טכניון- היחידה ללימודי המשך (חיפה, ת"א)

טכניון- היחידה ללימודי המשך (חיפה, ת"א) - מידע כללי

השאירו פרטים ויועץ יחזור אליכם
שם מלא:
טלפון נייד:
דוא"ל:
עיר:
ת.ז:
אוצרות
תנאי רישום:
• בעלי תואר ראשון מכל התחומים, ובעלי רקע מתאים.
• באנגלית ועברית ברמה טובה.
• בועדת קבלה.


תיאור התעודה:
תעודת גמר מטעם הטכניון, היחידה ללימודי המשך ולימודי חוץ


משך הלימודים:
4 סמסטרים

תחומי לימוד:

אוצרות היא אחד המקצועות החדשים והעדכניים ביותר בתחום המתפתח של לימודי תרבות, אמנות ועיצוב. מקצוע מאתגר זה, כולל בתוכו תחומי ידע שונים ומגוונים. התחום דורש הבנה מעמיקה בתחומי התרבות, ההיסטוריה, האמנות והעיצוב, יחד עם תחומים ספציפיים נוספים, אותם יכול להביא כל אחד מן העוסקים בתחום, בהתאם לרקע ולתחומי העניין האישיים שלו, החל במסחר, טכנולוגיה ועוד

מטרת הקורס היא להכשיר אנשי מקצוע בכל תחומי הידע הנחוצים לאוצרות ועיצוב תערוכות כיום. מסגרת הקורס היא ייעודית ואינטנסיבית, ונועדה לספק הכשרה מקצועית למעוניינים להשתלב בתחום זה כמקצוע מרכזי או כהשלמה.

התוכנית מיועדת לאקדמאים המעוניינים לעשות הסבה מקצועית וכן לסטודנטים לאמנות על תחומיה השונים, אנשי תולדות האמנות, העיצוב והאדריכלות, אנשים מעולם הפרסום ויחסי הציבור, אספנים ויועצי אמנות ועוד.

התלמידים ירכשו ידע על רקע תיאורטי ומעשי, תוך התנסות בייזום, חשיבה, תכנון, עיצוב והקמה של תערוכות. הקורס כולל הרצאות של טובי המומחים בתחום, הן בתיאוריה והן בפרקטיקה. הקורס מבוסס על תיאוריה ויישומה בתרגילים, סיורים לימודיים בחללי תצוגה (מוזיאונים, גלריות, מרכזי ירידים), ומאחורי הקלעים של עולם האוצרות (אוספים, בתי מכירות פומביות, סדנאות ומפגשים עם יוצרים ועם ממלאי תפקידים בתחום התערוכות: מעצבים, גרפיקאים, אנשי שימור ועוד). הלימודים יתקיימו במסגרת קורסים סמסטריאליים, וישולבו בהם הרצאות אורח ספציפיות של מומחים בענפים הרלוונטיים.

המשתתפים נדרשים להכין עבודות בכתב לאורך שנת הלימודים: סקירת תערוכות וניתוחן לאור ההרצאות בכיתה, כתיבת הודעות לעיתונות, ניתוח מאמרים וכו'. נוכחות בסיורים המודרכים וכתיבת דוחות מסכמים. הגשת פרויקט גמר או מימוש תערוכה בפועל.

תוכנית הלימודים כוללת סיורים מודרכים בחללי תצוגה חשובים. סיורים אלו יפגישו את הסטודנטים עם גישות תצוגה ועבודה שונות. הסיורים יאפשרו מפגש אישי עם האנשים המובילים הפועלים בתחום, שישתפו את הסטודנטים בניסיונם המקצועי הרחב. הסיורים יתקיימו ברחבי הארץ (כולל ירושלים והצפון), ויציגו את המוזיאונים והגלריות המובילים: מוזיאון ישראל, מוזיאון תל אביב לאמנות, המוזיאון הלאומי למדע בחיפה, ועוד.

בסמסטר האחרון של התכנית ישנה התנסות מעשית מסודרת תחת הנחיה של הצוות המקצועי בחוויית העבודה לקראת תערוכה, החל בגיבוש הרעיוני ועד הקמתה הסופית של התערוכה. שעורי הפרויקט יועברו כסדנה עם הנחיות אישיות ודיונים קבוצתיים.

הלימודים יתקיימו בחללי תצוגה מובילים בארץ, ממש בסמוך לעשייה האוצרותית. כך יוכל המשתתף להכיר היכרות ישירה את העבודה ואת האנשים היוצרים אותה. בתל אביב, יתקיים הקורס ב"בית אריאלה". במסגרת הקורס ייחשפו הסטודנטים לתהליכי עבודה של הקמת תערוכות והכנתן במגע ישיר ומיידי, שיאפשר אף התנסות בשטח, כבר בשלבים מוקדמים של הלימודים.

תחומי הלימוד: תפישות באוצרות , תפקידו של הטקסט בעולם המוזיאונים, מקונספט למימוש, תיעוד וקטלוג, טקסט, כתיבה ופרשנות, עיצוב תערוכות, מהו סיור סטודיו, פרזנטציה, אדמיניסטרציה ותהליכי עבודה, רסטורציה ושימור , כלכלת התרבות, סיורים לימודיים, תערוכה או פרויקט גמר.

הערות:
* תוכנית הלימודים היא דו-שנתית, 4 סמסטרים. כ-255 שעות לימוד אקדמיות.
* בתל אביב, יתקיים הקורס ב"בית אריאלה".
*התכנים בעמוד זה מתעדכנים אחת לכמה חודשים
סגור