פורום לימודי משפטים

בהנהלת: מנהל פורום לימודי משפטים  |  מסר למנהל/ת הפורום
פורום משפטים יענה על שאלות ולבטים שונים בדרך אל התואר: מדוע ללמוד לימודי משפט? אילו שילובים ניתן לשלב עם לימודי משפטים? מה לומדים בלימודי המשפטים? האם עדיף תואר באוניברסיטה על פני התואר במכללה? ואולי זה בכלל להיפך? איפה ניתן לרכוש יותר ניסיון מעשי? איך עוברים את בחינות הלשכה? איך משפרים את הסיכויי למציאת התמחות "נחשבת" וטיפים לבחירת מסלול הלימודים וכן מהן דרישות הקבלה ומועדי הרישום ללימודים? הכל על הדרך להיות עו"ד מצליח, כאן בפורום לימודי משפטים. מומלץ וכדאי להתייעץ לפני קבלת החלטה כלשהי, אז אל תהססו.
מומלץ בחום

מנהל פורום לימודי משפטים

משה | 08:27  25/07/16
שלום רב, התקבלתי למשרד בטופ 10, אך אני מתלבט רבות האם שווה במקום, ללכת להתמחות בפרקליטות המדינה אזרחי. השאלה היא, האם לא מדובר בלוותר לעצמי? האם זה תהיה ירידה ברמת ההתמחות (מבחינת יוקרה)? באם אחליט לעשות זאת אולי זה יפגע בסיכויי העתיד שלי להתקבל למגוון רחב יותר של עבודת (בין במדינה ובין אם בשוק הפרטי). תודה מראז
מנהל פורום לימודי משפטים | 20:58  07/08/16
שלום רב. אני אישית רואה בכך שהתקבלת לפרקליטות המדינה הזדמנות פז לראות אך העסק עובד מצד המדינה, איך מכינים תיקים, טיעונים וכד'. מהיכרותי וסטודנטים קודמים שלי - לרוב אתה מקבל משלב די מוקדם המון אחריות על התיק, מערבים מאוד מוקדם את המתמחים וככל שתבקש עוד תקבל עוד. זה לא תמיד קורה במשרדים הגדולים. מעבר לכך אתה יוצא עם שם די טוב, ובכל מקרה מגיע עם ציונים גובהים וכו' כך שאני לא מאמין שיש איזשהו משרד שיתרשם בצורה שלילית מכך שהיית בפרקליטות. התיקים של הפרקליטות מורכבים לא פחות מאלו שיש במשרדים. אבל סייג: זה בעיקר בתחום הלטיגציה. אם אתה מחפש יותר מחלקות שאין בהן הרבה ליטיגיציה (מחלקות מסחריות למשל) אז אולי זה צריך להשפיע על השיקולים שלך. או אם אתה מחפש והובטח לך תחום נישתי יחסית כמו קניין רוחני, ליטיגציה מסחרית וכד' אז זה אולי שווה לחשוב דווקא על המשרדים הגדולים. לטעמי יש מספיק לעסוק בתחומים נישתיים. עכשיו זו הזדמנות לליטיגציה אזרחית ואני בטוח שתקבל כלים מצוינים להיות עו"ד עם יכולות חשיבה וניסוח. בהצלחה

קישורים נוספים

למי הכי מתאים ללמוד את המקצוע?
מידע על הלימודים במקצוע המסקרן
תואר שני במקצוע שימושי ומבוקש
מה כוללים הלימודים המתקדמים בתחום המשפט?

סגור