מכללת ברק

מכללת ברק - מידע כללי

המובילה ברפואה משלימה!

צור קשר עם מוסד הלימודים
02-6483663
או
השאירו פרטים ויועץ יחזור אליכם
שם מלא:
טלפון נייד:
דוא"ל:
עיר:
ת.ז:
פסיכותרפיה הוליסטית
תנאי רישום:
תעודת בגרות וראיון אישי

משך הלימודים:
5 שנים

זמני לימוד:
יומיים בשבוע

תחומי לימוד:

איזון גופני נפשי בקשרים שבין האדם לעצמו, ובין האדם לסביבה בה הוא חי. בעולם המודרני ישנם מתחים רבים היוצרים משקעים הנאספים בגופנו ופוגעים במערכות שונות בגוף, תופעות אלו מצטברות עם השנים לתופעות המשפיעות על חיינו ולנו אין כל שליטה עליהן. במקרים רבים אין אנו מודעים לקיומן, ומגיבים רק כתוצאה לכאבים שהם תוצאה של ההדחקה. הטיפול התרופתי אמנם מטפל מעט בסימפטום אך לא בסיבה. עם איתור המקור נגלה שאנו גורמים למחלה, ובאפשרותינו לרפאה באמצעות חזרה להדחקה והבאתה למודעות ולהתמודדות עמה. מטרת הלימודים להעמיק את הידע אודות הקשר בין מערכת הרגשות המודחקים הגורמים לחסימות אנרגטיות, הבאים לידי ביטוי במתחים, כאבים, מחלות, פחדים, חרדות,דיכאונות, הרגשה שלילית ממנה מושפע האדם, ללמוד כיצד לאבחן ולטפל באמצעות טכניקות התבוננות, שיחה, יעוץ, הכוונה, מגע, אנרגיה, נשימה, מדיטציה, ודמיון מודרך.

תחומי הלימוד:
אנטומיה, פתולוגיה, תיאוריות אישיות, פיזיולוגיה,  פסיכולוגיה חברתית, פסיכולוגיה אבנורמלית,פסיכולוגיה התפתחותית,  אימנולוגיה, אנרגיות, אבחון רגיעה וטיפול, תמציות פרחי באך, פסיכולוגיה בחינוך,  עקרונות הטיפול במגע: עיסוי, רפלקסולוגיה, צמחי מרפא,  דמיון מודרך +N.L.P, פסיכותרפיה גופנית, פסיכופתולוגיה, ההקשרים בין הגוף לנפש,  יחסי מטפל מטופל., פסיכותרפיה הוליסטית, העקרונות השונים בפסיכותרפיה,  תפקידי המטפל בקבוצה. הנחיה, שיטות בפסיכותרפיה של מתמכרים,פסיכותרפיה קבוצתית גישה פסיכודינמית,  שיטות בריפוי באמנות, פסיכודינמיקה הוליסטית, פסיכותרפיה קוגניטיבית,שיטות עבודה עם ילדים, טיפולים אנרגטים, הילינג, רייקי, פסיכותרפיה התנהגותית, טיפול באמנות, תנועה יצירתיות, פסיכודרמה, שחזור גלגולים,פסיכולוגיה לינגוויסטית, פירוש חלומות, מוח 1,  מבנה אישיות פסיכופיזית, תזונה למצבים נפשיים, עקרונות בפסיכיאטריה מערבית, מעגל חיי הפרט במשפחה,  אינטגרציה טיפולית, טכניקות טיפוליות מתקדמות, ניהול עיסקי.

קהל יעד:
התוכנית מיועדת לסטודנטים המגלים הזדהות עם עיקריה ומטרותיה. אנשים שזהו עבורם הצעד הראשון בעולם הרפואה ההוליסטית, או מטפלים ותיקים המעוניינים בהכשרה נוספת וספציפית יותר בתחום הפסיכותרפיה. אנשי מקצוע מתחומים שונים של בריאות הנפש כגון: פסיכולוגים, עובדים סוציאליים, מרפאים בעיסוק, מורים מהחינוך המיוחד ועוד, ימצאו עניין רב בחלקים השונים של התוכנית שהינם ייחודיים למסגרת זו, אשר יעשירו ויעמיקו את יעילות הכלים הטיפוליים שברשותם.

הסמכה:
התוכנית מקנה לתלמיד את ההכשרה הנדרשת על מנת לטפל במגוון הכלים והטכניקות של הפסיכותרפיה ההוליסטית, על כל האחריות והרגישות שהשימוש בהם מחייב. לבוגרי התוכנית ומעוניינים להמשיך לדוקטורט, ישנה אפשרות לאחר ראיון אישי, להמשיך שנה נוספת שבסיומה תבוצע עבודת מחקר עליה יוסכם עם המנחה, ולאחר אישורה על ידי האוניברסיטה בחו"ל יוענק תואר דוקטור PhD ע"י האוניברסיטה. התעודה מוכרת בארץ ובחו"ל.

הערות:
* הלימודים יתקיימו כ-2-3 מפגשים לשבוע, 4 שעות למפגש.
* הלימודים יתקיימו בירושלים, אשקלון, אשדוד, משואות יצחק.
*התכנים בעמוד זה מתעדכנים אחת לכמה חודשים
סגור