פורום לימודי משפטים

בהנהלת: מנהל פורום לימודי משפטים  |  מסר למנהל/ת הפורום
פורום משפטים יענה על שאלות ולבטים שונים בדרך אל התואר: מדוע ללמוד לימודי משפט? אילו שילובים ניתן לשלב עם לימודי משפטים? מה לומדים בלימודי המשפטים? האם עדיף תואר באוניברסיטה על פני התואר במכללה? ואולי זה בכלל להיפך? איפה ניתן לרכוש יותר ניסיון מעשי? איך עוברים את בחינות הלשכה? איך משפרים את הסיכויי למציאת התמחות "נחשבת" וטיפים לבחירת מסלול הלימודים וכן מהן דרישות הקבלה ומועדי הרישום ללימודים? הכל על הדרך להיות עו"ד מצליח, כאן בפורום לימודי משפטים. מומלץ וכדאי להתייעץ לפני קבלת החלטה כלשהי, אז אל תהססו.
מומלץ בחום

מנהל פורום לימודי משפטים

שלום רב לך, אני אמא לשלושה קטנטנים עובדת במשרה חלקית במשרד עורכי דין , החלטתי שאני רוצה ללמוד משפטים , קשה לי להחליט איזה מסלול לבחור שישתלב בחיי כאם , אני לא עובדת בכל ימות השבוע ואני בוחרת את ימי העבודה כך שלימודי בוקר כן באים בחשבון, אך האם מסלול בוקר תובעני יותר מבחינת הלחץ הלימודי שיהיה עליי מאחר ויוצאים מנקודת הנחה שהרוב במסלול הזה הם אנשים ללא מחויבויות אישיות כגון ילדים? או שעליי לבחור בלימודי ערב שעושה רושם שהם יותר "מקלים" מאחר ויודעים כי האנשים שלומדים שם הם הורים ואנשים שעובדים במשרה מלאה לכן הלחץ הלימודי בהתאם? אני ממש מבולבלת אנא נסה לעזור לי ...לכוון אותי
שלום רב. קודם כל בהצלחה וכל הכבוד על כך. זו דרך ארוכה וקשה אבל בהחלט אפשרית. לא ציינת אם יש לך תואר קודם או לא. יש מקומות כמו המכללה למנהל בהם יש מסלול מיוחד לאקדמאים, שמיועד ומתחשב בסטודנטים בעלי קריירה הן בהיבט הגמישות היחסית של השעות והן מבחינת הדרישות האקדמיות. כדאי לברר זאת. יש מקומות שמראש יצרו מסלול ערב שגם כן נעשה ניסיון להתאמה ככל האפשר של הלימודים ללו"ז. יש לבדוק בכל מקום לגופו. כמובן שרצוי לנסות להתקבל בו דרישות הקבלה הן גבוהות יחסית, כיוון שיש לא מעט משרדים שמייחסים לכך משקל בעדיפות לקבלה להתמחות אבל זה כמובן לא מחייב. יש לזכור כי העובדה שמסלול מסויים מותאם כביכול עדיין תחייב אותך להשקעה רבה בכתיבת עבודות, קריאת חומרים משבוע לשבוע, הכנה לבחינות וכד' וכדאי מאוד להיערך בהתאם במובן של למשל לסגור לך יום קבוע או רובו שבו תקבלי עזרה כל שבוע וזה יהיה יום שבו תהיי חייבת ללמוד בו מספר שעות ברצף. מציע להתקשר למספר מקומות רלוונטיים שקרובים למקום מגורייך או שאולי את מכירה מישהו/י שלמדו שם ולהתייעץ. אני גם מציע לבקר במקום או שניים לפני שתקבלי החלטה סופית. אשמח לעוד שאלות. בהצלחה
שלום לך , תודה עך התשובה המהירה אין לי תואר קודם ולא בגרות הדרך שלי להתקבל היא באמצעות מעבר מכינה, כבר בדקת, אך ממה שהבנתי מתושבתך עדיף לבחור במסלול מותאם עבוא "אנשים כמוני"ולא ללכת למסלול רגיל קרי המכללה למינהל...אני מבינה נכון?
שלום רב. ההגדרות לא מדויקות. לדעתי בלא מעט מכללות יש מסלול ערב. יש לזכור שבלי קשר לגילך, לא מעט סטודנטים עובדים ביותר מעבודה אחת כדי לממן את עצמם, ומחפשים מסלול ערב. העניין הוא שכאשר לא מדובר במסלול ערב, מדובר בדר"כ ב-3 ימים של בקרים. אולי במקרה שלך כיוון שאת גמישה ואולי יכולה לעבוד גם אחרי הצהריים אולי יסתדר מסלול שהוא לא ערב. צריך לבדוק קונקרטית בדיוק מהם השעות שמציע כל מסלול ולבדוק אם זה מתאים לך.
