אוניברסיטת חיפה

אוניברסיטת חיפה - מידע כללי

קידום המצוינות האקדמית לכל סטודנט באמצעות יחס פרטני ואישי

השאירו פרטים ויועץ יחזור אליכם
שם מלא:
טלפון נייד:
דוא"ל:
עיר:
ת.ז:

קמפוס אוניברסיטת חיפה משתרע על רכס הכרמל, בגבולה הדרומי - מזרחי של העיר חיפה ומוקף כולו בפארק הכרמל. האוניברסיטה הוקמה בשנת 1963 בחסות משותפת של האוניברסיטה העברית בירושלים ועיריית חיפה. בשנת 1972 זכתה האוניברסיטה להכרה אקדמית מטעם המועצה להשכלה גבוהה.

באוניברסיטה לומדים כ-18,000 סטודנטים בשש פקולטות שונות: הפקולטה למשפטים, הפקולטה למדעי החברה, הפקולטה למדעי הרוח, הפקולטה למדעי הטבע, הפקולטה למדעי הרווחה והבריאות והפקולטה לחינוך ושישה בתי ספר : לעבודה סוציאלית, להיסטוריה, למינהל עסקים, למדעי המדינה, לטיפול באמצעות אמנויות ולבריאות הציבור.

אוניברסיטת חיפה היא בעלת האופי הפלורליסטי ביותר בישראל: בני ערים ותיקות ועיירות פיתוח, קיבוצים ומושבים, עולים חדשים, יהודים ערבים ודרוזים, קציני צה'ל וכוחות הביטחון לומדים בצוותא בדו קיום של שלום, סובלנות וכבוד הדדי.

גלריית תמונות - אוניברסיטת חיפה

פיתוח ומחקר
פעילות המחקר באוניברסיטת חיפה מתרכזת במכונים ובמרכזי המחקר בנושאים ותחומים רבים ומגוונים. רשות המחקר מעודדת, יוזמת, מפתחת ומתאמת את המחקר באוניברסיטה.

מעורבות בקהילה
האוניברסיטה רואה את החבירה בין מצוינות אקדמית לאחריות חברתית כנושא הדגל שלה ואת שירותה לקהילה, אחד מיעדיה החשובים.
אוניברסיטת חיפה מעורבת בקרב הקהילה בדרכים רבות וביניהן סיוע הניתן ע"י היחידה הקדם אקדמית לתלמידים רבים להגיע להשכלה גבוהה, סיוע לסטודנטים רבים להתגבר על קשיים כלכליים הניתן ע"י היחידה למעורבות חברתית, היחידה ללימודי המשך וחוץ מקיימת לכ- 5000 איש תכניות לימוד מיוחדות והשתלמויות מקצועיות למינהלים בתחומים מגוונים ולבעלי מקצועות שונים.

אומנות, במה ומוסיקה
לימודי הנדסה
לימודי חינוך והוראה
לימודי מדעי החברה
לימודי מדעי החיים
לימודי מדעי הרוח
לימודי מחשבים ומדעים
לימודי ערב
קורסי יהדות ומיסטיקה
קורסי שפות, תרגום ועריכה
רפואה, בריאות ורווחה
מנהל עסקים וכלכלה
אדריכלות אומנויות ועיצוב
תואר שני במנהל עסקים
תואר שני בהנדסה
תואר שני במדעי החברה
תואר שני בחינוך
לימודי בריאות ורפואה
מכינות
תואר שני באומנות
Phd- דוקטורט
תואר שני במדעים מדוייקים מדעי המחשב
תואר שני במדעי החיים
תואר שני במדעי הרוח
מלגות נשיא
לתלמידי דוקטורט מצטיינים לשנת הלימודים תשע"ג מטעם אוניברסיטת חיפה.
195,000 ל-5 שנות מחקר- מקבלי המלגה יזכו לפטור שכ"ל מלא ב-5 שנות המחקר וחניה חינם בתחומי הקמפוס.

המלגות מיועדות לסטודנטים חדשים בלבד אשר יתקשבלו למסלול הישיר לדוקטורט בשנה"ל תשע"ג *

טפסים נמצאים באתר האינטרנט של הרשות ללימודים מתקדמים.

