המכללה האקדמית אחוה

המכללה האקדמית אחוה - מידע כללי

מלמדים לחשוב

השאירו פרטים ויועץ יחזור אליכם
שם מלא:
טלפון נייד:
דוא"ל:
עיר:
ת.ז:
תואר שני בתרבות עם ישראל והוראתה
תנאי רישום:
-תואר ראשון בציון 80 ומעלה
-תעודת הוראה
-ותק בהוראה של שלוש שנים ומעלה בבתי הספר היסודיים, בחטיבות הביניים או בחטיבות העליונות.
-ראיון אישי וכתיבת נייר עמדה


משך הלימודים:
4 שנים

זמני לימוד:
יום לימודים מרוכז

תחומי לימוד:

תוכנית יחידה מסוגה בארץ. התוכנית תעמוד על שורשיה התרבותיים של מורשתנו ודרכי הוראתם ותדגיש את האספקטים הרלוונטיים לחיים בחברה של ישראל בת זמננו.  מוסמכי התוכנית יזכו להשתייך לקבוצת מחנכים, קטנה וייחודית המשמרת את מורשת תרבות עם ישראל בקרב הדור הצעיר במערכת החינוך הממלכתית. התוכנית היא רב תחומית ולכן מורים ממקצועות שונים ולאו דווקא ממדעי הרוח יכולים למצוא בה עניין.  

התוכנית המיועדת למורים המתעניינים בהעמקת הידע בנושא תרבות עם ישראל והשרשתו בבתי הספר. הנושא יילמד מזוויות שונות ומרתקות תוך הצגת טקסטים מגוונים בהיסטוריה, בספרות, בפילוסופיה, ביהדות, במקרא ועוד.

התכנית תעמוד על שורשיה התרבותיים של מורשתנו ועל דרכי הוראתם ותדגיש את האספקטים הרלוונטיים לחיים ולחברה בישראל בת ימינו.

מוסמכי התכנית יזכו להשתייך לקבוצת מחנכים, קטנה וייחודית, שלה תהיה הזכות והחובה לשמר את מורשת תרבות עם ישראל בקרב הדור הצעיר של התלמידים במערכת החינוך הממלכתית.

דרך ההוראה בתכנית זו תהיה שתפנית ורבת דיאלוגים כמו זו המתקיימת כיום בהצלחה בבתי המדרש החילוניים. הקריאה בטקסטים המגוונים, והדיון בהם תוך כיבוד עמדות השונה וההשקפה האישית של הלומד ועולם אמונותיו, יהוו חלק אינטגרלי בתהליך הלימודי.

התכנית שעל המלמדים בה נמנים מטובי המרצים באקדמיה, היא בין תחומית ומורים ממקצועות שונים, לא רק ממדעי הרוח, יכולים למצוא בה עניין וערוץ להתחדשות מקצועית ואישית.
 
תכנית הלימודים כוללת שלושה מקבצים של הקורסים:
1. קורסים להעמקת הידע בתחומי הדעת השונים במרכיבים את תרבות עם ישראל (בשילוב היבטים חינוכיים).
2. קורסים בדגש על ההיבטים הבין תחומיים של של תרבות עם ישראל.
3. קורסי הוראה/ פדגוגיה.

הערות:
*מועמדים שלא מהתחומים יהדות ו/או הומניסטיקה יחויבו בקורסי השלמה מעבר ללימודי התואר בהיקף 4 ש"ש.*התכנים בעמוד זה מתעדכנים אחת לכמה חודשים
סגור