אפקה המכללה האקדמית להנדסה

אפקה המכללה האקדמית להנדסה - מידע כללי

המכללה האקדמית להנדסה בת"א

השאירו פרטים ויועץ יחזור אליכם
שם מלא:
טלפון נייד:
דוא"ל:
עיר:
ת.ז:

המכללה האקדמית להנדסה אפקה ממוקמת במרכז ההי-טק של ישראל, בצפון ת"א. במכללה לומדים כיום כ- 2,000 סטודנטים. המכללה הינה מוסד אקדמי מתוקצב, מוכר ע"י המועצה להשכלה גבוהה ומוסמכת להעניק תואר ראשון .B.Sc ותואר שני .M.Sc בתחומים הבאים: 


המכללה מיצבה עצמה בשנים האחרונות ברשימה הפותחת של מוסדות לימוד ההנדסה האקדמיים וכחממה המכשירה מהנדסים מקצועיים ומוכשרים על פי מידות אמה בינלאומיות.

יתרונות הלימוד במכללת אפקה:
 
קשר עם התעשייה הטכנולוגית המובילה
הסטודנטים נחשפים לתעשייה באמצעות ביקורים, סיורים לימודיים, הרצאות וסמינרים המתקיימים עם אנשי תעשייה מובילים.
תוכניות הלימוד של כל המחלקות האקדמיות נבנות בשיתוף עם בכירים מהתעשייה על מנת להיות מעודכנים בכל החידושים ועל ידי כך לסלול את דרכם של הבוגרים להשתלבות מהירה בשוק העבודה.

גלריית תמונות - אפקה המכללה האקדמית להנדסה

השתלבות בשוק העבודה במרכז
מכללת אפקה נמצאת בסמוך לחברות הגדולות והמובילות בתעשייה בארץ, ושואבת את קשריה וניסיונה המקצועי מן השטח. בזכות הקרבה למתחם הטכנולוגי של ת"א ומתחמים נוספים כגון: הרצליה, רעננה, כ"ס או פתח תקווה, לבוגרי המכללה יתרון משמעותי בכל הקשור להעמקת קשרי התעשייה ולשילובם במקומות עבודה מבוקשים. 
כ- 81% מבוגרינו השתלבו בהצלחה, כמנהלים וכהנדסים, בתעשיות ההיי-טק, בחברות פיתוח, בתעשיות הביטחוניות ובחברות מובילות בעולם האלקטרוניקה ,המכונות והתוכנה. חלק מבוגרינו  אף המשיכו את לימודיהם לתארים מתקדמים באוניברסיטאות מובילות בארץ.
היחידה להכוונה תעסוקתית, מסייעת לסטודנטים ולבוגרים להשתלב במהירות האפשרית בשוק העבודה בתחום התמחותם, תוך כדי הלימודים או עם סיומם. מאות סטודנטים ובוגרים התקבלו בזכות הליווי והעזרה של היחידה למשרות מבוקשות.


מגוון מסלולי לימוד

סגל המרצים
במכללת אפקה כ-200 מרצים מעולים הנבחנים ונבחרים בקפידה ע"פי איכות ההוראה שלהם. חלקם, בנוסף להיותם בצוות האקדמי של המכללה, מרצים גם באוניברסיטאות המובילות בישראל וחלקם מגיעים מהתעשייה והם שמביאים למכללה את ניסיונם הפרקטי.

מלגות ושכר לימוד
המכללה מעניקה מלגות לימודים לסטודנטים מצטיינים ולסטודנטים נזקקים.
שכ"ל זהה לשכר הלימוד באוניברסיטאות.

 

שירותים לסטודנט
הכוון תעסוקתי
במכללת אפקה להנדסה פועלת היחידה להכוון תעסוקתי, שמטרתה לסייע לסטודנטים ובוגרי המכללה, להשתלב במקומות עבודה. מטרה זו מושגת הן ע"י קיום פעילויות לשיפור מיומנויות בחיפוש עבודה והן בחשיפה מירבית לשוק העבודה ולמעסיקים פוטנציאלים.

