מכללת כנרת בעמק הירדן

מכללת כנרת בעמק הירדן - מידע כללי

אקדמיה לעניין

השאירו פרטים ויועץ יחזור אליכם
שם מלא:
טלפון נייד:
דוא"ל:
עיר:
ת.ז:
B.Sc בהנדסת תוכנה
תנאי רישום:
• פסיכומטרי / פסיכוטכני 560 ומעלה
• בגרות מלאה
• בעלי דיפלומת הנדסאים פטורים מפסיכומטרי


ציון פסיכומטרי:
560

תיאור התעודה:
B.Sc בהנדסת תוכנה של המכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן.


מועדי פתיחה:
אוקטובר

משך הלימודים:
4 שנים

זמני לימוד:
יום לימודים מרוכז

תחומי לימוד:

בישראל, התעשייה עתירת התוכנה גדלה בהתמדה, יחד עם צמיחה זו גדל גם הצורך במהנדסי תוכנה מיומנים ומנוסים.
מהנדס תוכנה איננו עוסק רק בכתיבת תוכניות מחשב ("תכנת"), אלא הינו בעל ידע הן בהיבט התיאורטי במדעי המחשב ובמדעי היסוד,  והן בהיבט הפרקטי-מקצועי בכל הנוגע לתהליכי מחזור החיים של פיתוח מערכות עתירות תוכנה. החל מזיהוי הצרכים, דרך גיבוש דרישות הלקוח והמשתמש, תכן הנדסי מפורט, ניתוח המערכת, כתיבת תוכניות, בדיקות, אינטגרציה, הטמעה אצל הלקוח ועריכת שינויים ושדרוגים לאורך שנים רבות.

תכנית הלימוד:

  • קורסי יסוד- בעיקרם לימודי מתמטיקה ופיסיקה, אשר נותנים תשתית ידע יציבה וקבועה בזמן. חלק זה מהווה נכס חשוב כבסיס לכל הכשרה הנדסית, עם התאמות לפי הדרישות הספציפיות של כל מקצוע.
  • קורסי הנדסה בסיסיים- מקנים ידע בסיסי רחב בדיסציפלינות השונות של הנדסת תכנה, ומכינים את הסטודנט לפעילות בכל ענפי המקצוע בהנדסת תכנה, אליו הוא שואף להגיע.
  • קורסי התמחות- אשר כוללים נושאים בחזית הידע של הנדסת התוכנה. ביניהם: הנדסת מערכות עתירות תוכנה, מערכות לומדות, ארכיטקטורה של מערכות תוכנה ועוד. שלב זה כולל השתתפות בפרויקט מסכם בו הסטודנטים מתמודדים עם פיתוח תוכנה מקורית בהיקף משמעותי, הכולל את כל הפעילויות הרלוונטיות: ההגדרה, הניתוח, התוכן, המימוש והבדיקות.

כיווני התפתחות וקידום מקצועי:
תוכנית הלימודים במחלקה מעניקה למהנדסים אפשרות להשתלב במהלך הקרירה המקצועית שלהם במגוון רב של תחומים יישומיים: ממערכות אלקטרו-אופטיות למערכות אלקטרו-מכאניות,  ממערכות תקשורת למערכות תחבורה, ממכשור רפואי למערכות לחימה ומתחומים מדעיים לעולם של תרבות הפנאי.
מהנדס התוכנה הינו בעלי ידע רב-תחומי ובעל יכולת התאמה והשתלבות בצוותים ומערכות מורכבות. כתוצאה מכך רבים מהבוגרים מגיעים לעיסוק רחב יותר כמהנדסי מערכות (systems engineers). רבים מהם מוצאים עצמם תוך זמן קצר בעמדות ניהול- אם כראשי צוותים או ראשי מחלקות ואם כמנהלים בכירים יותר.
בוגרי התוכנית הינם מועמדים ראויים לכל משרה בתעשייה הישראלית בתחומי הנדסת התוכנה- החל מסטארט-אפ (start-ups) קטנים ועד לענפי התעשייה הרבים והמגוונים בישראל.

הערות:
היתר לקיום לימודים אקדמיים ע"י המל"ג (המועצה להשכלה גבוהה).*התכנים בעמוד זה מתעדכנים אחת לכמה חודשים
סגור