שוב תודה, נניח ואבחר במסלול הבוקר כנראה שהשעות הן מתאימות לי16-17 אך מעבר לשעות הלימוד במכללה יש מטלות עבודות מבחנים וכל מה שדנו בו קודם ,האם יום בשבוע שמיועד למען מטלות אלו מספיק ? אני פשוט לא רוצה שיהיה עליי מעמסה לימודית....בעוד שיש לי ילדים קטנים שגם צריכים אותי , לכן חשבתי שמסלול ערב שהוא בסה''כ פעמיים בשבוע יכול לצמצם מעמסה זו...מצטערת שאני מקשקשת לך אבל אני ממש חוששת לעשות בכירה מוטעית שתעלה לי ביוקר...כי אני לא מכירה את אופי הלימודים האקדמיים אני רק יודעת שחוץ מלהגיע להרצאות יש גם אחריי, אני גם לומדת עצמאית למבחן אמי''ר עכשיו כדי לנסות להוציא פטור מאנגלית כי אני מבינה שזה תוספת קורסים שתופסים זמן ...
תיקון טעות השעות הן 8-16
שלום שוב. זה בסדר גמור. השאלות במקום. אז ככה: ברור שיהיה קשה ועקרונית על כל שעה של למידה במכללה צריך עוד שעה בבית. יש נניח 5 קורסים כבדים בשנה א' (חוזים, חוקתי, עונשין, עברי ותורת המשפט). בכל קורס צריך לקרוא ע-30 עמודים כל שבוע. בכל קורס יש לפחות עבודה אחת ומעלה. לעיתים יש גם בוחן אחד או שניים במהלך כל סמסטר. ומלבד זאת יש גם מבחן אמצע או מבחן סוף. תקופת הבחינות לחוצה ותובענית. זה קיים לדעתי בין אם מדובר במסלול ערב או במסלול רגיל. החשיבות בערב שזה יותר מתמקד לשעות הערב. זה לא מייתר את המטלות האקדמיות. אצלך זה גם ילדים וגם עבודה וזה ייצור קושי. תיאלצי להכריח את עצמך לפחות יום אחד מלא להשקיע בלימודים. ובערבים לעשות השלמות וכמובן בסופי שבוע. זה לא אומר שאי אפשר להצליח. בהחלט אפשר להצליח. צריך להיות יעילים ולא להתמרח בשטויות. אם את רוצה אני יכול להפנות אותך לסטודנטית שלי שלמדה אצלי וגם היא אמא לילדים קטנים כדי לשמוע ממנה איך היא הסתדרה. בשמחה. אבל תזכרי שגם לך מותר לעשות דברים בשביל העתיד שלך ושל ילדייך. נקודה אחרונה ומאוד חשובה: ברוב המקומות אפשר לפרוס את התואר ל-4 שנים או ל-4.5 שנים ואז בכל שנה יהיה פחות עומס וזה אולי הפיתרון בשבילך. אני מכיר כמה שעשו זאת והיה להם מצוין. לא יקרה כלום אם תלמדי עוד שנה. נכון? שווה לבדוק זאת. להמשך אם תרצי תוכלי לפנות אליי במייל: forkosh2@gmail.com. בהצלחה רבה
שלום רב. קודם כל בהצלחה וכל הכבוד על כך. זו דרך ארוכה וקשה אבל בהחלט אפשרית. לא ציינת אם יש לך תואר קודם או לא. יש מקומות כמו המכללה למנהל בהם יש מסלול מיוחד לאקדמאים, שמיועד ומתחשב בסטודנטים בעלי קריירה הן בהיבט הגמישות היחסית של השעות והן מבחינת הדרישות האקדמיות. כדאי לברר זאת. יש מקומות שמראש יצרו מסלול ערב שגם כן נעשה ניסיון להתאמה ככל האפשר של הלימודים ללו"ז. יש לבדוק בכל מקום לגופו. כמובן שרצוי לנסות להתקבל בו דרישות הקבלה הן גבוהות יחסית, כיוון שיש לא מעט משרדים שמייחסים לכך משקל בעדיפות לקבלה להתמחות אבל זה כמובן לא מחייב. יש לזכור כי העובדה שמסלול מסויים מותאם כביכול עדיין תחייב אותך להשקעה רבה בכתיבת עבודות, קריאת חומרים משבוע לשבוע, הכנה לבחינות וכד' וכדאי מאוד להיערך בהתאם במובן של למשל לסגור לך יום קבוע או רובו שבו תקבלי עזרה כל שבוע וזה יהיה יום שבו תהיי חייבת ללמוד בו מספר שעות ברצף. מציע להתקשר למספר מקומות רלוונטיים שקרובים למקום מגורייך או שאולי את מכירה מישהו/י שלמדו שם ולהתייעץ. אני גם מציע לבקר במקום או שניים לפני שתקבלי החלטה סופית. אשמח לעוד שאלות. בהצלחה

קישורים נוספים

למי הכי מתאים ללמוד את המקצוע?
מידע על הלימודים במקצוע המסקרן
תואר שני במקצוע שימושי ומבוקש
מה כוללים הלימודים המתקדמים בתחום המשפט?

סגור