המכללה האקדמית בית ברל- הפקולטה לחינוך

המכללה האקדמית בית ברל- הפקולטה לחינוך - מידע כללי

המכללה האקדמית בית ברל

השאירו פרטים ויועץ יחזור אליכם
שם מלא:
טלפון נייד:
דוא"ל:
עיר:
ת.ז:

.

 המכללה האקדמית בית ברל, השוכנת באזור השרון, היא מוסד אקדמי רב תחומי להשכלה גבוהה. במכללה לומדים כ- 10,200 סטודנטים וסגל המכללה

מונה כ- 750 מרצים הפעילים בכל תחומי המחקר וההוראה.

תחומי הלימוד במכללה האקדמית בית ברל:
המכללה מציעה מגוון תכניות לימוד לתואר ראשון ושני ולימודי תעודה בתחומי החינוך וההוראה, באמנות ובתחומים מקצועיים הנסמכים על מדעי החברה, מדעי ההתנהגות, מדעי הרוח ומדעי הסביבה.

הפקולטה לחינוך בית ברל :
הפקולטה לחינוך במכללה האקדמית בית ברל הינו מוסד אקדמי להכשרת מורים בעל מוניטין רב שנים של מצוינות ואיכות. הפקולטה מבוססת על האמונה כי בחירה בלימודי חינוך מונעת מתחושת שליחות ורצון להיטיב עם החברה ולהנהיג אותה, כי החינוך הוא היסוד לחירותו של האדם, לסיכוייו לחיות את חייו באיכות ברמת חיים נאותה ובשוויון הזדמנויות ולהגיע למימוש עצמי.

הפקולטה לחינוך במכללה האקדמית בית ברל נחשב לבית ספר מוביל בתחומו הודות לסגל אקדמי מוביל בעל מוניטין מחקרי ומקצועי והודות לתכניות לימודים ייחודיות.

תכניות הלימוד בפקולטה לחינוך בית ברל, כוללים בין היתר, מסלול הכשרה באנגלית, במסלול יסודי, מסלול לחינוך מיוחד, מסלול לקידום נוער ועוד.

תכניות הלימוד לתואר ראשון (B.Ed) מוצעות במגוון רחב במיוחד של חוגי לימוד ובכל מסלולי הגיל.
לצד הלימודים התיאורטיים מתנסים הסטודנטים גם בהכשרה מעשית אינטנסיבית בהוראה באמצעות שיתופי פעולה עם מוסדות חינוך בקהילה.


תואר שני בחינוך והוראה  (M.Ed ו- M.Teach) - במסלולים מגוונים, ובהם: ניהול וארגון מערכות חינוך, הערכה ותכנון לימודים, ייעוץ חינוכי, קידום נוער בסיכון ועוד.

לימודי התעודה כוללים לימודי תרגום, עריכה , מורי דרך ועוד.

 

 

אומנות, במה ומוסיקה
לימודי חינוך והוראה
קורסי אימון וגישור
קורסי שפות, תרגום ועריכה
קורסי חינוך והוראה
לימודי תעודה ולימודי הסמכה
תואר שני בחינוך
קושי בגיוס סטודנטים למסלולי יסודי ועל יסודי במכללות להוראה
"מספר הנרשמים בשנה הנוכחית למסלולי ההכשרה להוראה במכללה האקדמית בית ברל מראה על יציבות ואף על עלייה מסוימת בהרשמה לחלק ממסלולי ההכשרה להוראה", כך אומר ד"ר עמוס הופמן, ראש בית הספר לחינוך במכללה האקדמית בית ברל.

