מכללת כנרת בעמק הירדן

מכללת כנרת בעמק הירדן - מידע כללי

אקדמיה לעניין

השאירו פרטים ויועץ יחזור אליכם
שם מלא:
טלפון נייד:
דוא"ל:
עיר:
ת.ז:
B.A בפסיכולוגיה
תנאי רישום:
• תעודת בגרות מלאה בציון ממוצע 93 לפחות.
• ציון 600 בבחינה הפסיכומטרית.
• 4 יחידות לימוד אנגלית בציון 80 ומעלה או 5 יחידות לימוד בציון 70 ומעלה.


ציון בגרות:
93

ציון פסיכומטרי:
600

תיאור התעודה:
B.A. בפסיכולוגיה של אוניברסיטת בר אילן


מועדי פתיחה:
אוקטובר

משך הלימודים:
3 שנים

זמני לימוד:
יום לימודים מרוכז

תחומי לימוד:

הלימודים במחלקה לפסיכולוגיה מקנים לסטודנט ידע מקיף ובסיס נרחב בשאלות היסוד של ההתנהגות האנושית: יסודות פסיכו-פיזיולוגיים וביולוגיים של התנהגות, ניתוח התנהגות ישומית, תהליכים הכרתיים שונים כגון: חשיבה, קשב, זיכרון, תפיסה ושפה. התכנית עוסקת בהשפעת הסביבה על התנהגות הפרט, מבנה האישיות, פסיכולוגיה אבנורמלית, תהליכי התפתחות ולמידה וכו'.

המחלקה לפסיכולוגיה מאפשרת לבחור בין שני מסלולי לימוד בהתמחות: פסיכולוגיה- כחוג ראשי ופסיכולוגיה- כחוג משני.

תכנית הלימודים:

  • מקצוע ראשי - פסיכולוגיה
  • מקצוע משני – קרימינולוגיה או סוציולוגיה
  • קורסי בחירה כלליים ממחלקות אחרות
  • לימודי יסוד ביהדות


כיווני התפתחות וקידום מקצועי:
הלימודים במחלקה לפסיכולוגיה מקנים לבוגריו תואר אקדמי-איכותי המאפשר את המשך הלימודים לתארים אקדמיים מתקדמים בפסיכולוגיה ובתחומים נוספים באוניברסיטאות ובמכללות בארץ ובעולם, וכן הכשרה מקצועית מעשית ומקיפה.
מקומו של תחום מדעי ההתנהגות הבינו מרכזי בעולם האקדמי והתעסוקתי- זאת על סמך ההכרה כי הם לוקחים חלק מתהליכים מרכזיים חשובים בכל התחומים: מערך בריאות הנפש, ייעוץ תעסוקתי וארגוני, חברות היי-טק ומערכת הבריאות.
ייחודיותה של התוכנית למדעי ההתנהגות היא בקיומם של קורסים תוכניים עדכניים בתחום מדעי ההתנהגות, התכנית נבניתה מתוך שיקולים אקדמיים ושיקולים של השתלבות תעסוקתית והמשך לימודים לתארים מתקדמים, ביניהם: פסיכולוגיה, מנהל עסקים, פסיכותרפיה וחוגי לימוד ייחודיים (משאבי אנוש, יסודות הגישור, ניהול פרוייקטים חברתיים ורפואיים, לימודי מגדר,  טיפול באומנויות, יעוץ מתודולוגי וסטטיסטי, ייעוץ ופיתוח ארגוני, טיפול באומנויות ועוד).

הערות:
שנה שלישית נלמדת בקמפוס בר אילן.
התואר מאפשר הרשמה לתואר שני בפסיכולוגיה בכל אוניברסיטה בארץ. הקבלה לתואר שני באוניברסיטאות השונות אפשרית עבור בוגרי התואר הראשון אשר יגיעו להישגים לימודיים גבוהים (למסיימים עם ממוצע 85 לפחות), לעומדים בהצלחה במבחן מתא"ם, ראיון אישי ולמביאים המלצות מרצים.
*התכנים בעמוד זה מתעדכנים אחת לכמה חודשים
סגור