האקדמית תל אביב - יפו

האקדמית תל אביב - יפו - מידע כללי

לדעת איפה להצטיין

השאירו פרטים ויועץ יחזור אליכם
שם מלא:
טלפון נייד:
דוא"ל:
עיר:
ת.ז:
תואר ראשון בניהול מערכות מידע
תנאי רישום:
א. תעודת בגרות ישראלית קבילה או תעודת שוות ערך מחו"ל .
ב. בחינה פסיכומטרית
ג. בחינת מיון באנגלית הכלולה בבחינה הפסיכומטרית.
ד. בחינת ידע בעברית נדרשת ממועמדים שהם עולים חדשים.
ה. למתעניינים בוגרי יחידות טכנולוגיות שעברו קורס תכנות בסיסי יש אפשרות להירשם ללא פסיכומטרי על סמך יחידות הבגרות במתמטיקה.
ו. מעל גיל 30 ניתן להגיש מועמדות גם ללא תעודת בגרות מלאה


תיאור התעודה:
תואר ראשון (.B.A) בניהול מערכות מידע


משך הלימודים:
3 שנים

זמני לימוד:
לימודי בוקר, יום לימודים מרוכז

תחומי לימוד:

תפקיד מערכות המידע בארגון לקשר בין האנשים המרכיבים אותו, הפעילויות שהם מבצעים ותשתיות המחשבים והתקשורת באמצעותם מתבצעות הפעילויות. על כן, תוכנית הלימודים מערכות מידע מיועדת להקנות לסטודנטים ידע בשלושת התחומים המרכיבים את הארגון וכיצד לבנות את הקשרים ביניהם. בהמשך לכך, הלימודים מתרכזים בניהול/כלכלה ובמדעי המחשב. במסגרת התוכנית תינתן לסטודנטים הכשרה נרחבת ומשולבת בתחומי מדעי המחשב והניהול, ובעזרת הידע שירכשו יוכלו לתכנן, לבנות, להטמיע ולנהל מערכות מידע.

השימוש במחשבים בכל תחומי החיים מתפשט בקצב הולך וגובר. במקביל להתפשטות זו גובר הביקוש לאנשים מיומנים בכל הקשור למחשבים. תחום מערכות מידע עוסק בקשר בין מערכות התוכנה לבין המשתמשים והארגון, כאשר תפקידן של מערכות המידע הינו:
•לאגור ולעבד נתונים של ארגון לצורך התפעול השוטף. ישנם מקרים רבים שבהן מערכות המידע אף תפקחנה על התפעול עצמו – למשל מערכות ייצור, מערכות שרות של בנקים, מערכות תיקים רפואיים ומערכות מסחר אלקטרוני.
•אגירה ועבוד נתונים לצורכי בקרה.
•לספק מידע למקבלי ההחלטות בארגון כדי לייעל ולשפר את קבלת ההחלטות.
•לספק אמצעי תקשורת בין העובדים בארגון באמצעות מערכות כגון דפי אינטרנט.

כבוגרים בעלי כישורים מתקדמים הן בתחום מדעי המחשב והן בתחומי הניהול, יוכלו בוגרי האקדמית בתוכנית להשתלב ברבים ממקצועות מערכות המידע כגון: ניתוח, יישום וניהול מערכות מידע עסקיות, ניתוח, יישום וניהול מערכות מידע רפואיות, ניהול רשתות מחשבים ורשתות תקשורת מחשבים,  תכנון וניהול מסדי נתונים, תכנון וניהול אבטחה של מחשבים ומידע. מעבר למקצועות ספציפיים אלו יוכשרו הבוגרים לנהל בעתיד מערכות מידע ממוחשבות בארגונים. תפקידי מנהל מערכות המידע כוללים קביעת צורכי המידע של הארגון, רכישת מערכות מידע ומחשבים שיענו על צרכים אלה, העסקה והכשרה של כוח אדם של מערכות מידע וניהול שוטף של המערכות המיושמות.

כמו כן, יוכלו בוגרי האקדמית בתוכנית הלימודים מערכות מידע  להשתלב בלימודי התואר השני בניהול עם התמחות במערכות מידע וגם בתוכניות לתואר שלישי במערכות מידע, הקיימות ברוב האוניברסיטאות. 

הערות:
* לא נפתח בסמסטר אביב 2013*התכנים בעמוד זה מתעדכנים אחת לכמה חודשים
סגור