פורום לימודי חינוך

בהנהלת: שלי גזנבי  |  מסר למנהל/ת הפורום
בפורום ניתן לשאול שאלות על לימודים בתחום ההוראה והחינוך. הפורום מיועד למועמדים, לסטודנטים לעתיד ולסטודנטים בהווה לחינוך והוראה.

שלי גזנבי

שלי גזנבי- יועצת לימודים בכירה במרכז המידע וההרשמה של מכללת אורנים.

קרן | 16:33  24/05/14
שלום רב, אני מורה לחינוך מיוחד בשנת סטאז' לאחר 10 שנים בהן לא עסקתי בהוראה. היות ועבר זמן כה רב מאז סיימתי את לימודיי, אני חשה צורך ומחוייבות להרחיב את ידיעותיי. על כן חשבתי לפנות ללימודי הוראה מתקנת. בנוסף מצאתי כי אני נתרמת יותר מהוראה פרטנית. א. אבקש לקבל המלצה למקום ללימודי הוראה מתקנת לגיל היסודי. אגודת ניצן? סמינר הקיבוצים? ב. האם יש הבדל בין לימודי תעודה לבין תואר שני מבחינת הכרה והערכה בתום הלימודים? ג. האם יש חשיבות למוסד הלימודים מבחינת משרד החינוך/ המגזר הפרטי? ד. האם בתום הלימודים אפשרויות התעסוקה מבחינת פרטנית רחבות? ה. היכן אפשר לעבוד באופן פרטני לאחר הלימודים, ולא רק כמורת שילוב דרך משרד החינוך? תודה מראש, קרן
מנהלת פורום לימודי חינוך | 10:04  29/05/14
קרן שלום ותודה על פנייתך. אני אנסה לענות על כל שאלותייך: א. הוראה מתקנת ניתן ללמוד במוסדות שונים ברחבי הארץ, אני ממליצה לך ליצור קשר עם מספר מוסדות ולבחור במוסד שנראה לך ביותר על פי הקריטריונים שחשובים לך - קרבה גיאוגרפית, איכות צוות הוראה, איכות סטודנטים, סיוע במציאת עבודה עם סיום התואר, מוניטין בשדה החינוכי ועוד. ב. למיטב ידיעתי לימודי הוראה מתקנת הם לימודים משלימים לתואר, כלומר לימודי תעודה ולא תואר שני, הלימודים מיועדים לעובדי הוראה שרוצים להרחיב את ידיעותיהם בנושא. ג. לא ידוע לי על יוקרה של מוסד לימודים זה או אחר מבחינת משרד החינוך או המגזר הפרטי ד. ישנם כיום מספר מסלולים להוראה מתקנת: מסלול להוראה מתקנת בחשבון לביה"ס יסודי, הוראה מתקנת במתמטיקה למורי מתמטיקה או למורי חינוך מיוחד, מציאת עבודה בתחום זה, כמו בכל תחום אחר, משתנה בהתאם למספר גורמים (כמו עיתוי חיפוש המשרה, מקום מגורייך, היצע וביקוש ועוד) ולכן קשה לומר באופן חד משמעי מה יהיה כשתסיימי את לימודייך ה. לאחר הלימודים תוכלי לבנות לעצמך קליינטורה ומוניטין של מורה לשיעורים פרטיים עם התמחות בחינוך מיוחד המתמחה בלקויות למידה. אני ממליצה לך לפנות למוסדות הרלוונטים עבורך שניתן ללמוד בהם הוראה מתקנת ולברר איתם לגבי תנאי הקבלה , תכנית הלימודים ועוד. בהצלחה! לשאלות נוספות, אשמח לעמוד לרשותך בפורום זה, רוית- מכללת אורנים
סגור