פורום לימודי פסיכולוגיה - לקריאה בלבד

בהנהלת: פרופ' ארנון לוי   |  מסר למנהל/ת הפורום
בפורום פסיכולוגיה תוכלו לקבל מידע מקיף על לימודי תואר ראשון ושני בפסיכולוגיה ומענה לשאלות הנקרות בדרך לתואר היכן לומדים? בארץ או בחו"ל? תנאי קבלה, שדרוג בעבודה? מה אפשר לעשות עם התואר? ועוד שאר שאלות מגוונות.

פרופ' ארנון לוי

פרופ' ארנון לוי פסיכולוג קליני, פסיכואנתרופולוג ומאמן אישי. לשעבר יו”ר האיגוד הישראלי לפסיכותרפיה, מייסד האיגוד הישראלי לאימון פסיכולוגי ,סגן נשיא בחברה הבינ"ל לאימון בגישת Coaching Psychology

מה אפשר לעשות עם תואר בפסיכולוגיה ובחינוך לקויי למידה באוניברסיטה הפתוחה. אני בת 38 בעבר למדתי כלכלה וסטטיסטיקה ועזבתי מסיבות כלכליות,עבדתי בעבר בעבודות מזכירות והנה"ח שונות, היום אני מרגישה פיספוס בגלל שלא סיימתי שום תואר ,למרות שכן יש לי את היכולת השיכלית, הייתי רוצה ללמוד משהו שיתן לי מקצוע שאפשר גם להתפרנס בו בכבוד וגם שיתן לי סיפוק. חשבתי על מסגרת של אוניברסיטה פתוחה כי זו מסגרת גמישה, אפשר ללמוד מהבית ולהמשיך לעבוד.
שלום אורית, אני חושבת שלפני שתחליטי, עלייך לחשוב היטב במה תרצי לעבוד בעתיד, מה יגרום לך סיפוק מקצועי ואיזה תחום ימצה את היכולות שלך בצורה הטובה ביותר .העיקר הוא לא רק ללמוד "משהו" אלא להבין כי לימודייך יקבעו את עתידך המקצועי. לשאלתך,עלייך לקחת בחשבון גם שיקולים נוספים כגון: על מנת לעבוד כפסיכולוג ( בכל תחום- כולל פסיכולוגיה חינוכית) יהיה עלייך להמשיך ללימודי תואר שני (פסיכולוגיה חינוכית). תנאי הקבלה ללימודי תואר שני הינם נוקשים ויהיה עלייך לסיים בציונים גבוהים במיוחד ולעבור מבחן מתא"ם.בנוסף יהיה עלייך לעבור תקופת התמחות של שנתיים לפחות. יחד עם זאת לימודי פסיכולוגיה כתואר ראשון ( חד חוג או דו חוג) יוכלו לפתוח לך פתח לעבודה בתחומים נושקים אך לא כפסיכולוגית (משאבי אנוש, מערכת החינוך ועוד)- אך עלייך לברר לעומק במוסד בו את מתכוונת ללמוד מה טיב התעודה עימה תסיימי את התואר .ייתכן שכדאי לך לשקול דווקא לימודי תואר ראשון בחינוך שאז הדרך אולי תהיה קלה יותר ותוביל אותך למטרה שלך (גם כאן עלייך לבדוק לעומק מה מציע המוסד בו את מעונינית ללמוד ובמה כרוך הדבר). אם תחליטי על לימודי פסיכולוגיה- המכללה למנהל מציעה תואר ראשון שהלימודים בו מתנהלים ב- 3 ימים מרוכזים המאפשרים לשלב עבודה בימים אחרים או בערבים. מקווה שעזרתי. בהצלחה אורית
סגור