מכללת הרצוג - תואר שני

מכללת הרצוג - תואר שני - מידע כללי

תורה ואקדמיה

צור קשר עם מוסד הלימודים
03-9700160
או
השאירו פרטים ויועץ יחזור אליכם
שם מלא:
טלפון נייד:
דוא"ל:
עיר:
ת.ז:
הוראת תורה שבעל-פה בגישה רב תחומית
תנאי רישום:
בעלי תואר ראשון בחינוך או במקצוע הוראה ותעודת הוראה, ממוסד חינוכי מוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה, חייבים לעמוד בדרישות הבאות:
א. ציון ממוצע של לפחות 80 בלימודי התואר הראשון.
ב. שלוש שנות ניסיון מוכח בהוראה.
ג. ראיון ואישור ועדת קבלה.
ד. הצלחה בבחינות התואר הראשון באנגלית, ציון 70 ומעלה.


תחומי לימוד:

התלמוד הבבלי 'בלול' במקרא משנה ותלמוד, אבל הוא בלול לא רק בהם. תלמוד זה הוא חיבור מרובה פנים, שעל מנת ללומדו וללמדו יש להיעזר במגוון תחומים ומקצועות: ידע לשוני – על מנת להבין לעומקן את העברית החז"לית ואת הארמית הבבלית; הבנה של דרכי מדרש הפסוקים; הבנה של הרקע ההיסטורי שבו נוצר חיבור זה; הבנת הראליה התלמודית – הן בתחום הממצא החומרי-ארכיאולוגי, והן בהבנת דרכי ההתנהגות ואורחות החיים של העת העתיקה; עיון הגותי בשאלות הנידונות בסוגיות אגדה; הבנת חוק ומשפט על מנת ללבן את סוגיות ההלכה החמורות שבו.

לאור כל זאת, מטרת תכנית התואר השני בהוראת תורה שבעל-פה בגישה רב תחומית היא להקנות למורים ולר"מים ידע ומיומנות במגוון התחומים המשיקים למשנה ולתלמוד, בנוסף על העמקה בדרכי לימודו והוראתו. לימודים אלה יפתחו בפני הלומדים זוויות ראייה חדשות של דברי חז"ל, מתוך הכרה שדברי חז"ל הם יסוד התורה שבעל פה וההלכה. שאיפתנו היא להכשיר דור חדש של מורים שיוכלו להתמודד עם צורכי השעה בהוראת התלמוד והתורה שבעל-פה.

ראש התכנית: הרב ד"ר עוזיאל פוקס


*התכנים בעמוד זה מתעדכנים אחת לכמה חודשים
סגור