נכס ראוי – לימודי תיווך ונדל

נכס ראוי – לימודי תיווך ונדל"ן

מידע מקיף על לימודי תיווך ונדל"ן, תכני הלימוד, תאי הקבלה ועוד


תחום התיווך והנדל"ן הוא ענף שעשוי להיות רווחי מאוד עבור העוסקים בו, במידה והם מחזיקים בכישורים הנדרשים ובידע המתאים.
אך זהו גם תחום תחרותי מאוד, כאשר על כל נכס מתחרים לרוב מספר מתווכים.
בנוסף, כדי לקבל תעודה המאפשרת לעסוק בתיווך מקרקעין, חובה לעבור בהצלחה מבחן מטעם רשם המתווכים.
בשל כך, אם אתם מעוניינים להשתלב בתחום התיווך והנדל"ן, כדאי לשקול ללמוד את הנושא באופן מסודר. מוסדות לימוד רבים מציעים תכניות שונות שיסייעו לכם לעבור את הבחינה המקצועית ולבנות לעצמכם מוניטין בשוק הנדל"ן.

התכנים הנלמדים

מגוון המוסדות מציעים מסלולים שונים ללימודי תיווך ונדל"ן - קורס הכנה לבחינת התיווך, קורס שיווק למתווכים מתחילים, קורס שמאות מקרקעין ועוד. הקורס הפופולרי ביותר הוא קורס ההכנה לבחינת התיווך, הכולל נושאים כמו מציאת נכסים, שיווק, שירות ללקוח, משא ומתן, תמחור, חוקים ומיסים, סימולציות בחינה ועוד. מדריכי הקורס הם לרוב מתווכים בעצמם, בעלי ידע תיאורטי נרחב וניסיון מעשי בשטח.

תנאי קבלה

הלימודים ברוב המוסדות המציעים לימודי תיווך ונדל"ן פתוחים לקהל הרחב ואין דרישות קבלה מיוחדות. עם זאת, רשם המתווכים מעמיד מספר תנאים מקדימים לקבלת רישיון לעסוק בתיווך - (1) חובה להיות אזרחי ישראל או תושבי חוץ בעלי אישור עבודה. (2) מעל גיל 18. (3) לא יינתן רישיון למי שהוכרז כפושט רגל. (4) לא יינתן רישיון למי שבחמש השנים שלפני הגשת הבקשה הורשע בעבירה שיש עימה קלון. (5) אם הוטלו על אדם עונש מאסר או עבודות שירות - הוא סיים לרצות את עונשו לפחות שלוש שנים לפני הבקשה. בנוסף, כאמור, יש לעבור את בחינת רשם המתווכים בהצלחה.
 

מוסדות לימוד

בין מוסדות הלימוד ללימודי תיווך ונדל"ן נמנים: מישלב טכני ולוגיסטי, אמריקן ישראל קולג'

 

למי זה מתאים?

למרות שהסכומים אותם ניתן להרוויח במקצוע קורצים לרבים, עבודת המתווך הינה מתישה ואינה  מתאימה לכל אחד. ראשית, עליכם להיות בעלי טבע ומזג של אנשי מכירות.
מהות עבודתו של המתווך הינה מכירה - למכור למוכרי הנכסים רושם שהוא האדם המתאים למשימה ולמכור לקונים שהנכס אותו הם בודקים הוא הנכס הנכון עבורם.
לשם כך חייב מתווך טוב שתהיה לו גם יכולת שכנוע. בנוסף, קיים צורך בסבלנות - עסקאות למכירת בתים אינן נסגרות במהרה ומתווך מתחיל עלול למצוא עצמו ממתין גם מספר חודשים עד לסגירת העסקה הראשונה. יחסי אנוש טובים חשובים אף הם, שכן עבודתו של המתווך מתבצעת ברובה המכריע מול אנשים אחרים - מוכרים וקונים - ומתווך שיחסי האנוש שלו לוקים בחסר יגלה שאנשים נרתעים מלהפנות אליו נכסים או מלרכוש דרכו נכסים.
גם אסרטיביות היא תכונה חשובה עבור מתווכים, מכיוון שלעיתים יש צורך ללחוץ על לקוח כדי לסגור עסקה. מתווך טוב צריך גם לשדר אמינות - מתווך שאינו אמין לא יצליח לפלס דרכו בשוק תחרותי כל כך, מכיוון שלקוחות יעדיפו לפנות למתווך אחר, שיראה להם אמין יותר. נקודה חשובה אחרונה היא גמישות בזמנים - רבים מהלקוחות מבקשים לבקר נכסים בשעות הערב, בתום יום העבודה, ועל מנת להצליח בתחום תאלצו לוותר על ערבים פנויים מדי פעם.

קישור רלוונטי
פורום לימודי תעודה

 

תוצאות חיפוש בתחום

נמצאו 3 מוסדות לימוד ובהם 8 מסלולי לימוד
עיין ברשימת המוסדות האקדמיים בהם תרצה ללמוד. השאר פרטים ונציג המוסד המבוקש ייצור עמך קשר בהקדם:
מכללת מגמות
המרכז ללימודים פיננסיים ושוק ההון
כתובת: רח' דרך אם המושבות 94, קרית אריה, פ"ת
רוצה שיתקשרו אליך?
קיים מסלול אחד
היחידה ללימודים חוץ אקדמיים במכללת ר"ג
קורסי הסמכה מקצועיים ומגוונים לקראת בחינות רשמיות, ממשלתיות ומוסדיות.
כתובת: פנחס רוטנברג 87, רמת-גן
רוצה שיתקשרו אליך?
קיימים 3 מסלולים
קורס יועצי נדל"ן
קורס שיווק נדל"ן באינטרנט
קורס השקעות ומינוף נדל"ן
מכללת פסגות
לימודי פרקטיקה בשוק ההון
כתובת: סניפים : רחובות, הרצליה, חיפה, רמת גן, ירושלים ובאר שבע
רוצה שיתקשרו אליך?
קיימים 4 מסלולים
קורס השקעות תשואה בנדל"ן מניב
סדנה מתקדמת להשבחה ואקזיט בנדל"ן
מסלול גולד נדל"ן
מסלול פרימיום - נדל"ן
בעמוד זה נמצאים 8 מסלולי לימוד בתחום קורס נדל"ן, ב-3 מוסדות לימוד ברחבי הארץ. מעוניין בקורס נדל"ן אך מבולבל? לא יודע במה לבחור?
מלא פרטיך ונציג המוסד יצור עימך קשר בהקדם
שם מלא: דוא"ל:
טלפון נייד: עיר:
ת.ז:
סוג תואר:
אני מאשר את התקנון
צרו איתי קשר
פנייתך נשלחה
מבצע שליחה...
סגור