מכללת ספיר

מכללת ספיר - מידע כללי

קשור באופן רלוונטי לתעשייה, למגמות שוק ולביקוש

השאירו פרטים ויועץ יחזור אליכם
שם מלא:
טלפון נייד:
דוא"ל:
עיר:
ת.ז:
הנדסאי מכונות
תיאור התעודה:
הנדסאי מכונות - במגמת משנה: מכטרוניקה


משך הלימודים:
5 סמסטרים

תחומי לימוד:

קצת על מסלול הנדסאי מכונות -

הנדסת מכונות מהווה את הבסיס שעליו מושתתות רוב התעשיות המתקדמות. שילוב המערכות, המאפיין את כל תהליכי הייצור בתעשייה המודרנית, דורש התמחות בתחום המכטרוניקה. מגמת לימודי הנדסאי המכונות היא המגמה הוותיקה והבסיסית ביותר מבין תחומי ההנדסה. כל מוצר תעשייתי מגלם בתוכו שילוב של טכנולוגיה, מיכון, ציוד, זיווד, אריזה, מחשוב, בקרה, אלקטרוניקה, תכנון הנדסי מתקדם, תחזקה וכדומה. 

התכנית מכשירה את ההנדסאי לעסוק בתכנון, פיתוח ותפעול של מערכות מכניות מבוקרות ומפוקדות מחשב. תחום חדש זה משלב ידע בתחום מכונות, אלקטרוניקה, בקרה ומחשבים, והוא עונה על הצורך בכוח אדם מיומן בעל ידע רב-תחומי לתכנון ותפעול בתעשיית ההייטק ובתעשייה המסורתית.

אפשרויות תעסוקה:
הנדסאי מכונות הוא סמכות מקצועית בתחומי תכנון, התקנה  בקרת איכות, פיקוח ותפעול של מערכות מכניות אוטומטיות המובקרות ומפוקדות מחשב. מערכות משולבות קיימות בכל תחומי התעשייה, החל בעיבוד מתכות, פלסטיקה, פטרוכימיה ומזון ועד מיקרואלקטרוניקה ותעשייה עתירת מדע. תכנון, בנייה ותחזוקת המערכות הטכנולוגיות הקיימות כיום מצריכים ידע והתנסות רב תחומיים, כגון מעגלי חישה, ממשקי התחברות ואמצעי בקרה. תחומי העיסוק של הנדסאי מכטרוניקה מגוונים במיוחד, והם כוללים פעילות בצוותי פיתוח בינתחומיים, בקרה של תהליכי ייצור שונים, ניהול ותפעול מערכות משולבות. מגמת המשנה מכטרוניקה היא מגמה צעירה בעלת אתגר מיוחד הנובע מהעובדה שמדובר במקצוע בינתחומי חדש. 

עיקרי תוכנית הלימודים:
- מקצועות מדעיים: מתמטיקה, אנגלית טכנית, חשמל ואלקטרוניקה, פיסיקה 
- מקצועות תשתית: תורת החומרים, חוזק חומרים ומכלולים מכניים, אלקטרוניקה ספרתית ותעשייתית, בקרים מתוכנתים ותכנות מחשבים.  מערכות הידראוליות ופנואמטיות, שרטוט ושרטוט ממוחשב, AUTOCAD, CIMATRON, SOLID WORKS, ועוד.
- מקצועות התמחות המהווים אינטגרציה בין תחומי הידע השונים: תהליכי ייצור ממוחשבים, מכשור ומערכות בקרה, רובוטיקה, מיקרו-בקרים. 
- אנרגיה סולרית.


*התכנים בעמוד זה מתעדכנים אחת לכמה חודשים
סגור