* בהתאם לתקנון הרשות ללימודים מתקדמים

הגשת בקשות תתאפשר עד ה-1 ביוני 2012
המשכן לאמנויות
המשכן החדש לאמנויות, מרכז אקדמי ללימודי אמנויות, תוכנן ע"י האדריכל חיים קהת נבנה מכספי תרומה של קרן הכט ונקרא על שמו של ד"ר ראובן הכט ז"ל. חללי העבודה במשכן תוכננו כך שתנאי עבודה יהיו אופטימאליים לסטודנטים ולמימוש תכניות הלימוד הייחודיות: כיתות הלימוד, מעבדות העבודה, וחדרי הסטודיו מן המשוכללים והמאובזרים ביותר בישראל. תכניות הלימודים במשכן מבוססות על לימודים תיאורטיים, שיתופי פעולה ויצירה משותפת ומקבילה בין כל תחומי ההתמחות של החוגים מוסיקה, אמנות ותיאטרון.
חדש ובלעדי באוניברסיטת חיפה
בעקבות ההצלחה של המסלול שהעניק תואר ראשון לליצנים הרפואיים של קבוצת רופאי חלום, החליטו בחוג לתיאטרון באוניברסיטת חיפה לפתוח מסלול למי שלא עוסק במקצוע הליצנות ורוצה ללמוד כיצד לסייע לחולים בעזרת צחוק.

בשנת 2006 פתח החוג לתיאטרון מסלול מיוחד לתואר ראשון לקבוצת "רופאי חלום" – קבוצה של ליצנים רפואיים שביקשו להעמיק את תחום עיסוקם בעזרת לימודי תואר ראשון, המתמקדים בנושאים מתחום הסיעוד, קשר מטפל-מטופל, הפסיכולוגיה של מטופל הסובל מכאב ועוד. בעקבות הצלחת המסלול והפניות הרבות שהגיעו מאנשים שאינם עוסקים עדיין במקצוע הליצנות הרפואית, החליטו בחוג לתיאטרון להרים את הכפפה ולפתוח מסלול חדש שהופך את הסטודנטים לליצנים רפואיים אקדמאים.
"מטרת התוכנית החדשה להקנות השכלה אקדמית והכשרה מקצועית. בניגוד לתוכנית הקודמת, תוכנית זו כוללת לימודים מעשיים בליצנות, ליצנות רפואית, משחק דרך הגוף וכמובן תולדות התיאטרון, תולדות הליצנות ועוד קורסים שהופכים את הליצן לבעל ידע רחב ומקיף. אולם בניגוד ללימודי ליצנות בלבד, בוגרי התוכנית הזו יקבלו גם את הבסיס הטיפולי וכך הם יידעו איזה השפעות יש לפעילויות שלהם בתור ליצנים רפואיים", אמר עתי ציטרון, ראש החוג לתיאטרון באוניברסיטת חיפה.
לדבריו, המטרה העיקרית של המיסוד האקדמי של הליצנות הרפואית היא להפוך את העיסוק בתחום זה למקצוע מוכר, בדיוק כמו פיזיותרפיסטים, קלינאי תקשורת וכד' והכרה אקדמית היא אחת התנאים החשובים לכך. עוד הוא הוסיף כי לשם כך כוללת התוכנית גם קורסי חובה הנדרשים לקבלה ללימודי תואר שני בבית הספר לטיפול באמצעות אמנויות באוניברסיטת חיפה, כך שמי שירצה יוכל להמשיך ללימודי מוסמך אלה מייד עם תום לימודי התואר הראשון.
"ההכשרה האקדמית תסייע ביצירת סטנדרטים שיקבעו מי יכול לטפל ומי לא. יש נטייה לראות את מקצוע הליצן כמשהו לא רציני, זמני, אבל מקצוע הליצן הרפואי מחייב עקביות והשקעה. ההשכלה האקדמית תעיד שזו לא חוויה רגעית אלא תקדם את המקצועיות של הליצן ותאפשר להשתמש בכלים של הליצנות ככלים טיפוליים לכל דבר", הדגיש.
שירותים לסטודנט
מעונות
מעונות הסטודנטים של אוניברסיטת חיפה מיועדים לסטודנטים לתואר ראשון ומכינה, לסטודנטים לתואר שני ושלישי וכוללים מגוון אפשרויות למגורים: מעונות ליחידים ולזוגות נשואים וכן מגורים המותאמים לנכים. מתחם המגורים כולל חדרי מחשבים, מועדונים, חדרי כביסה, מינימרקט ושירותים נוספים המיועדים לדיירי המתחם.
ספרייה
באוניברסיטת חיפה ספרייה כללית ומרכזית המשרתת את המרצים, הסטודנטים והעובדים בתחומי המחקר והלימוד שלהם. אוסף הספריה עשיר ומגוון ומורכב משני מליון פריטים. הגישה לרוב החומר הספרייתי חופשית.
שכר לימוד: אוניברסיטאי - מתוקצב, ניתן לשלם על פי הפקדון לחיילים משוחררים
מעונות: יש
כתובת: הר הכרמל, חיפה, 31905

*התכנים בעמוד זה מתעדכנים אחת לכמה חודשים
סגור