מכללת ברק

מכללת ברק - מידע כללי

המובילה ברפואה משלימה!

צור קשר עם מוסד הלימודים
02-6483663
או
השאירו פרטים ויועץ יחזור אליכם
שם מלא:
טלפון נייד:
דוא"ל:
עיר:
ת.ז:
נרות הופי
תנאי רישום:
פתוח לקהל הרחב

משך הלימודים:
1 מפגשים

תחומי לימוד:

נרות הופי זוהי שיטת תרפיה תרמית לאוזן האדם המכונה – THERMO AURICULAR THERAPY זהו טיפול נעים מאוד וישיר לאוזניים שמטרתו לטפל בבעיות שונות.

הדעה הרווחת היא, כי היוונים הקדמונים השתמשו בשיטה זו תחילה בכדי לנקות את האוזן ואח"כ לטיהור וריפוי עצמי על בסיס רוחני,  אח"כ על בסיס פיזי. אחרים רואים בה חלק מהרפואה הסינית המסורתית. הפרקטיקה הגיעה לעולם המודרני באמצעות הילידים האמריקאים משבט ההופי הנמצא בצפון אריזונה. השם הופי – הוא האיש השליו – מראה את השפעת נרות הופי על הפן הנפשי מעבר לפן הפיזי. משום שכידוע על פי התורה הסינית כי האוזן היא איבר סומוטוטופי, ז"א קיימת השתקפות של כל אברי הגוף באוזן.

הנרות עשויים מחומרים טבעיים דונג, צמחי מרפא כמרווה, קמומיל ושמנים מרפאים. בזמן בעירת נרות הופי, שאדי חומרי הריפוי מהם עשוי הנר משתחררים לחלל האוזן בעדינות והנר עקב חיפושו אחר חמצן, שואב מהאוזן את הנוזלים והדלקות שהצטברו בתעלות השמע ובעור התוף. בנוסף החום העדין מאוד של הנר, גורם לסטימולציה לדם וללימפה באזור וכך מגדיל את המערכת החיסונית כנגד מחלות וכמו כן ממיס את הסרומין (שעווה) הנמצא במערכת א.א.ג ושואב אותם. אל נרות הופי (כשאנו מנקים אוזניים עם קסמי אוזניים, אנו דוחפים בדרך כלל חלק מהסירומין לתוך האוזן). בנוסף לכך, הוא מייצב את הלחצים בסינוסים ומשווה בין הלחץ שבראש לבין האוזן ומביא אותו למצב מאוזן – וגורם לתחושת הרוגע שמרגישים בתהליך הטיפול ואח"כ.

השיטה מטפל בבעיות:
קשיי נשימה, כאבי ראש כרוניים כולל מיגרנה, בעיות סינוסים, כאבי אוזניים, כאבי גרון, סילוק שעווה עודפת מהאוזן, צלצולים באוזניים, בעיות בשיווי משקל, בעיה של נוזלים באוזניים וירידה בשמיעה ומשמש כתחליף אלטרנטיבי לניתוח כפתורים בילדים או אנטיביוטיקה עקב זיהומים חוזרים.

יתרונות השיטה:
טיפול מרגיע, אינו חודרני, מתאים לכל הגילאים, ו
יעיל במקרים רבים, בהם ישנה בעיה כרונית ואין לרפואה הרגילה פתרון.
 

הערות:
* משך המפגש הוא 4 שעות.
* מקום המפגש לבחירה: י-ם, אשקלון, אשדוד, משואות יצחק.
*התכנים בעמוד זה מתעדכנים אחת לכמה חודשים
סגור