מכללת ברק

מכללת ברק - מידע כללי

המובילה ברפואה משלימה!

צור קשר עם מוסד הלימודים
02-6483663
או
השאירו פרטים ויועץ יחזור אליכם
שם מלא:
טלפון נייד:
דוא"ל:
עיר:
ת.ז:
קינסיולוגיה- מוח אחד
תנאי רישום:
פתוח לקהל הרחב

משך הלימודים:
1 שנים

תחומי לימוד:

"מוח אחד" ו"קינסיולוגיה" הן שיטות טיפול הוליסטיות היעילות לטיפול בבעיות שונות כגון: קשיי למידה: דיסלקציה, היפר אקטיביות, בעיות ריכוז וקשב, הרגלי אכילה: כפייתית, אנורקסיה, בעיות השמנה, בעיות רגשיות: תקשורת בן אישית, דימוי עצמי, כעסים, לחצים, מחלות פיזיות: כאבים, חולשות, שרירים, מחלות כרוניות, אלרגיות, גיל ההתבגרות: חרדת בחינות, דיכאונות, רכישת מיומנויות למידה.

קינסיולוגיה (מוח אחד) הינו שיטת טיפול המקשרת את המטפל עם רבדים אחדים בגופו ואישיותו של המטופל, ומאפשרת למטפל לקחת בחשבון את עברו הבריאותי והרגשי–חווייתי ולמעשה להתאים לכל אדם טיפול. כשם שאין מטופל אחד דומה למשנהו – אין טיפול אחד דומה למשנהו.

הלימוד נוגעים בשלוש רמות התייחסות: 1) החלק הפיזי-גופני - מגע בריאות, 2) המוח האנושי ומיצוי הפוטנציאל שלו - קינסיולוגיה לימודית, 3) גישה ישירה לתת מודע בטכניקה הנקראת מוח אחד.
ההתייחסות בשלושת ההיבטים האלו הינה גישה הוליסטית אמיתית המצביעה על הקשר בין כאב פיזי לבין הדפוס ההתנהגותי-חוויתי שמנהל אותנו. שום בעיה פיזית איננה מקרית, אלא ביטוי למסרים המאותתים לנו לשים לב למשהו. הקינסיולוגיה אינה מתייחסת ישירות למחלות של הגוף אלא לאדם בעל הגוף החולה. טראומות מהעבר (ינקות, ילדות) תמיד נמצאות שם ואנו מסווגים כל מקרה דומה מן ההווה ומעוררים את הזיכרון והביטוי של אותן חוויות עבר כמו גירוי ותגובה. ברגע שאדם מודע לתהליך זה יש בידו את האפשרות לבחור מחדש.תחומים שונים מחיינו נמצאים בבסיס הפעילות בקורס, היות ועל פי גישת הקינסיולוגיה לכל הדברים שקורים לנו ישנה השפעה רגשית – גופנית. התחומים בהם יכול לבחור המשתתף בקורס לטפל בהם מגוונים ביותר: זוגיות, הורות, מצב כלכלי וכו. לפי הגישה ההוליסטית לא ניתן להפריד בין תא, ריקמה, איבר ומצב רגשי. חוויה של כישלון, עלבון, דחייה - מובילים לתגובה רגשית חזקה, ומאחר וכל תא הוא בעל תודעה וזיכרון, כך קורה שאנו מגיבים ממקום של שיעתוק העבר לטראומה של ההווה. מקורן של כל ההפרעות הוא בהפרעה בכוח החיות, והסימפטומים הם רק התוצאה. בהתאם לקינסיולוגיה הטיפול בסימפטום משול לתיקון מחוגי השעון אשר נעצרו כאשר המנגנון הפנימי התקלקל. נושאים שלא נתפרו מצטברים כחומר נפץ. אם תהיה מודעות ניתן יהיה להפוך את הבעיה לקרש קפיצה לצמיחה.

במוח אחד ניתן ללמוד לקבל את השיעור, על פני להלחם בו. כמו שאיבר שקפא מרפאים בקרח, המפתח שנועל את הדלת הוא גם הפותח אותה. במהלך החיים לא מלמדים את האדם את חוקי המשחק. מוח אחד מהווה גישה המקבלת את הטוב והרע ומשתמשת בהם בכדי להפיק מהמצב את הדברים הרצויים למטופל. השיטה היישומית הינה בדיקות שרירים. הגוף הפיזי, השריר, זוכר ומוציא מן המח ונבכי הזיכרון והתת מודע את התשובות המתקבלות - אמת מוחלטת שאיננה תלויה בבודק או בנבדק. בדיקות שרירים אלה מאפשרות לבודק לעזור לילדים עם קשיי למידה וריכוז למצות את היכולות שלהם, לשפר קשיי קריאה, כתיבה, ריכוז, לימוד קורס צילום שפות ועוד ולא מוגבל לתקשורת המילולית או לגיל הנבדק.

הקינסיולוג פועל באובייקטיביות. הוא לא מלמד, לא מחנך ולא מצפה מהנבדק להשתנות.השיטה הינה טכניקה נלמדת ביסודה, אך היא נוגעת בכל השכבות האישיות ביותר של הנבדק. בקורס הקינסיולוגיה משתמשים במגוון טכניקות: דמיון מודרך באמצעות טבלה הנקראת "ברומטר התנהגותי", סמלים אוניברסאליים, ובדיקת טונוס שרירים. ניתן להעצים ולהוסיף לשיטה תמציות פרחי באך ככלי טיפולי נוסף וכן אבני מרפא, רייקי, איזון צאקרות תזונה ועוד. בעזרת תרגילים קלים, איזו גופני ונפשי, וכן בעזרת איתור מוקדי לחץ ומתח וסיגול חשיבה חיוביות נפתחות אפשרויות חדשות. באמצעות טכניקה זו ניתן להגיע לתפקוד מלא ומאוזן להישגים טובים יותר בתחומים הרצויים ולמצב של חיים הרמוניים ושלמים בתוך המשפחה והסביבה.

הערות:
* הלימודים מתקיימים בי-ם, אשקלון, אשדוד, משואות יצחק.*התכנים בעמוד זה מתעדכנים אחת לכמה חודשים
סגור