מכללת ברק

מכללת ברק - מידע כללי

המובילה ברפואה משלימה!

צור קשר עם מוסד הלימודים
02-6483663
או
השאירו פרטים ויועץ יחזור אליכם
שם מלא:
טלפון נייד:
דוא"ל:
עיר:
ת.ז:
שיטת NLP
תנאי רישום:
פתוח לקהל הרחב

משך הלימודים:
3 חודשים

תחומי לימוד:

ניתוב לשוני פיזיולוגי חוקר כיצד הדברים הדברים שנאמרים על ידינו משקפים את עולמינו הפנימי, את המחשבות והתחושות שלנו, כיצד אחרים קולטים את מה שאמרנו. ה-NLP מבוסס על העיקרון שבני אדם לא חווים את המציאות האובייקטיבית כפי שהיא, אלא חווים אותה דרך "המפות של המציאות" הסובייקטיבית שלהם. כלומר, לכל אדם יש את תפיסת המציאות שלו, המורכבת ממצבור האמונות והערכים שלו, אותן הוא מפרש בהתאם לכך.

בקורס במכללת ברק לומדים כיצד להרחיב ולהעשיר את המפות האלה, הקורס פותח בפני התלמידים בחירה רבה והרבה דרכים לפתור את הבעיות שלהם. כאשר אדם לוקח אחריות אישית על מצבו ובעיותיו, הוא מתחבר לכוחות שלו על מנת לשנות את מצבו. ה-NLP חוקר את מבנה החוויה הסובייקטיבית, ונותן לתלמיד אינפורמציה חדשה בה הוא נעזרעל מנת לשנות את מצבו. בNLP משתמשים בשפת הגוף, לרוב אין האדם מודע לדיבור הפנימי ולתמונות שהמוח שלו מקרין, מכיוון שהתהליך כל כך אוטומטי. בהפיכת תהליכים לא מודעים למודעים ,ניתן לעשות שינוי ביתר קלות.
 
כל מה שאנו קולטים באמצעות החושים שלנו, מניב מחשבות, מחשבות יוצרות רגשות, אשר מניעות אותנו לפעולה. הNLP מתמקד במחשבה, כיצד נוצרות המחשבות אצל כל אדם? ד"ר ריצ''רד בנדלר גילה כי מחשבה היא מעין מופע חושי פנימי,  אותו ניתן לשנות ואיתו ניתן ולהשפיע על הרגשות, במידה ויודעים מאיזה פרמטרים חושיים בנויה המחשבה.

כדי לחזק ולבסס את השינוי הרצוי, תלמידי מכללת ברק נדרשים לחזור מנטאלית על השינוי החדש והלמידה, כך תלמידי ברק זוכרים להתנהג אחרת כשמגיע הזמן לבחון את מה שלמדו.

הערות:
* הלימודים יתקיימו בי-ם, אשקלון, אשדוד, משואות יצחק.*התכנים בעמוד זה מתעדכנים אחת לכמה חודשים
סגור