מכללת לוינסקי לחינוך – בית הספר ללימודי המשך

מכללת לוינסקי לחינוך – בית הספר ללימודי המשך - מידע כללי

לימודי המשך - התמחות, הכשרה והעשרה

צור קשר עם מוסד הלימודים
03-690-1690
או
השאירו פרטים ויועץ יחזור אליכם
שם מלא:
טלפון נייד:
דוא"ל:
עיר:
ת.ז:
התכנית להכשרת יועצים משפחתיים - מיועדת לאקדמאים
תנאי רישום:
תכנית זו מיועדת לבעלי תואר אקדמי ואלה שימצאו מתאימים מבחינת ניסיונם המקצועי וזיקתם לנושא והמעוניינים להכשיר עצמם, כיועצים משפחתיים לפי שיטת מיכל דליות.

תיאור התעודה:
למסיימי התכנית תוענק תעודת בוגר מטעם מרכז מיכל דליות ומכללת לוינסקי לחינוך, וזאת לאחר מילוי כל ההתחייבויות שהינן: נוכחות פעילה, הגשת עבודות והתמחות מעשית בלווי הדרכה.


משך הלימודים:
450 שעות אקדמיות

זמני לימוד:
לימודי ערב, לימודי בוקר

תחומי לימוד:

התכנית להכשרת יועצים משפחתיים התפתחה לאור פניות רבות של הורים בעקבות התכנית "סופר נני", לקבלת מענה והדרכה, שלא במסגרת קבוצתית. הביקוש הרב מחייב הכשרת יועצים משפחתיים שיוכלו לתת מענה לפונים. מודל ההנחייה של יועץ משפחה מתבסס על גישות של ייעוץ "קצר טווח" הממוקד במטרות הנבחרות מראש שבדרך כלל מקורן בתקשורת, ובמערכות יחסים בין הורים וילדים בכל הגילאים.

מטרות התכנית:

 • הקניית ידע וכלים לעבודה פרטנית עם משפחה, המשלבת ראייה מערכתית על המבנה המשפחתי ואינטגרציה של מכלול התהליכים שהמשפחה עוברת במהלך התפתחותה - תוך בניית תכניות מניעה בתחומי הפרט והמשפחה.
 • התכנית מתבססת על המודלים להדרכה בשיטת מיכל דליות, וכוללת תכנים מתקדמים ממדעי ההתנהגות והחברה, מטיפול משפחתי ומתיאוריות פסיכולוגיות שונות. כל זאת בהיבט משפחה על-פי תפישת האינדיבידואל בפסיכולוגיה של ד"ר אלפרד אדלר.

הנושאים בתכנית:

בתכנית יילמדו ויתורגלו, באופן משולב, עקרונות חשיבה מנחים להתייחסות ולהתערבות ייעוצית-הדרכתית, תוך התמקדות בהבנת הקשיים המזוהים ובהגדרת מטרות הייעוץ. זאת בהתבסס על מודלים בהדרכת משפחה בשיטת מיכל דליות. בין הנושאים הנלמדים:

 •  מבוא לתאוריות פסיכולוגיות- הקניית ידע בסיסי ומושגי יסוד בתיאוריות פסיכולוגיות שונות.
 • משפחות חדשות- הצגה והיכרות עם המשפחות שנוצרו בעשורים האחרונים בעקבות שינויים שחלו בחברה, כמו: משפחה מסורתית משפחות פרק ב', משפחות חד מיניות ,חד הוריות
 • התפתחות הילד והמתבגר- הקניית ידע בתיאוריות התפתחות מרכזיות, רכישת מושגי יסוד על פי פרויד, פיאז'ה, אריקסון ועוד.
 • המשפחה כמערכת- הקניית ידע בגישות, מודלים ותיאוריות שונות בנושא משפחה, היכרות עם המודלים על פי מינושין, בוהן, ווירג'ינה סאטירו ועוד.
 • רצף התפתחות המשפחה- הקניית ידע והכרת המשפחה במעגלי החיים: הכרת המעברים והמשברים בדינמיות של המשפחה והשפעתם על הפרט בתוכה.
 • הכרות עם נושאים שונים- הורות לתאומים, ילדים בעלי הפרעות קשב וריכוז, זיהוי תקיפה מינית
 •  פיתוח זהות מקצועית- הקניית מושגים מעולם הקליניקה, יחסי יועץ-נועץ, צמיחה והתפתחות אישית, פיתוח המודעות האישית והמקצועית של איש המקצוע, כאדם הפרטי בחדר ההדרכה/הטיפול ועבודה על זיהוי ויכולת ההפרדה.
 • מודלים בהדרכת הורים לפי שיטת מיכל דליות- הקניית ידע תיאורטי וכלים יישומיים למתן הדרכה פרטנית במודלים של מיכל דליות.
 • פרקטיקום- התנסות בעבודת הדרכה פרטנית תוך לווי והדרכה.

 

הערות:
*התכנית מתקיימת במתכונת של פעם בשבוע בימי א', בין השעות: 09:00- 16:00 או במתכונת של פעמיים בשבוע, בימים א' ו- ד' בין השעות 17:00 – 21:00.*התכנים בעמוד זה מתעדכנים אחת לכמה חודשים
סגור