"במסלולי הגיל הרך, חינוך מיוחד, חינוך בלתי פורמאלי והמסלול לטיפול וקידום נוער יש ביקוש ללימודים. מסלולי ההכשרה לביה"ס היסודי והעל יסודי עדיין סובלים ממיעוט פונים ונרשמים. משמעות הדבר היא שבליבה של מערכת החינוך – בחינוך היסודי ובעל יסודי, על כל רמותיו – מתחזקת מגמת המחסור במורים, שאנו עדים לה כמה שנים. המחסור במורים הוא ברוב המקצועות ותחומי הדעת, ויש לו השפעה גם במרכז הארץ ולא רק בפריפריה" מציין ד"ר הופמן. "למרות זאת יש לציין שישנה אווירה חיובית יותר כלפי מקצוע ההוראה והבנה שיש לראות בחינוך ובהוראה יעדים לאומיים. ההבנות עם ארגוני המורים לקראת חתימה על הסכם קיבוצי חדש, שיעלה באופן משמעותי את שכרם של המורים בעתיד, מועילות מאוד לקידום ההרשמה למכללות האקדמיות לחינוך".
שירותים לסטודנט
שירותים לסטודנטים – המכללה האקדמית בית ברל
תחבורה וחנייה:
שירותי הסעות בחינם למכללה יוצאים מתחנת הרכבת של כפר סבא ומצומת רעננה. קווי האוטובוס 13, 17, 19, ו- 32 של חברת מטרופולין מגיעים למכללה באופן סדיר במהלך היום. מקומות חנייה מסודרים בתעריפים מיוחדים לסטודנטים עומדים לרשות המגיעים ברכב פרטי.

מעונות:
במכללה האקדמית בית ברל קיימים כ- 180 חדרים, בודדים או זוגיים, הפרוסים בשטח המרחב של המכללה באווירה כפרית, פרטית ונעימה. שיפוץ המעונות שהחל לפני כשנה ויימשך גם בשנים הבאות מאפשר למכללה להציע חדרים מרווחים ומרוהטים ברמות מחיר שונות (החל ב 655 ₪ לחודש ועד 1,716 ₪ לחודש) – כך שכל סטודנט יכול למצוא את הפיתרון המתאים לו ולכיסו. התשלום עבור המעונות כולל: חשמל, ארנונה ומים. המעונות מופעלים ע"י חברת אורן הסלע בנייה והשקעות בע"מ. פרטים נוספים ניתן למצוא באתר המכללה תחת דקנט הסטודנטים.

מחשוב:
במכללה מעבדות, ציוד מחשוב ומערכות מידע מתקדמות העומדות לרשות הסטודנטים. עמדות מחשב קיימות בכתות הלימוד ובספרייה ואינטרנט אלחוטי עם פס רחב נגיש בכל רחבי הקמפוס.

אוכלים בקמפוס:
במכללה קפיטריה מרכזית במחירים מוזלים לסטודנטים, עמדות קפה – Elite Coffee, חנות מכולת ומכונות לממכר שתייה וחטיפים.

רווחה:
מועדון הספורט Free Time (הקאנטרי קלאב בבית ברל) מציע מנוי במחיר מיוחד לסטודנטים.
במכללה מועדון פנאי ("אתנחתא") המופעל ע"י אגודת הסטודנטים ובו פאב, שולחן סנוקר ואזור מנוחה.

ספריות ומאגרי מידע:
במכללה מספר ספריות, ביניהן: הספרייה המרכזית, ספריית המדרשה לאמנות (המתמחה באמנות ובקולנוע) וספריית בית ימימה (המתמחה בספרות ילדים). שירותי הספרייה כוללים אוספים נרחבים של ספרים, כתבי עת ועזרים לימודיים, שירותי יעץ, השאלה בין-ספרייתית וכדומה.

ציוד עזר:
בקמפוס חנות מכר לספרים וציוד משרדי, מכונות צילום ועמדות הדפסה במחירים זולים במיוחד ומכשירי כספומט לנוחיות הסטודנטים.

שירותי תמיכה לסטודנטים:
במכללה מרכז אבחון והדרכה המציע לסטודנטים אפשרות לאבחון דידאקטי. במסגרת דקנט הסטודנטים ניתנים שירותי ייעוץ פסיכולוגי, תמיכה בסטודנטים לקויי למידה, סיוע כלכלי ושירותים נוספים.
שכר לימוד: אוניברסיטאי - מתוקצב, ניתן לשלם על פי הפקדון לחיילים משוחררים
מעונות: יש
כתובת: בית ברל

*התכנים בעמוד זה מתעדכנים אחת לכמה חודשים
סגור