כישורי למידה - המרכז לקידום תפקודים

כישורי למידה - המרכז לקידום תפקודים - מידע כללי

מרכז ארצי של יישומי הגישה הנוירו-התפתחותית-תפקודית

צור קשר עם מוסד הלימודים
09-8995406
או
השאירו פרטים ויועץ יחזור אליכם
שם מלא:
טלפון נייד:
דוא"ל:
עיר:
ת.ז:
השתלמות שנתית בגישת NDFA לאנשי חינוך והוראה
תנאי רישום:
ההשתלמות מיועדת לגננות ולמורים, מורים יועצים, מורים טיפוליים, מנהלי/ות בתי-ספר, אנשי חינוך מיוחד, אנשי חנ"ג, פסיכולוגים, עובדים סוציאלים וקלינאים בתחומי התפתחות ולהורים המעוניינים בהרחבת הידע האישי.

משך הלימודים:
600 ש"א.


תחומי לימוד:

מטרות ההשתלמות בגישת NDFA:
- ללמוד כיצד לזהות התפתחות ליקויים וקשיים, ללמוד לאתרם בעוד מועד, ללמוד מה לעשות על מנת למנוע היווצרותם, וללמוד לקדם את אלו שכבר סובלים מהם.
- ללמוד על האפשרות לשנות את הסביבה החינוכית בכיתה, כך שתכלול התנסויות הנדרשות לפיתוחם של תפקודי הילד החשובים לתחומי למידה, חברה והתנהגות.

אודות המסלול:
ההשתלמות עוסקת בהבנת בעיות וקשיים בתחומי למידה, קשב וריכוז, התנהגות, חברה ותקשורת, תנועה ותחושה - בילדים ובבוגרים - בגישת NDFA ומקנה כלים המיועדים:

• לקידום כלל הלומדים במסגרות החינוכיות השונות.
• למניעת היווצרות בעיות וקשיים בתחומים אלה על ידי איתור מוקדם של תפקודים בסיסיים לקויים, וקידומם של תפקודים אלה.
• לקידומם של אלו שכבר ניכרים בהם הקשיים והליקויים השונים, על ידי התייחסות מטפחת לתפקודים ההתפתחותיים העומדים בבסיס הליקויים.
ההשתלמות שמה דגש על היישומים של הגישה הנוירו-התפתחותית-תפקודית במערכת החינוך. היא כוללת סדנאות והתנסות-אישית בתחומים הנלמדים, סרטי הדגמה וביקור במערכות חינוך המיישמות את הגישה במסגרת התוכנית לקידום כישורי למידה וההתנהגות. (כל ביקור מותנה באישור הפיקוח).

תכני ההשתלמות:
- נלמד להתבונן ולהבין את תפקודי הלמידה וההתנהגות מן ההיבט הבלתי שגרתי של הגישה הנוירו-התפתחותית-תפקודית. נלמד להכיר את התפתחות התפקודים המהווים בסיס לכישורי הלמידה וההתנהגות בגן, בביה"ס ובבגרות.
- נלמד על התפקודים הנוירו-התפתחותיים הנמצאים בבסיס דיסלקסיה, דיסגרפיה, דיסקלקוליה, דיספרקסיה, היפוטוניה, בעיות קשב והיפראקטיביות (ADHD), אוטיזם, PDD, בעיות רגשיות רבות ועוד.
- נלמד אבחון וטיפול בליקויים בתחומים אלו, והתייחסויות יישומיות בכיתות גן וביה"ס. נרכוש ונפנים כלים לטיפול בתחומים אלו. נלמד כיצד לקדם את כישורי הלמידה וההתנהגות של כלל הילדים בכיתה ובגן, גם אלו שאינם סובלים מליקויים כלשהם.
- נדון ביישומים מעשיים בתוך סדר היום הרגיל בגן ובכיתת ביה"ס.

הערות:
- רוב התחומים התפקודיים שיוצגו בהשתלמות רלבנטיים גם למתבגרים ולמבוגרים.
- כישורי למידה - המרכז לקידום תפקודים הינו מוסד מוכר להעברת קורסים והשתלמויות ע"י משרד החינוך, התרבות והספורט. ההשתלמות לעו"ה מוכרת לגמולים עם ציון – מחייבת השתתפות סדירה בכל השעורים, לפחות 80% נוכחות.
ההשתלמות הבאה תפתח בסניף מרכז בחודש נובמבר 2015
*התכנים בעמוד זה מתעדכנים אחת לכמה חודשים
סגור