פורום לימודים בהונגריה

בהנהלת: University  |  מסר למנהל/ת הפורום
מטרת הפורום לתת מידע על לימודי הרפואה בהונגריה בשפה האנגלית. מה תנאי הקבלה,קורסי הכנה, עלויות, חיי חברה ועוד ככל העולה על דעתכם.

University

יוניברסיטי פועלת בישראל משנת 1993 ועוסקת בהכוונת סטודנטים ישראלים ללימודים אקדמיים בהונגריה

שלום לחברי הפורום! אני בע"ה מצטרף ללומדי הרפואה בבודפשט, וכבחור מסורתי ברצוני לשאול האם יש לסטודנטים קשר עם הקהילה האורתודוקסית במקום? אני מעוניין לשהות בשבתות וחגים במרכז יהודי בסעודות ושמחות. שמעתי שחבד מאוד חזק במקום אבל אני מחפש משהו אחר אם יש ממכם שמכירים או מעוניינים כמוני השמח לשמוע על כך. נ.ב. טוב שיש קשר עם אחים בארץ רחוקה:) אם יש פיסבוק של הסטודנטים הישראלים בהונגריה אשמח לשמוע על כך. דוד
מנהל פורום | 23:50  29/04/16
היי דוד ! ראשית מזל טוב על הצטורפתך למשפחת הסטודנטים הישראליים בהונגירה. בודפשט היא עיר שמאוד קל להסתדר בה מבחינת שירותי דת. הן מבחינת תפילות והן מבחינת קיום מצוות ושמירת שבת. כך שאין לך מה לדאוג מעניין זה כלל. עשרות סטודנטים דתיים ומסורתים לומדים מידי שנה בבודפשט ואינם נתקלים בבעיה לשמור את הדת והמסורת. כפי שציינת, רוב הסטודנטים הדתיים והמסורתים מצטרפים לקהילת חבד (מהמון סיבות שעיקרם היא נוחות ושפה עברית), אך אם ברצונך להצטרף לארוחות שישי בקהילה המרומית תוכל ליצור קשר עם הרב אוברלנדר שהוא רבה של הקהילה ההונגרית בבודפשט ולברר פרטים לגבי הקהילה. ממיטב ידעתי, מלבד בית חבד המרכזי, ישנם עוד ארבעה מרכזי דת אורטודוקסים ברחבי העיר, הכוללים בתי כנסיות ומפגש בימי שישי. דף הפייסבוק של אגודת הסטודנטים בבודפשט נקרא - ISOH HOSI תוכל לבקש חברות מהם. בהצלחה בכל ! ישראל דוד גבאי
סגור