פורום לימודי משפטים

בהנהלת: מנהל פורום לימודי משפטים  |  מסר למנהל/ת הפורום
פורום משפטים יענה על שאלות ולבטים שונים בדרך אל התואר: מדוע ללמוד לימודי משפט? אילו שילובים ניתן לשלב עם לימודי משפטים? מה לומדים בלימודי המשפטים? האם עדיף תואר באוניברסיטה על פני התואר במכללה? ואולי זה בכלל להיפך? איפה ניתן לרכוש יותר ניסיון מעשי? איך עוברים את בחינות הלשכה? איך משפרים את הסיכויי למציאת התמחות "נחשבת" וטיפים לבחירת מסלול הלימודים וכן מהן דרישות הקבלה ומועדי הרישום ללימודים? הכל על הדרך להיות עו"ד מצליח, כאן בפורום לימודי משפטים. מומלץ וכדאי להתייעץ לפני קבלת החלטה כלשהי, אז אל תהססו.
מומלץ בחום

מנהל פורום לימודי משפטים

אינאס | 16:28  07/04/13
שלום אני אינאס בחורה בת 27 אני ערביה ודתייה (מכסה את הראש בצעיף) אני בעלת תואר ראשון במתמטיקה ומדעי מחשב ... בימים אלו חשבתי לעדות הסבה לתואר ראשון במשפטים ... כי חלמתי על זה מזמן .... והיום אני חושבת לעשות את .... ההתלבטות שלי היא האם הדת מפריע ומגביל אותי בזמן שאני מתחילה לעבוד בעריכת הדין ... ומפחית את. האופציות להצלחה בתחום זה .. והאם זה מגביל אותי לעמוד בבית המשפט מול השופטים מבחינת שאני ערבייה ושמה על הראש צעיף .... אני מאוד מתלבטת. בנושא זה ופונה אליכם לעזור לי בעניין הזה .... ומאחלת מכבודכם לענות לי על כל השאלות ... כדי להצליח לקחת החלטה סופית בנושכ ההסבה .... תודה
אינאס שלום. מעבודתי הנוכחית בבית המשפט אני חושב שהמצב יהיה בדיוק הפוך. ראשית, אני מזכיר לך שיש שופטים שאינם יהודיים (כולל בעליון) ועורכי דין רבים ערבים ולא ערבים, דתיים ולא דתיים מכל הסוגים ומכל המינים - ולאף שופט לא באמת משנה אם ברצף של 12 או 17 התיקים שיש לו באותו יום, מופיעה עורכת דין ערבייה-דתייה. ברגע שתפגיני ידע, בקיאות בתיק, רמת התנסחות גבוהה ותטעני את הטיעונים שלך כמו שצריך, בית המשפט יאזין לך בקשב רב והצדדים יאלצו להתמודד עם הטענות שלך. את לא צריכה כלל לחשוש אלא להשתמש ביכולות שלך להתקדם לכיוונים שמעניינים אותך. וכמובן יש לך יתרון מובהק שאת יכולה לייצג הן במגזר הערבי והן במגזר היהודי ולהצליח יפה מאוד ולחילופין במגזר הציבורי כאשר ישנם מראש משרות משוריינות לעורכי דין לא יהודיים. זה כמובן בהנחה שמשפטים זה הכיוון. מעניין למה עברת ממדעי המחשב למשפטים? ולא לתואר בכיוון אחר? יש להביא זאת בחשבון לאור העובדה שתואר ממוצע במשפטים יכול להימשך גם 3 שנים וחצי בהשקעה עצומה. לגבי מקום לימודים- את מוזמנת להעלות שאלות/להתייעץ בפורום זה. בהצלחה רבה

קישורים נוספים

למי הכי מתאים ללמוד את המקצוע?
מידע על הלימודים במקצוע המסקרן
תואר שני במקצוע שימושי ומבוקש
מה כוללים הלימודים המתקדמים בתחום המשפט?

סגור