פורום לימודים בבריטניה

בהנהלת: לין פלדמן  |  מסר למנהל/ת הפורום
מטרת הפורום לתת מידע למתעניינים בלימודים אקדמיים בבריטניה ועל מבחן ה IELTS. את הפורום מנהלת לין פלדמן מומחית בלימודים באנגליה

לין פלדמן

את הפורום מנהלת לין פלדמן מומחית בלימודים באנגליה

שלום, אני מתעניין בלימודי דוקטורט. ראיתי באוניברסיטה אחת את הדרישות הבאות: Applicants should have a track record of high academic achievement, demonstrated by a good undergraduate degree with at least a second class (upper division) pass or equivalent; plus a good Masters level degree with at least a pass with merit (or equivalent). השאלה היא מה זה אומר? יש לי תואר ראשון עם ציון 87, ותואר שני (עם תיזה) בציון 84, שניהם מאונ' בן גוריון. לא סיימתי את התואר בהצטיינות בהתאם להגדרת בן גוריון. למיטב ידיעתי אין בבן גוריון אפשרות לקבל מדרג בפקולטה למדעי החברה בה למדתי. איך אפשר לדעת אם אני עומד בתנאי לפני שאני מתחיל בתהליך? תודה
היי אור, ראשית הציונים שלך עונים בגדול להגדרות שנתת, 2:1 או Second Class Upper division או בתואר שני: merit זה 60-69 בשיטה הבריטית ואם אני לא טועה 84 ו87 נמצאים בטווח הזה, אולי 84 גבולי - הדברים האלו לא מתרגמים בקלות וקשה לי מאוד להאמין שידחו אותך על סמך נקודה או שתיים. אבל לא הייתי דואג לגבי הציונים שלך יותר מדי, ניתן להתקבל ללימודי דוקטורט בבריטניה אפילו ללא תואר שני במקרים מסוימים והתיזה לא רלוונטית גם כן. כמובן שעדיף להראות רקורד של הצטיינות, בוודאי כשאתה מתחרה על מימון, וקשה הרבה יותר לקבל מלגות בינלאומיות מאשר רק להתקבל, אבל מה שחשוב עוד יותר הוא הצעת מחקר מעולה וקשר מוקדם עם פרופסורית שתתעניין במחקר ותקדם את ההצעה שלך בועדת הקבלה וועדת המלגות. בניגוד לארץ ולארה״ב, אין הכשרה של ממש במסגרת הדוקטורט בבריטניה ואתה מצופה להתחיל את המחקר פחות או יותר מיד ולהגישו בתום שלוש שנים- ארבע שנים זו אפשרות, אך אם תקבל מימון הוא יהיה לשלוש שנים. לא תהיה לך הזדמנות של ממש לקבל פידבק על עבודות או לשפר כישורי שפה - האפליקציה שלך צריכה להראות שאתה מוכן. לכן תהליך הקבלה שונה, עליך למכור את עצמך דרך הצעת המחקר שלך ולשכנע את האוניברסיטה שבעוד שלוש שנים תגיש להם עבודת דוקטורט פורצת דרך. המלצות וציונים מתארים קודמים עדיין חשובים, אבל פחות מתכנית המחקר עצמה שצריכה להיות מקורית ומבטיחה. אלה הקריטריונים על בסיסם נותנים ציון להצעת מחקר אצלנו: Literature review; Research question; methodology; evidence; writing style; critical judgement אם ההצעה שלך תקבל ציונים גבוהים על כולם הרקורד שלך מהתואר השני יהיה פחות רלוונטי. בהצלחה
אני מאוד מודה לך על התשובה המפורטת, הרגעתי אותי קצת. לגבי החידוש המשמעותי שהדוקטורט צריך להראות זה מובן, וזה תנאי גם בארץ שבלעדיו מובן שגם אם הציונים היו גבוהים יותר לא הייתי מתקבל בכל מקרה. לגבי ההכשרה- ראיתי שבחלק גדול מהמוסדות השלב הראשון הוא MPHIL ורק לאחריו עוברים ל-PHD. האם מטרת השלב הראשון היא לא להכשיר? ושאלה נוספת- אפשר לשאול איפה אתה לומד ומה? אם אתה מעדיף, יש סיכוי ליצור איתך אולי קשר במייל?
בכיף, אשמח לעזור מה המייל שלך?
or.libis@gmail.com
מנהל פורום לימודים בבריטניה | 15:27  10/02/14
שלום אור אני שמחה לראות שדוקטורנט כבר ענה לך על רוב שאלותייך ההבדל בין MFIL לבין PHD הוא שהראשון מיועד למי שבדרך כלל ממשיך במסלול ישיר מתואר ראשון לדוקטורט אם יש לך עוד שאלות אשמח לעזור educationlynne@gmail.com
סגור