה? שתי המכללות שציינת אינן מעודדות מסלולים ללימודי ערב, ומכאן הן מושכות פחות סטודנטים עובדים ובעלי משפחות - וזה מסביר את הפער לכאורה. אני מודעת לצורך לשמר את הסטטוס קוו שמונע לדעתי מטעמי שיווק או אגו, אך מדובר בהטיה סטטיסטית ותו לא.
אני לא כל כך מסכים איתך שרית. לומר שאני אובייקטיבי לגמרי יהיה שקר, אבל אני כן בחרתי את המכללה למנהל בחישוב הפרמטר הזה. רמת המוכנות של הסטודנט למבחני לשכה גם קשורה למוסד הלימודים. הרמה של הקורסים והתכנים המועברים עוזרים לך להיבנות יותר טוב, להבין יותר טוב ולפתח טכניקות למידה יעילות. וכמובן שיש את כל עניין הערך המוסף. כמו משפט מבויים, חונכים אישיים (שהם סטודנטים בעצמם) וכל מיני ועדות שאתה יכול להיות שותף בהם, עושים תוכנית ברמה גבוהה רבה יותר. לכן, זה לא רק עניין של הטייה סטטיסטית, אלא איכות התכנית בה אתה נמצא היא מנבא נפלא לציוני הבר.
במילים פשוטות, מסר שיווקי בשבע שורות. אם אתה חושב לעליונות מסוימת, מנטלית או קוגנטיבית ברמת הסטודנטים - נפלת קורבן למערכת משומנת של שיווק ויחסי ציבור.
מנהל פורום לימודי משפטים | 12:17  02/04/13
שרית, אסף, או מי שלא תהיה, הפורום נועד להצגת שאלות ותשובות, או קיום דיון פורה בנושא מסוים. ההתייחסות שלך לנושא היא צינית וכעוסה, וחבל. את מוזמנת להשתתף בפורום בצורה בונה ולא בצורה של הוצאת זעם. בברכה, יוסי
אינני כעוסה, פשוט מצרה על העובדה שנשלחים לכאן נתונים לא מדויקים שמטרתם האדרה אישית. אני עומדת על כך, חרף הנסיון ליחסי הציבור האגרסיביים מצדך - אין כל עדיפות למכללה למנהל על פני מכללות אחרות. את המנטרה הזאת האכלתם את כל הפורומים שנים, וזה נגמר.
דן | 15:29  08/04/13
איפה נשלחו נתונים לא מדויקים?

קישורים נוספים

למי הכי מתאים ללמוד את המקצוע?
מידע על הלימודים במקצוע המסקרן
תואר שני במקצוע שימושי ומבוקש
מה כוללים הלימודים המתקדמים בתחום המשפט?

סגור