מכללת הרצוג - תואר שני

מכללת הרצוג - תואר שני - מידע כללי

תורה ואקדמיה

צור קשר עם מוסד הלימודים
03-9700160
או
השאירו פרטים ויועץ יחזור אליכם
שם מלא:
טלפון נייד:
דוא"ל:
עיר:
ת.ז:
הגות החינוך היהודי
תנאי רישום:
בעלי תואר ראשון בחינוך או במקצוע הוראה ותעודת הוראה, ממוסד חינוכי מוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה, חייבים לעמוד בדרישות הבאות:
א. ציון ממוצע של לפחות 80 בלימודי התואר הראשון.
ב. שלוש שנות ניסיון מוכח בהוראה.
ג. ראיון ואישור ועדת קבלה.


תחומי לימוד:

החוג להגות החינוך היהודי הוא ניסיון ייחודי לתת מענה לשאלות ולתהיות חינוכיות וערכיות בקרב ציבור אנשי חינוך, וליצור מנוף להתמודדויות ולאתגרים אידיאולוגיים המתעוררים בחינוך הדתי בשנים האחרונות. מחקרים רבים חשפו את התלבטויותיהם של מחנכים רבים אודות הצלחת מלאכתם ואת הרצון להעמיק במטרות החינוך הדתי ובדרכיו הייחודיות.

בעידן הפוסט-מודרני יש צורך להגדיר מחדש מהו מקומו של החינוך בחברה, מהו תפקידו של המחנך ומהי דמותו של החניך. "קץ האידיאולוגיות" – לפי ביטויו של הפילוסוף ליוטר – מזמין את החינוך הממלכתי-דתי, כחינוך אידיאולוגי, להתבונן פנימה ולעבור תהליך של אינטרוספקציה, העמקה והצמחה. 

התכנית מבקשת לפתח את העיון והמחקר החינוכי, מתוך ראיית תחום הגות החינוך כמרכיב מרכזי בעיצוב זהותו החינוכית והפרופסיונאלית של של המורה, בחזון הבית-ספרי ובמשנה האידיאולוגית של רשת חינוך. התמחות בהגות החינוך היהודי במסגרת לימודים לתואר שני בחינוך (M.Ed.) נשענת על ההנחה שחינוך והוראה הם שילוב יוצא-דופן של תיאוריה ומעשה. 

תכנית הלימודים משלבת את תולדות החינוך היהודי עם מקורות במחשבת היהדות, מבקשת ליצור זיקה לפילוסופיה של החינוך ושואפת לשלב תיאוריה ומעשה בחינוך הדתי.

ראש התכנית: פרופ' יעקב יהושע רוס       


*התכנים בעמוד זה מתעדכנים אחת לכמה חודשים
סגור