המכללה האקדמית אשקלון

המכללה האקדמית אשקלון - מידע כללי

משכן ההשכלה הגדול והחשוב באזור הדרום

השאירו פרטים ויועץ יחזור אליכם
שם מלא:
טלפון נייד:
דוא"ל:
עיר:
ת.ז:

 

המכללה האקדמית אשקלון הוכרה בשנת 2000 כמכללה האקדמית הראשונה בארץ  ואת דרכה החלה עוד בשנת 1965, כשלוחה של אוניברסיטת בר-אילן באשקלון.

מקצועות הלימוד העיקריים במכללה הם מתחום מדעי החברה, המדעים המדוייקים, מדעי הרוח ומדעי הבריאות לקראת תואר ראשון ותואר שני של המכללה האקדמית אשקלון..

המכללה האקדמית אשקלון בעלת ניסיון רב ומוניטין בהוראה אקדמית ובהכשרה מקצועית של למעלה מ- 10,000 בוגרים אשר ממשיכים ללימודים לתארים מתקדמים וממלאים תפקידים בכירים בארץ ובחו"ל.

גלריית תמונות - המכללה האקדמית אשקלון

המכללה מעניקה מלגות מקרן עצמאית ומלגות נוספות מקרנות ציבוריות, בשווי מיליוני שקלים על מנת ששום סטודנט לא יפסיק את לימודיו בעקבות חוסר יכולת כלכלית.

מקום ראשון במדד איכות ההוראה

על פי המועצה להשכלה גבוהה המכללה האקדמית אשקלון עומדת ביעד שנקבע לה במדד איכות ההוראה ואף מקדימה אותו בכל השנים שנבדקו.מדד זה משתקף ביחס המספרי בין הסגל האקדמי הבכיר לבין מספר הסטודנטים, ככל שמספר הסטודנטים לחבר סגל בכיר קטן יותר כך ההוראה מתקיימת בקבוצות קטנות המאפשרות הקדשת תשומת לב אישית לכל סטודנט וסטודנטית".

קמפוס מרהיב וחדשני

משכנה החדש והמרשים של המכללה האקדמית אשקלון ממוקם במרכז קריית החינוך של העיר. המשכן חולש על פני שטח של כ-70 דונם ובו קומפלקס מבנים ארכיטקטוניים ייחודיים המהווים את חוד החנית של הבנייה והפיתוח המבני. על פי סטנדרטים גבוהים אלה, נבנו כיתות ואולמות לימוד מדורגים, מעבדות מחשבים, ספרייה עשירה, חדר כושר, גלריה לאומנות בה פריטים ארכיאולוגיים נדירים ועוד. מבני המכללה מוקפים במרחבים פתוחים וירוקים, גניה מעוטרים בפסלי אומנים יוצרים. בקמפוס המכללה פועל חדר כושר ובריאות הכולל מתקני ספורט, סאונה יבשה, מלתחות ומקלחות.

תשתיות מתקדמות

לרשות הסטודנטים עומדות תשתיות פיזיות וטכנולוגיות מן המתקדמות והחדישות ביותר ובהם: מרכז כנסים בינלאומי, מעבדות קוד פתוח ומחשוב ענן, כיתות לימוד חכמות, וירטואליזצייה של כלל מערכות המידע המאפשרות לסטודנטים גישה מביתם וממחשבם האישי אל כל יישומי המחשב במכללה.

המכללה מפעילה קשרי אקדמיה-תעשייה ונמצאת כל העת בקשר עם גורמים בכירים במשק הישראלי. ניהול המכללה מבוקר על פי קריטריונים קפדניים, בהתאם לתו התקן הבינלאומי לאיכות הניהול התקין ISO9001:2008

