פורום לימודי פסיכולוגיה - לקריאה בלבד

בהנהלת: פרופ' ארנון לוי   |  מסר למנהל/ת הפורום
בפורום פסיכולוגיה תוכלו לקבל מידע מקיף על לימודי תואר ראשון ושני בפסיכולוגיה ומענה לשאלות הנקרות בדרך לתואר היכן לומדים? בארץ או בחו"ל? תנאי קבלה, שדרוג בעבודה? מה אפשר לעשות עם התואר? ועוד שאר שאלות מגוונות.

פרופ' ארנון לוי

פרופ' ארנון לוי פסיכולוג קליני, פסיכואנתרופולוג ומאמן אישי. לשעבר יו”ר האיגוד הישראלי לפסיכותרפיה, מייסד האיגוד הישראלי לאימון פסיכולוגי ,סגן נשיא בחברה הבינ"ל לאימון בגישת Coaching Psychology

שחף | 13:31  15/08/11
היי, ברצוני לשאול לגבי התעניינות נורא כנה עם תחום הפסיכולוגיה אני עוסק כרגע בהייטק (עוד מעט בגיל 23) ווכרגע יש לי מקצוע ביד אך איני מרגיש מסופק מהתחום, כל חיי רציתי להתמקד בפסיכולוגיה וזה בעצם מי שאני בראות עיני! הקושי האמיתי שלי הוא בעצם ההחלטה שבה אני בוחר לעזוב את התחום המבטיח (כלכלית)של ההייטק ולהיכנס לשנים נורא קשות וסזיפיות שאינן מבטיחות בתחום הפסיכולוגיה! אני מודע לכך שהאפשרות היחידה להצליח היא להאמין בכל רמח אברייך שזה מה שאתה רוצה להיות , לעסוק ולכלכל את עצמך! אך הפרטים הטכניים גורמים לי לשיקול הרב- תנאי קבלה, היכן ללמוד, הכנסה במשך ה10 שנים הבאות בערך וכדומה... אשמח לייעוץ כנה ואמיתי לגביי הלבטים האלה והאם זה שווה את המאמץ העילאי? (=
נועה לביא | 09:17  16/08/11
בוקר טוב, אני חושבת שאין זה מקומי לומר לך היכן הוא עתידך. אני סבורה כי עשית זאת יפה מאוד- לבד. שטחת את כל השיקולים והלבטים. ההחלטה בסופו של דבר היא שלך, בינך לבין עצמך. לעניין ההיכן אני יכולה לנסות לסייע- כיום בכל האוניברסיטאות ניתן ללמוד תואר ראשון בפסיכולוגיה ובמגוון מכללות (חלקן מסובסדות וחלקן לא). סיכויי הקבלה שלך תלויים בנתוניך האישיים (ממוצע הבגרות והציון בבחינה הפסיכומטרית). בנוסף, בחלק מהמקומות ניתן ללמוד פסיכולוגיה חד חוגי ובחלק מהמוסדות חייבים ללמוד דו חוגי. אני מציעה כי תערוך סקר קצר בין המקומות תראה לאן אתה יכול להתקבל, מה מערכת השעות שם (נוחה ומסודרת או לא....) דו חוגי/חד חוגי, קירבה למקום מגוריך ועוד מגוון שיקולים. לאחר מכן תחליט אם אתה מוכן לבצע את השינוי בחיים. במידה ויהיו לך לבטים נוספים אשמח לסייע. המון הצלחה! נועה
היי, תודה על התגובה אך השאלה שלי היא יותר פנימית, האם לדעתך ולפי נסיונך אני צריך להתמקד בחלום ובהגשמה עצמית שהדרך היא קשה ולא כלכלית במיוחד או להמשיך במקום עבודתי הכלכלי אך הלא מספק (תזכרי שאני עוד לא בן 23) תודה מראש
נועה לביא | 14:41  21/08/11
מתלבט יקר, אני לא חושבת שפורום מעין זה הוא המקום להתלבטות מסוג זה. באיזו דרך לבחור בחיים - הכלכלית/האישית-נפשית. אני סבורה שהתשובה היא מורכבת ונמצאת עמוק בתוכך. בהצלחה!
סגור