פורום לימודי פסיכולוגיה - לקריאה בלבד

בהנהלת: פרופ' ארנון לוי   |  מסר למנהל/ת הפורום
בפורום פסיכולוגיה תוכלו לקבל מידע מקיף על לימודי תואר ראשון ושני בפסיכולוגיה ומענה לשאלות הנקרות בדרך לתואר היכן לומדים? בארץ או בחו"ל? תנאי קבלה, שדרוג בעבודה? מה אפשר לעשות עם התואר? ועוד שאר שאלות מגוונות.

פרופ' ארנון לוי

פרופ' ארנון לוי פסיכולוג קליני, פסיכואנתרופולוג ומאמן אישי. לשעבר יו”ר האיגוד הישראלי לפסיכותרפיה, מייסד האיגוד הישראלי לאימון פסיכולוגי ,סגן נשיא בחברה הבינ"ל לאימון בגישת Coaching Psychology

אני מסיימת תואר ראשון במשפטים ולאחר לימודים של 3 וחצי שנים (במהלכן שקלתי כמה פעמים לקום ולעזוב את הלימודים) שוקלת כעת לעשות תואר נוסף בפסיכולוגיה. החשש העיקרי שלי הוא כעת ללמוד עוד 3-4 שנים ולבסוף לא אוכל למצוא תעסוקה בתחום או לחלופין דרישות הקבלה לתואר השני בפסיכולוגיה שלפי מה שהבנתי הן כמעט בלתי אפשריות (המטרה שלי היא לעסוק בפסיכולוגיה קלינית בסופו של דבר). אשמח לקבל מידע אודות ההיצע שיש לשוק העבודה לתת לבוגרי תואר בפסיכולוגיה .. ובנוסף אשמח לקבל מידע אודות סיכויי הקבלה לתואר שני בפסיכולוגיה
שלום רב, דילמות לא פשוטות. תואר ראשון בפסיכולוגיה אורך 3 שנים. במסלול האקדמי יש מסלול מיוחד לאקדמאיים המעוניינים בתואר ראשון נוסף בפסיכולוגיה. לגבי סיכויי הקבלה לתואר שני, אינני נביאה, ואין לדעת מה יהיה מצב השוק בעוד כ 4 שנים. דבר נוסף שברצוני להוסיף הוא, העובדה שאת חושבת שתתמחי בקלינית יכולה להשתנות לאחר תחילת הלימודים (מניסיון). במהלך הלימודים נחשפים לתחומים מגוונים בפסיכולוגיה ולא מעטים מחליפים כיוון. אני בוגרת תואר ראשון במשפטים ועו"ד ואינני עוסקת במקצוע מבחירה. אני עובדת במשהו שמעניין אותי ומרגישה שאני מגשימה את עצמי. גם במחזור הראשון שלנו בחוג לומדים אקדמאיים בוגרי תואר ראשון ושני וכעת הגיעו ללמוד את הדבר שהם באמת רוצים (להגשים את עצמם). אני חושבת שהכי חשוב שתלכי עם הלב, עם התחושה הפנימית שלך, כל השאר כבר יסתדר מעצמו. המון הבהצלחה.
נועה תודה רבה , נחמד לשמוע כל פעם מחדש שהמון בוגרי תואר ראשון במשפטים עם רישיון של עו"ד עוזבים המוניהם את המקצוע עם כל הכאב שבדבר מקצוע המשפטים כבר לא נוצץ כמו בעבר. תודה רבה לך
שלום אורית, אני בהחלט מבינה את החששות שלך ואכן יש לשקול בכובד ראש כניסה למסלול תובעני כמו לימודי פסיכולוגיה - וודאי כשמדובר בכניסה לתחום של פסיכלוגיה קלינית. יחד עם זאת, הדבר אפשרי אם את מוכנה להשקיע בלימודייך ויש לך אהבה רבה לתחום. לשאלותייך, לעניין שוק העבודה לבוגרי תואר ראשון בפסיכולוגיה-תואר ראשון בפסיכולוגיה הינו תואר תיאורטי שאינו מכשיר לעבודה מעשית כפסיכולוג או כמטפל. יחד עם זאת, קיימים תחומי עיסוק רבים לעבודה בתחום: כגון:רכזת חינוכית, רכזת כ"א בחברות השמה, מחלקות כוח אדם בחברות שונות, יועצים, מנהלי מחלקות, מדריכים או מטפלים לא מקצועיים במוסדות שיקומיים כגון: מוסדות יום לחולי נפש, או עבודה בעמותות וארגונים חברתיים המעניקים סיוע נפשי. כמו כן, ניתן להשתלב בכל תחום הדורש השכלה אקדמית מתחום כלשהו. לענייין סיכויי הקבלה לתואר שני, אלה מורכבים ממספר פרמטרים: ממוצע ציונים בתואר ראשון , ציון במבחן המתא"ם הארצי, וועדת קבלה במוסד בו תתעתדי ללמוד. סיכויי הקבלה למגמה קלינית עומדים בערך על 25%. סיכוי הקבלה למגמות אחרות ( ייתכן שתגלי במהלך הלימודים כי דווקא תחום אחר מעניין אותך יותר מהתחום הקליני...) הינם גבוהים יותר. אנו במסלול האקדמי המכללה למנהל מציעים תוכנית לימודים חד חוגית עם דגש על הכנה לקבלה לתואר שני (תוכנית רחבה ומעמיקה החושפת את הלומדים לכל תחומי הפסיכולוגיה בצורה יסודית, דגש על מחקר ( לימודי סטטיסטיקה ושיטות מחקר וכן עריכת שני סמינריונים מחקריים), וכן על ניסיון מעשי). בנוסף, כאקדמאית תהיי פטורה מלימודי חטיבה (סטודנטים שאינם אקדמאים לומדים בנוסף ללימודי הפסיכלוגיה לימודי חטיבה - תקשורת/מנהל עסקים). אשמח אם תרצי להגיע לפגישת ייעוץ אצלנו . ב הצ ל חה אורית- יועצת בחוג לפסיכולוגיה המסלול האקדמי המכללה למנהל
סגור