פורום לימודי חינוך

בהנהלת: שלי גזנבי  |  מסר למנהל/ת הפורום
בפורום ניתן לשאול שאלות על לימודים בתחום ההוראה והחינוך. הפורום מיועד למועמדים, לסטודנטים לעתיד ולסטודנטים בהווה לחינוך והוראה.

שלי גזנבי

שלי גזנבי- יועצת לימודים בכירה במרכז המידע וההרשמה של מכללת אורנים.

היי אני רוצה לעשות תעודת הוראה בלשון לעל יסודי- יש לי פטורים מהקורסים בלשון כי התואר הראשון שלי הוא גם בלשון וחינוך. שאלתי היא כמה נק"ז אני צריכה ללמוד על מנת לקבל תעודת הוראה ע"פ משרד החינוך? תודה.
הבהרה לשאלה- כמה נק"ז במינימום אני צריכה לקבלת תעודת הוראה?
זה ישתנה ממכללה למכללה.פני למכללה הקרובה אליך ובקשי יעוץ אישי.
אבל איך זה ע"פ משרד החינוך ולא ע"פ המכללה? הבנתי שמשרד החינוך הוא זה שמחליט על מספ' נק"ז מינימאלי לקבלת תעודת הוראה.
משרד החינוך מכתיב למכללות את התכניות, אולם חלק מהמכללות עובדות לפי מודלים ישנים וחלק לפי חדשים. הקורסים בכל מכללה הם שונים ולכן לעיתים ניתן להכיר בקורסים שונים מתוך התואר. בכל מכללה יש מודל מקסימלי (ולא מינימאלי) וממנו מתחילים להוריד קורסים.
בלוינסקי אמרו לי שמינימום נדרש הוא 16 נק"ז לתעודת הוראה. עכשיו מהתשובה שלך בכלל אני מבולבלת....לא ברור לי מה מכיר משרד החינוך כתעודת הוראה..
כל תכנית להסבת אקדמאים של אחת המכללות להוראה מוכרת ע"י משרד החינוך כתעודת הוראה.
כן...אבל כמה נקודות מינימאליןת נדרשות? האם רק 16 נק"ז כפי שנאמר לי בלוינסקי?
שאלת כמה נקודות את צריכה כדי להשלים תעודת הוראה. בדגמים שניתנים בלוינסקי נבדקים גליונות הציונים של התואר הראשון שלך לעומק ומנסים להכיר בכמה שיותר קורסים מספר הנקודות שתדרשי לעשות תלוי בגליון הציונים שלך ולכן אני לא יכולה לענות לך מבלי לראות אותו.
סגור