פורום מדעי ההתנהגות

בהנהלת: שלומי לוי  |  מסר למנהל/ת הפורום
בפורום מדעי ההתנהגות לתואר ראשון תוכלו לקבל מידע מקיף על היכן לומדים?, מהם תנאי הקבלה?, תקופות רישום, משך זמן הלימודים, סוגי התמחויות, השתלבות בשוק ועוד מידע אינפורמטיבי .

שלומי לוי

שמי שלומי לוי אני יועץ הכוונה אקדמית במסלול האקדמי המכללה למינהל. בוגר תואר ראשון במדעי ההתנהגות ותואר שני בלימודי משפחה.

הי, אני לומדת תואר ראשון בפסיכולוגיה ורציתי לדעת מה ניתן לעשות אחרי התואר. השאלה שלי מתפצלת לשניים- 1. באיזה מקומות ניתן לעבוד עם תואר ראשון בלבד בפסיכולוגיה? 2. אילו לימדי המשך ניתן ללמוד אחרי התואר הראשון, חוץ מפסיכולוגיה קלינית, ארגונית או ניסויית? מעניין אותי טיפול בילדים, ולכן אני מתלבטת בין קלינית של הילד (די ויתרתי בגלל ההתמחות הארוכה), או סוג טיפול אחר כגון טיפול בעזרת בעלי חיים. רציתי לדעה אם יש עוד תחומים שאני פשוט לא יודעת עליהם? אשמח מאוד אם תתני לי מידע בנושא ולינקים מתאימים. בנוסף שמעתי על פסיכולוגיה התפתחותית או חינוכית שאולי יענינו אותי- איפה ניתן ללמוד מקצועות אלו ומה עושה פסיכולוג התפתחותי לעומת חינוכי? תודה רבה, שירלי
שירי ליברמן | 12:10  21/06/07
שלום שירלי 1. בוגרי תואר ראשון בפסיכולוגיה יכולים להשתלב במגוון משרות כגון:מכונים לאיבחון תעסוקתי כמסייע בהעברת איבחונים, מחלקות משאבי אנוש בארגונים-רכזי גיוס,רווחה וכו' עד ניהול המחלקה, רכזי גיוס והשמה בחברות השמה,מחלקות שירות לקוחות בארגונים שונים, מדריכי נוער, מדריכים קהילתיים, ארועים, אנשי מחקר במשרדי פרסום, אפשר ללכת לכיוון של הוראה בתיכון במדעי החברה, וכו' 2.יש אפשרות ללמוד תואר שני בפסיכולוגיה במגוון מגמות , אני מצרפת לך לינק של משרד הבריאות ושל הסתדרות הפסיכולוגים בו תוכלי לראות פירוט על המגמות השונות, התארים השניים בפסיכולוגיה נלמדים באוניברסיטאות ויש מכללות בהן גם יש תואר שני- מכללת יהודה ושומרון והמכללה האקדמית ת"א יפו 3. טיפול באמצעות בע"ח נלמד בלימודי תעודה, ישנם תחומים נוספים טיפוליים כמו טיפול באמנות, דרמה, תנועה וכו
שירי ליברמן | 12:15  21/06/07
שכחתי לצרף הלינקים משרד הבריאות http://www.health.gov.il/pages/default.asp?maincat=19&catId=50&PageId=299 הסתדרות הפסיכולוגים http://www.psychology.org.il/public/intern/index.asp
סגור