•הכוונה ויעוץ אישי בתיאום מראש, הדרכה בכתיבת קורות-חיים, הכנה לראיון עבודה, דרכים לחיפוש עבודה וניהול קריירה
•פרסום הצעות עבודה מקצועיות לסטודנטים ולבוגרים בבנק המשרות באמצעות פורטל המכללה "אפקה-נט"
•רישום במאגר דורשי עבודה של המכללה
•שת"פ עם מכוני הכנה למבחני מיון והערכה
•ספרייה מקצועית בתחום התעסוקה
•מפגשים עם מעסיקים
•השתתפות בסקר תעסוקת בוגרים, לקיום קשר ומעקב
מעבדות ומתקני לימוד
בניין מעבדות חדש הוקם באפקה, שתוכנן ונבנה על פי תפישת הלימוד הרב-תחומית הקיימת במכללה. בניין זה מאובזר בציוד חדשני המציע לסטודנטים חוויית למידה מיטבית תוך שימוש בטכנולוגיות למידה ומחקר מתקדמות ביותר.

מבנה זה כולל מעבדות לסביבת מחקר המציעות סביבה ייחודית לימודית לתחומי מערכות הרכב, עיבוד שפה ואינטגרציה וכן מעבדות להנדסה מכנית, הנדסת חשמל ואלקטרוניקה, מעבדות פרויקטי גמר, הנדסה רפואית וחדרי מחשב.
אפקה יזמות
אפשרות לפתח מוצר אמיתי תוך כדי ביצוע פרויקט הגמר, כשהסטודנט שותף מלא בזכויות המסחריות של המוצר. אפקה יזמות היא "המצאה" מקורית וייחודית של אפקה - המכללה להנדסה, שאינה קיימת באף מכללה או אוניברסיטה אחרת בארץ. התפקיד של אפקה יזמות הוא לעודד סטודנטים ואנשי סגל להמציא ולפתח מוצרים שימושיים ופתרונות לבעיות הנדסיות, ולהפוך אותם למוצרים מסחריים בעלי ערך.
המכללה מחזיקה במאגר גדול של רעיונות למוצרים שימושיים, שאפשר להגן עליהם בפטנט ואפשר לפתח אותם במסגרת עבודת גמר של סטודנט, אך אלה, טרם מומשו – וצריך להמציא ולפתח אותם. מקורם של רעיונות אלה בסטודנטים, באנשי סגל המכללה, ביזמים מן החוץ, במפעלי תעשייה הפונים אל המכללה בבקשת עזרה, ובמחלקות בבתי חולים המציגות בפני המכללה בעיות מעניינות.

המכללה מציעה לסטודנטים לבחור לעצמם את אחד המוצרים העתידיים האלה ולהיכנס לשותפות עם המכללה, עם המנחה ועם הממציא, שמטרתה להמציא את הפתרון, לפתח אותו ולמכור אותו בשוק הטכנולוגי. המכללה מסייעת לשותפות להפוך את הרעיונות האלה לפרויקטים, לפטנטים, לנכסים שאפשר למכור, ולחברות סטארט-אפ היכולות לגייס השקעה ולפרנס את היזמים ואת עובדיהם.
ספריות ומאגרי מידע
ספריה מקיפה, הכוללת, מלבד ספרים וספרי לימוד, מילונים, מילונים טכניים, אנציקלופדיות מדעיות, מדריכים ודפי נתונים, כתבי-עת בעברית ובלועזית, עיתון יומי HERALD TRIBUNE דיסקים אופטיים ודיסקטים רובם מתלווים לספרים כקובצי תרגול או תוכנות להתקנה.
שכר לימוד: אוניברסיטאי - מתוקצב, ניתן לשלם על פי הפקדון לחיילים משוחררים
מעונות: אין
כתובת: בני אפרים 218 ת"א 69107

*התכנים בעמוד זה מתעדכנים אחת לכמה חודשים
סגור