המרכז האקדמי למשפט ולעסקים

המרכז האקדמי למשפט ולעסקים - מידע כללי

דגש בלמידה המרחיבה את האופקים

השאירו פרטים ויועץ יחזור אליכם
שם מלא:
טלפון נייד:
דוא"ל:
עיר:
ת.ז:

למרכז האקדמי ישנה תרומה חשובה לחברה הישראלית, המתמקדת במחקר ובהוראה בכמה תחומי יידע חשובים: עסקים, משפטים וחשבונאות. אנו ערוכים לפתוח מסלולים חדשים, ובמקביל אנו שוקדים על המחקר האקדמי, קידום ההוראה והמעורבות החברתית..

לצד ההוראה, המרכז גאה בעיסוק האקדמי ובמעורבות המרצים בחיי הקהילה. המרצים שלנו הם בעלי הכשרה והישגים אקדמיים מצויינים, שהשתלמו במיטב המוסדות להשכלה גבוהה בעולם ושוקדים על מחקר אקדמי מעמיק ובתחומים נרחבים. על כך יעידו הפרסומים של חברי הסגל, הכנסים האקדמיים שהם עורכים או משתתפים כחלק בהם, כתבי העת שאנו מוציאים והפעילות החשובה שנעשית במסגרת הקליניקות למשפטים.

גלריית תמונות - המרכז האקדמי למשפט ולעסקים

לצד המחקר וההוראה, חרט המרכז האקדמי על דגלו את נושא השליחות החברתית.זאת נעשה הרבה לפני שהקריאה ל"צדק חברתי" נישאה בראש חוצות, המרכז האקדמי התגייס למשימה לקדם צדק חברתי, לחדד את חשיבות זכויות האדם ולחנך לעזרה וסיוע לחלשים בחברה. הקליניקות המשפטיות מכשירות לפעילות לטובת הזולת והמרכז לאחריות חברתית של תאגידים מחדד ומדגיש את זכויות החלשים בחברה. אלו דוגמאות בודדות ממטרה הטבועה עמוק בזהותנו. כנשיא חדש של המרכז, אני לוקח על עצמי משימה זו כחשובה ולהרחיב את המעורבות החברתית ותרומתה לקהילה, לצד הרחבת תחומי הלימוד, קידום המחקר והעלאת הרמה האקדמית של המרכז.

מטרה ייחודית נוספת של המרכז האקדמי הינה עמידה באתגרי העידן הגלובלי: מבחינתנו הקריאה "תחשוב גלובלי; תגיע רחוק" איננה רק סיסמא בה אנו מאמינים ומניפים, אלא שליחות—להרחבת את הקשרים הבינלאומיים של המרכז ולפיתוח תוכניות ללימודים באנגלית, קידום חילופי סטודנטים ומרצים ולהרחבת הכנסים הבינלאומיים. לזאת ישנו ערך אקדמי, חשיבות חברתית ושליחות לאומית והוא תנאי חשוב להעלאת קרנו של המרכז. תהליך פיתוח הקשרים לחילופי סטודנטים ומרצים מאוניברסיטאות בחו"ל כבר החל. כמו כן, נחתמו הסכמים עם אוניברסיטאות נחשבות בחו"ל. מתבצע מאמץ למלא הסכמים אלה בתוכן, כאמצעי לשיפור הפעילות האקדמית של המרכז ולתרומה טובה יותר לחברה.

מלגה 18,000 שקל לנרשמים למסלול משפטים ומינהל עסקים
המכללה האקדמית למשפטים ברמת גן הכריזה על הקמתה של קרן מלגות לעידוד לימודי מינהל עסקים עם התמחות במשפטים בגובה 18,000 ₪. המלגה תוענק לסטודנטים חדשים הנרשמים ללימודי מינהל עסקים במכללה עד סוף חודש ספטמבר.

בתכנית החדשה ללימודי מינהל עסקים לתואר ראשון במכללה האקדמית למשפטים ברמת גן ירצו בכירי המרצים בישראל בתחום מינהל עסקים, רובם שימשו דיקנים ומרצים בכירים באוניברסיטה העברית בירושלים. בין היתר יובילו את בית הספר הדיקן פרופ' חיים לוי, זוכה פרס א.מ.ת ומומחה עולמי בתורת המימון והעסקים, פרופ' דרור צוקרמן, פרופ' ברוך מבורך, ד"ר יאיר דוכין, דוד ברודט ועוד. לפני כחודשיים אישרה המועצה להשכלה גבוהה אישרה את הקמתו של בית ספר למנהל עסקים במכללה. הענקת התואר במינהל עסקים מותנית באישור המועצה להשכלה גבוהה.

