פורום לימודי פסיכולוגיה - לקריאה בלבד

בהנהלת: פרופ' ארנון לוי   |  מסר למנהל/ת הפורום
בפורום פסיכולוגיה תוכלו לקבל מידע מקיף על לימודי תואר ראשון ושני בפסיכולוגיה ומענה לשאלות הנקרות בדרך לתואר היכן לומדים? בארץ או בחו"ל? תנאי קבלה, שדרוג בעבודה? מה אפשר לעשות עם התואר? ועוד שאר שאלות מגוונות.

פרופ' ארנון לוי

פרופ' ארנון לוי פסיכולוג קליני, פסיכואנתרופולוג ומאמן אישי. לשעבר יו”ר האיגוד הישראלי לפסיכותרפיה, מייסד האיגוד הישראלי לאימון פסיכולוגי ,סגן נשיא בחברה הבינ"ל לאימון בגישת Coaching Psychology

ראשית אני רוצה לציין שכל נושא 'מדע הנפש' מאוד מושך אותי ואני מתעניין בלימודי תואר ראשון בפסיכולוגיה באחת מן המכללות בארץ (מבחינת נתונים טכניים - נמצאתי מתאים) בחלק מהמכללות שביקרתי בהן "הזהיר" אותי היועץ שלימודי התואר מאוד קשים ואינטנסביים, רציתי לשאול מדוע ואיך זה מתבטא ועוד שאלה, בשנה האחרונה סבלתי מחרדות וחוסר בטחון עצמי, האם זה יקשה עליי בלימודים עצמם? יכול להיות שעליי ללכת ללמוד 'מדעי ההתנהגות'? מה ההבדל העיקרי בין שני התארים? אני כ"כ רוצה ללמוד פסיכולוגיה, אך אני חושש מהתכנים והקושי שכרוכים בו אשמח גם לתגובות של אנשים שסיימו תואר ראשון בפסיכולוגיה תודה
ראשית כל " קשה" או "קל" הם מושגים מאוד יחסיים אין אפשרות להגדיר תחום לימוד אקדמי בצורה גורפת , עם זאת בדר"כ התארים החברתיים נחשבים ל"רכים" יותר מתארים פיננסיים/ ריאליים,שוב הדבר יהיה תלוי מאוד באדם ובדרך התנהלותו בתואר . מדעי ההתנהגות או פסיכולוגיה -יהיו לא מעט קורסים דומים/ זהים אך מדעי ההתנהגות יתפרש גם על שטחים רחבים יותר ולא יתמקד בתחום אחד ... אגב במכללה האקדמית נתניה ישנו תואר במדעי ההתנהגות עם אפשרות בחירה באחת משתי חטיבות מוגברות ,האחת בפסיכולוגיה והשניה בניהול משאבי אנוש . החטיבה בפסיכולוגיה מורכבת בין השאר מקורסים כמו:פסיכולוגיה פיזיולוגית ,פסיכולוגיה ניסויית,פסיכופתולוגיה ,למידה תפישה ועוד ... בכל בחירה שתעשי שיהיה בהצלחה
ברוך שלום, לימודי הפסיכולוגיה ידועים כעמוסים- יש הרבה חומר לקרוא, שיעורי בית, מעבדות ועוד. מערכת השעות אצלנו נוחה מאוד לתלמידים - 3 ימים בשבוע. מי שסובל מחדת בחינות יכול לעבוד סדנה ייעודית לכך דרך משרדי הדיקנאט של המסלול האקדמי. ההבדל העיקרי בין מד"ה לפסיכולוגיה שתואר ראשון במד"ה מורכב משליש פסיכולוגיה שליש סוציולוגיה ושליש אנתרופולוגיה, בעוד תואר בפסיכולוגיה הוא 100% בתחום. בהצלחה
היי, אני אומנם עוד לא סיימתי, אני נמצאת בשנה השנייה ללימודי התואר הראשון שלי במכללת אשקלון. אך מוכרחה להגיד שהכן הלימודים אינטנסיביים ולא באים ללא מאמץ, ולולא הייתה לי את התשוקה המטורפת השיש לי לתחום הפסיכולוגיה יש סיכוי שלא הייתי מצליחה. הביטחון הייחידי שיש לי הוא בכך שאני רוצה את זה ומסתבר שזה מספיק :). חוץ מיזה יש לי נו מרצים מאוד מקצועיים, תומכים והמכללה מעניקה לנו את התנאים להצלחה מקסימלית.. כמו מעבדה חדשה שבה אנו יכולים לעשות דברים שסטודנטים באוניברסיטה לא יכולים, תרגולים, לוח מבחנים נוח ועוד.. ממליצה בחום להתעניין ולהתייעץ במכללה. ב-07/04/11 יתקיים יום פתוח. כמו כן יכולים לענות על שאלותך בהתייחסות אישית בפייסבוק במשתמש "המכללה האקדמית אשקלון - העמוד הרשמי". בהצלחה!!! :)
סליחה על הטעות - היום הפתוח יתקיים ביום חמישי ב06/5/11 בשעה 09:00 עד 12:00 בהצלחה!
שלום, לימודי פסיכולוגיה הינם לימודים אינטנסיביים ותובעניים. עם זאת, ישנן מכללות המציעות מסלולים במספר ימים מרוכזים. במכללת אחוה קיימים מגוון מסלולים של מדעי ההתנהגות (בדגש על פסיכולוגיה או סוציולוגיה) המרוכזים ב-3 ימי לימוד. התואר הינו של אוניברסיטת בן גוריון, הלימודים מתקיימים בשנתיים הראשונות במכללה ובשנה השלישית באוניברסיטת בן גוריון, שם מקבלים את התואר עצמו. למידע נוסף ותאום פגישת ייעוץ. מרכז מידע קמפוס אקדמי אחוה 3622*
סגור