האקדמית תל אביב - יפו

האקדמית תל אביב - יפו - מידע כללי

לדעת איפה להצטיין

השאירו פרטים ויועץ יחזור אליכם
שם מלא:
טלפון נייד:
דוא"ל:
עיר:
ת.ז:
תואר ראשון בכלכלה וניהול עם התמחות באחריות תאגידית בניהול
תנאי רישום:
א. תעודת בגרות ישראלית קבילה או תעודת שוות ערך מחו"ל.
ב. בחינה פסיכומטרית.
ג. בחינת מיון באנגלית הכלולה בבחינה הפסיכומטרית.
ד. בחינת ידע בעברית נדרשת ממועמדים שהם עולים חדשים.

סטודנטים אשר התקבלו ללימודי תואר ראשון בכלכלה וניהול יוכלו להירשם להתמחות זו (תנאי קבלה לתחילת הלימודים בהתמחות יימסרו בתחילת השנה ובכנסי סטודנטים חדשים).


תיאור התעודה:
B.A בכלכלה וניהול


משך הלימודים:
3 שנים

זמני לימוד:
יום לימודים מרוכז

תחומי לימוד:

לימודי ההתמחות יחלו בשנה ב'.

התמחות זו נועדה לבחון הזדמנויות עכשוויות ואתגרים עמם מתמודדים ארגונים בתחומים הקשורים לאחריות תאגידית בניהול.
אחריות תאגידית (Corporate responsibility) בוחנת האם וכיצד ארגונים עסקיים מכבדים את האינטרסים הרחבים של החברה בה הם פועלים ע"י לקיחת אחריות והבנת ההשפעה שיש לפעילויותיהם העסקיות על מחזיקי עניין ובעלי עניין מרכזיים הסובבים אותם כגון: לקוחות, בעלי מניות, ספקים, עובדים, קהילות והסביבה, בכל פן או היבט של תפקודם העסקי.
בהקשר הארגוני - ניהולי המושג "אחריות תאגידית" בוחן את הצורה בה ארגונים לוקחים צעדים יזומים התנדבותיים כדי לשפר את איכות חייהם של העובדים, הקהילה והחברה בכללותה.

קורסי הבחירה והחובה בהתמחות זו מתמקדים בנושאי ליבה המהווים כיום את יסודות התחום ומתייחסים, בין השאר, להיבטים של חשיבה אסטרטגית, מדידה ודיווח, תקשורת ארגונית, איכות הסביבה, כלכלה אקולוגית, מעורבות ופיתוח הקהילה, רווחת עובדים ויזמות חברתית, הבוחנת כיצד ארגונים משלבים מטרות כלכליות ופיננסיות במסגרת פעילויותיהם העסקיות.

בין קורסי הבחירה בהתמחות: מדידה, בקרה ודיווח של אחריות תאגידית, כלכלה בת קיימא או כלכלה אקולוגית, אחריות תאגידית ככלי אסטרטגי ועוד.
בין קורסי החובה בהתמחות: אחריות תאגידית/חברתית של עסקים, תקשורת ארגונית ואחריות תאגידית של עסקים, אחריות סביבתית של עסקים ועוד.


*התכנים בעמוד זה מתעדכנים אחת לכמה חודשים
סגור