תכנית הלימודים במינהל עסקים מורכבת מ- 120 נקודות זכות: 100 במינהל עסקים ו- 20 במשפטים. התכנית תתפרש על פני 3 שנים, בכל שנה יילמדו כ- 40 נקודות זכות בממוצע.

בנוסף, מציעה השנה המכללה האקדמית למשפטים ברמת גן לסטודנטים למשפטים תכניות לימודים מיוחדות בנושא מיסים, דיני בנקאות וסחר בינלאומי. זאת, כמענה לשינויים בשוק ההון המקומי והגלובלי בשנים האחרונות.

בראש בית הספר למינהל עסקים במכללה האקדמית למשפטים ברמת גן יעמוד כאמור פרופ' חיים לוי, מבית הספר למינהל עסקים באוניברסיטה העברית, מומחה למימון ובעל מוניטין עולמיים בתחום תורת המימון והעסקים. פרופ' לוי ישמש כדיקן בית הספר למנהל עסקים במכללה. בשנה שעברה זכה פרופ' חיים לוי בפרס א.מ.ת המוענק מדי שנה לאנשי מדע ואומנות בולטים בישראל, כגון הפרופסורים הרשקו, צ'חנובר ואומן, אשר זכו גם בפרס נובל בתחומם.

בהמשך צפויה גם הקמתו של חדר עסקאות מודרני שישמש את תלמידי המכללה בלימודיהם את שוק ההון הישראלי והעולמי. בנוסף, צפוי פיתוח של תוכניות MBA ומוסמך בדיני מסים (Graduate Tax Program) ותוכניות לבנקאות מתקדמת וביטוח, במטרה להפוך לגוף האקדמי המוביל בישראל בתחום לימודי משפט ועסקים.
קבלת תארים במכללה
למעלה מ- 300 בוגרות ובוגרים בני מחזור ח' (תשס"ז 2005-6) של המכללה האקדמית למשפטים ברמת גן, קבלו ביום א' ה-10.6 את תעודות ה"בוגר במשפטים" שלהם.

המל"ג אישרה הקמתו של בית ספר למינהל עסקים
המועצה להשכלה גבוהה אישרה הקמתו של בית ספר למינהל עסקים במכללה האקדמית למשפטים ברמת גן. הדיקן המייסד יהיה פרופ' חיים לוי, זוכה פרס א.מ.ת ומומחה עולמי בתורת המימון והעסקים

הענקת התואר במינהל עסקים מותנית באישור המועצה להשכלה גבוהה

המכללה גם תציע לסטודנטים תכניות מיוחדות בנושאי מיסים, דיני בנקאות וסחר בינלאומי, במסגרת חטיבה לעסקים
סטודנטים למשפטים ייהנו ממתקן מודרני, מרווח וממוחשב
המכללה האקדמית למשפטים ברמת-גן עברה למשכנה החדש

1,500 סטודנטים למשפטים ייהנו ממתקן מודרני, מרווח וממוחשב שיכלול בעתיד גם בית ספר ללימודי עסקים

ניצה מזר, מנכ"ל המכללה: "לימודי המשפטים ברמת גן קופצים היום כתה. הקרבה למרכז העסקים האורבאני של גוש דן תעמיד את בוגרי המכללה בחזית הפעילות העסקית והמשפטית של ישראל"
מהמקום הזה תצא תורה, משפט, צדק, אור, השכלה ודרך ארץ"
מהמקום הזה תצא תורה, משפט, צדק, אור, השכלה ודרך ארץ"
כך ברך הרב המכובד שמעון בן חיים בטקס קביעת מזוזה במשכן החדש של המכללה האקדמית למשפטים ברחוב בן גוריון ברמת גן.
חולמים לשתות תה עם משפטנים באנגליה?
המכללה האקדמית למשפטים ברמת גן תקיים לראשונה קורס קיץ באוניברסיטת אוקספורד בנושא: קניין רוחני – זכויות יוצרים בעידן המחשב

הקורס מיועד לסטודנטים למשפטים ולעורכי דין
שכר לימוד: פרטי - לא מתוקצב
מעונות: אין
כתובת: רח' בן גוריון 26, רמת גן

*התכנים בעמוד זה מתעדכנים אחת לכמה חודשים
סגור