לימודי חינוך והוראה
לימודי מדעי החברה
לימודי מדעי הרוח
לימודי מחשבים ומדעים
רפואה, בריאות ורווחה
מנהל עסקים וכלכלה
תואר שני במנהל עסקים
תואר שני במדעי החברה
לימודי בריאות ורפואה
מכינות
שירותים לסטודנט
מעונות
מעונות הסטודנטים של המכללה משקיפים על הקמפוס המרהיב ביופיו ומהווים חלק בלתי נפרד מבנייני הכיתות, האמפיתיאטרון, הספרייה, המנהלה ומרכז הכנסים הבינלאומי. לרווחת הסטודנטים המתגוררים במעונות מועדון סטודנטים עם בר-קפה חדיש ומפנק הכולל טלוויזיות LCD , עמדות מחשב והדפסה לשירות הסטודנטים. המועדון פתוח בשעות הערב. יחידות הדיור במעונות מרווחות, ממוזגות ובנויות בסטנדרט גבוה. כל יחידת דיור כוללת: 2 חדרי שינה, פינת ישיבה, מטבחון מקלחת, שירותים, מזגן, ומרפסת שירות.הציוד בכל יחידת דיור כולל: ארון, מיטה, ופינת לימוד אישית, כיריים ומקרר אשר משותפים לכל דיירי היחידה. לרשות הדיירים שירותי כביסה וייבוש. האווירה במעונות היא חמה ונעימה והמגורים בהם משלימים את אווירת הקמפוס. קיימים גם מעונות מחוץ לקמפוס הממוקמים בצמוד למכללה.
מכלול שירותים למען הסטודנטים
אגודת הסטודנטים
האגודה פועלת למען ייצוגם לפני מוסדות המכללה ולפני מוסדות ציבוריים וממשלתיים. האגודה מוציאה לאור עיתון חודשי ומארגנת חוגים, מסיבות, ערבי הווי ומספקת שירותי מידע על הנחות, מלגות, בחינות, מקורות תעסוקה, דירות להשכרה וכו'. כל סטודנט זכאי לבחור ולהיבחר לאגודת הסטודנטים.
סטודנטים לקויי למידה
לשכת הדיקאן מטפלת במתן הקלות בבחינות לסטודנטים שאובחנו כלקויי למידה. ניתן לקבל פרטים אודות המכונים שאושרו ע"י המכללה ונוהל הגשת האבחונים בלשכת הדיקאן ובאתר האינטרנט של המכללה.
שירות פסיכולוגי
במסגרת שיפור השירות לסטודנט, ניתנים שירותי ייעוץ על - ידי יועצת פסיכולוגית בתחומים הבאים: ייעוץ בבעיות אישיות, התערבות במצבי לחץ ומשברים, קשיי ריכוז וחרדת בחינות. פרטים ניתן לקבל בלשכת הדיקאן ובאתר האינטרנט של המכללה.
סיוע לעולים
במטרה לסייע לסטודנטים עולים המתקשים בלימודים לשכת הדיקאן מציעה סיוע אקדמי באמצעות מתן שעורי עזר וכן סיוע כלכלי באמצעות קרנות סיוע כגון רש"י, סקט"א, פר"ח ועוד.
סדנאות
לשכת הדיקאן מקיימת סדנאות בתחומים מגוונים: סדנאות להתמודדות עם לחץ וחרדה לפני בחינות, לשיפור מיומנויות למידה, סדנאות לסטודנטים לקויי למידה, סדנא לחיפוש עבודה המכשירה את משתתפיה במיומנויות חיפוש עבודה, הכנה לקראת ראיונות עבודה והדרכה בכתיבה קו"ח. פרטים אודות הסדנאות ניתן יפורסמו בלוחות המודעות ובאתר האינטרנט של המכללה.
נציב פניות סטודנטים
לשכת דיקאן הסטודנטים פועלת לחיזוק הקשר של הסטודנטים עם מוסדות המכללה ומפעילה את מרכז התמיכה לסטודנט. מרכז התמיכה מטפל בכל צרכיו של הסטודנט ומסייע לו באמצעות צוות מומחים בנושאים כגון: שירותי ייעוץ פסיכולוגי מוסמכים, מלגות סיוע כלכלי ומלגות מצטיינים, סיוע לסטודנטים המשרתים במילואים, סיוע לנשים בהריון/בשמירת הריון/בטיפולי פוריות, סידורי מעונות, ועוד.
בר קפה – מועדון סטודנטים
מועדון הסטודנטים פועל במתחם המעונות ומנוהל על ידי סטודנטים. במועדון האוירה צעירה ותוססת ואפשרויות הבילוי רחבות. המועדון מתפקד כפאב וכקפה-אינטרנט בו ממוקמים עמדות אינטרנט, טלוויזיה בכבלים וסרטים שבועיים, תפריט שתייה ואוכל מגוון במחירי הקמפוס.
חדר כושר
חדר כושר כולל מתקני ספורט, סאונה יבשה, מלתחות ומקלחות. לכל אחד מותאמת תוכנית אימון אישית והפעילות בליווי הדרכה מוסמכת.
ספרייה
ספריית המכללה משתרעת על פני שטח של כ-3,500 מ"ר ונחשבת לאחת הספריות הגדולות והחשובות באזור הדרום. אוסף הספרייה היוקרתי כולל למעלה מ-100 אלף פריטים וביניהם: ספריי עיון, כתבי עת, מאגרי מידע ממוחשבים, מפות ותוכנות מחשב. הספרייה מנוייה על מאגרי המידע המרכזיים והמתקדמים ביותר בתחום מדעי החברה והמדעים המדויקים.
מרכז הכנסים הבינלאומי
מרכז הכנסים הבינלאומי של המכללה האקדמית אשקלון הוא יצירה אדריכלית מרהיבה וייחודית. בתוך מרכז זה ישנם 3 אולמות תיאטרון וקונגרסים אקוסטיים ורחבה גדולה בהם ניתן לארח עד 1,200 איש. באולמות מופעל בית קולנוע, סינימטק, המיועד לציבור הסטודנטים והמרצים שוחרי סרטי איכות.
שכר לימוד: אוניברסיטאי - מתוקצב, ניתן לשלם על פי הפקדון לחיילים משוחררים
מעונות: יש
כתובת: יצחק בן צבי 12, ת.ד 9071 אשקלון, מיקוד 78211

*התכנים בעמוד זה מתעדכנים אחת לכמה חודשים
סגור