המכללה האקדמית אשקלון

המכללה האקדמית אשקלון - מידע כללי

משכן ההשכלה הגדול והחשוב באזור הדרום

השאירו פרטים ויועץ יחזור אליכם
שם מלא:
טלפון נייד:
דוא"ל:
עיר:
ת.ז:
תואר ראשון בקרימינולוגיה
תנאי רישום:
הקבלה ללימודים בחוג לקרימינולוגיה נעשית באמצעות ועדת הקבלה של המכללה האקדמית אשקלון ע"פ תנאים שנקבעו על ידי החוג או על ידי גורם מוסמך אחר.

תיאור התעודה:
B.A בקרימינולוגיה של המכללה האקדמית אשקלון


משך הלימודים:
3 שנים

תחומי לימוד:

תואר ראשון בקרימינולוגיה -

ההתנהגות העבריינית היא מגוונת ורבת פנים:  עבירות נגד אדם (אלימות, אונס, רצח) ונגד רכוש  (גניבה, הצתה, ונדליזם), עבירות ללא קורבנות (פשעי צווארון לבן), עבריינות נוער, התמכרויות לסמים ולאלכוהול, פשע מאורגן, עבירות מין, ועוד.

הטיפול בעבריינות מתבטא במניעה, באכיפה, בענישה ובשיקום המתבצעים על ידי גופים רבים: המשטרה, בתי המשפט, בתי הסוהר והמוסדות השונים המתמקדים במניעה ובשיקום. כל אחד מן הגופים הללו משתמש בעזרים ספציפיים; כמו "מכונת האמת" לגילוי שקרים, טביעת אצבעות ושיטות חקירה לסוגיהן.

בוגרי המחלקה יכולים להמשיך את לימודיהם העיוניים לקראת תארים מתקדמים בכל אוניברסיטה בארץ ומחוצה לה, וכן להשתלב בעבודה מעשית במשטרה, בשירות בתי הסוהר, בשירותי התקון, ובכל המוסדות האחרים העוסקים בעבריינות ובעבריינים.

מטרת התוכנית:

החוג המורחב - תכנית הלימודים היא ייחודית למכללה האקדמית אשקלון, והיא פרי הניסיון הרב שנצבר בשנים שעברו. היא מעניקה ללומדים תשתית אקדמית איתנה לקראת לימודי המשך לתארים מתקדמים בכל אחת מן האוניברסיטאות בארץ ובעולם. תוכנית הלימודים מקיפה תחומים מגוונים הקשורים בהתנהגות עבריינית, בסטייה, בהתמכרויות, באכיפת חוק, בשיקום, בזיהוי פלילי, בגילוי שקרים ועוד.

דו-חוגי - המסלול מיועד לסטודנטים המעוניינים לשלב את לימודי הקרימינולוגיה בלימודים בתחומים קרובים כגון: פסיכולוגיה, סוציולוגיה ומדעי המדינה והלומדים במסלול זה יזכו לתוכנית עשירה שתאפשר העמקת ההבנה של התנהגות האנושית לסוגיה – פרטנית וקבוצתית, נורמטיבית וסוטה וכל זה בנקודות מבט עיוניות ויישומיות שונות המשלימים זו את זו.

המסלול החד חוגי מיוחד לכוחות הביטחון. המכללה האקדמית אשקלון קיבלה את אישור המועצה להשכלה גבוהה לקיים תוכנית לימודים בקרינינולוגיה לכוחות הביטחון. תוכנית הלימודים זהה לתוכנית החד חוגית ומתקיימת בשני ימי לימוד ובסמסטרים קיץ. סה"כ 6 סימסטרים שנפרסים על פני שנתיים קלנדריות. 

 

 

 

התכנית מקנה ידע בסיסי בתחומים המגוונים של קרימינולוגיה ותאפשר לבוגריה להתקבל ללימודי המשך באוניברסיטאות בארץ.

תחומי הלימוד:
מבוא לקרימינולוגיה, מבוא לפסיכולוגיה, פסיכולוגיה חברתית, סוציולוגיה, מבוא למשפט, החברה הישראלית, ויקטימולוגיה, תורת הענישה, דיני עונשין, סוגיות באכיפת חוק, אלימות במשפחה, עבריינות נוער, בתי סוהר, פשיעה בישראל, סטייה חברתית ועוד.

 

הערות:
.*התכנים בעמוד זה מתעדכנים אחת לכמה חודשים
סגור