פורום לימודי חינוך

בהנהלת: שלי גזנבי  |  מסר למנהל/ת הפורום
בפורום ניתן לשאול שאלות על לימודים בתחום ההוראה והחינוך. הפורום מיועד למועמדים, לסטודנטים לעתיד ולסטודנטים בהווה לחינוך והוראה.

שלי גזנבי

שלי גזנבי- יועצת לימודים בכירה במרכז המידע וההרשמה של מכללת אורנים.

תמי | 20:01  03/04/09
שני שלום, סיימתי תואר ראשון במדעי התנהגות עם התמחות בקרמינולוגיה במכללה למנהל בראשל"צ. אני רוצה לעסוק בייעוץ הורי ויש לי כמה שאלות בנושא: האם המונחים ייעוץ הורי וטיפול משפחתי הם אותו דבר..? אילו לימודים עליי להשלים על מנת לעסוק בתחום? האם לימודי ייעוץ חינוכי מיועדים לתעסוקה במסגרת החינוך בלבד? האם עליי להיות מוסמכת מטפלת משפחתית על מנת לייעץ להורים במכונים פרטיים (כמו מכון אדלר וכו')? תודה מראש תמי
תמי | 20:02  03/04/09
האם לימודי ייעוץ חינוכי מיועדים לתעסוקה במסגרת במערכת החינוך בלבד?
אלה | 13:42  05/04/09
היי תמי אני מתעניינת בלימודים לתואר בקרימנולוגיה במכללה למנהל האם את ממליצה ללכת ללמוד שם. ושאלה נוספת האם אפשר לעבוד במהלך הלימודים
תמי | 17:58  05/04/09
אלה היי, אני הייתי מאוד מרוצה מהלימודים שם. המרצים מאוד איכותיים ומאוד נגישים ושמחים לעזור. לדעתי רמת החומר גבוהה ומספקת. הבעיה היחידה שהייתה לי הייתה האנשים שהיו איתי בתואר... אני לא מתכוונת להישמע סנובית או משהו, אבל היו הרבה בנות שחשבו שאם הן משלמות הרבה כסף, משמעות הדבר שמגיע להן לקבל תואר בלי להתאמץ... זה היה קצת מציק.יכול להיות שסתם נפלתי על מחזור של בנות מפונקות. בסופו של דבר, אני מאוד מרוצה מהמכללה הזו, מרמת הלימוד ומהחטיבה שבחרתי. אני לא יודעת מה התכנון שלך לאחר התואר ואם בכלל יש לך, אבל ישנן הרבה אפשרויות תעסוקה עם התואר הזה (לאחר לימודי המשך כמובן). בהצלחה!
תמי | 23:21  05/04/09
אפשר בהחלט לשלב עם עבודה, למדתי רק 3,4 ימים בשבוע. אני ממליצה לך גם לנסות לעשות קורסי בחירה בשנה השניה (אמורים לעשות בשנה השלישית). אני עשיתי בשנה השניה 2 קורסי בחירה וזה מאוד עזר לי בשנה ג' - מוריד מהלחץ. בהצלחה
שני צור | 15:05  05/04/09
1. יעוץ הורי ומשפחתי לעיתים ניתן כקורס אחד ולעיתים זה שני קורסים שונים. תלוי במוסד המלמד. 2. יש תעודות כאלה במכללות להוראה או במכון מופת 3. יעוץ חינוכי מיועד בעיקרו למערכת החינוך אך חלק עובדים איתו גם מחוץ למערכת הרשמית 4. תלוי בתנאי הקבלה של המכון. לעיתים הם ידרשו שתעשי קורס מסוים לפני שאת מגיעה אליהם ולעיתים ידרשו שתעשי קורס מטעמם
תמי | 18:07  05/04/09
האם ידוע לך על מסלול הלימוד באדלר? הם קוראים לזה הנחיית קבוצות, ואני לא בטוחה שתעודה מסוג זה תספק מקומות אחרים. ושאלה אחרונה - במה כדאי שאעבוד בינתיים על מנת לצבור ניסיון אם ברצוני לעסוק בייעוץ הורי? חשבתי לנסות להיות סייעת בגן על מנת לצבור ניסיון עם פעוטות, אבל לא בטוחה בתרומה שזה יתן לי.. יש לי ניסיון מסויים עם פעוטות, אבל לא ניסיון מקצועי. שוב תודה על המענה!
שני צור | 11:40  06/04/09
אדלר נחשבים מאוד טובים בתחום ההנחיה. אני מניחה שזה יספק את רוב המקומות. לגבי עבודה בינתיים אני ממליצה לעבוד עם ילדים - זה בהחלט יכול לתרום לך.
סגור