פורום בגרויות

בפורום תוכלו לקבל מענה כולל על בחינות הבגרות הן ברמה הפרטנית והן ברמה הכוללת. א
מומלץ בחום

אהלן, השתחררתי לפני כשלושה חודשים וחצי. כמובן קיבלתי את השוק ההתחלתי...והחלטתי לשנס מותניים ולהשלים בגרויות. כרגע,הכי חשוב לי זה להשלים את הבגרות במתמטיקה ל4 יחידות (אין לי בכלל מתמטיקה גם לא 3). זה לא שאני מתקשה, יש פערים כמובן שיש לי לשפר כמה מהבגרויות האחרות ,אבל כפי שאני מכירה את עצמי,אוכל לעשות זאת בבית. החלטתי לגשת לקורס בבפברואר הקרוב. הלכתי לפגישת ייעוץ במכללת לוינסקי בצפון תל אביב ( אני גרה בלוד), הם אמרו שבגלל הבעיות הכלכליות אוכל לקבל מלגה חינם לבגרות (ולעשות אף בגרות מורחבת נוספת) , ואף כסף לקיום. 5 חודשים, 3 פעמים בשבוע . נשמע מפתה, אך עם זאת, המורה שם אמר לי שיש לי פער עצום והם מתחילים ללמד מרמה של 4 יחידות בקורס. ולא מהבסיס. בנוסף לכך בלוינסקי אמרו לי שאם לא אעבור את מבחן המימד ( לראות אם אני מתאימה ל4 יחל ) לא שווה להם לתת לי מלגה ולזרוק אותה עליי "סתם" , ועדיף שאעשה 3 יחידות המבחן מימד הוא כמעט בסוף ינואר, מה שאומר שאם אני לא עוברת אותו,ועושים לי בלאגן לגבי ההגשה שלי לקורס 4 יחידות, (אני לא מוכנה לעשות 3), בתי הספר האחרים הפרטיים יהייו כבר מפוצצים כי בפברואר מתחילים הקורסים. דילמה קשה. אני מאמינה על עצמי שאוכל להשלים את הפער ל4 יחידות. עם זאת, ניגשתי לפגישת ייעוץ בתיכון תל אביב, לא מתפלספים יותר מידי, 4,400 ש"ח לקורס 4 יחידות, 3-4 חודשים, פעמיים בשבוע+ פעם נוספת של תגבור. תיכון תל אביב משרים עלי יותר ביטחון, המכינה בלוינסקי גורמת לי לחוסר ביטחון מסוים לגבי היכולות שלי. המבחן "התאמה" שלהם, לדעתי לא משקף שום דבר, בייחוד שמגיעים אליהם אנשים אחרי שנתיים שלוש.. והחומר טיפה נשכח..... מצד תשיעייייי, וואו, לוינסקי מסוגלים לתת לי חינם הכל......... ומצד עשירי.תיכון תל אביב משרה עלי יותר ביטחון (משלמת בפיקדון), קורס הרבה יותר קצר,פחות אנשים בכיתה.. מה עושים:( תודה על ההקשבה,על הקריאה,על העונים..)
אורנה וולף-קלר | 19:46  25/12/11
היי שני, ראשית כל הכבוד על ההחלטה להשלים את הבגרויות ובהצלחה. שנית, 4 יחל מתמטיקה דורשים בסיס מסוים שלמיטב הבנתי חסר לך ולכן "לקפוץ" ל4 יחל לא יהיה מנסיון הדבר הנכון לעשות. דווקא המקום בו מסבירים לך את החשיבות של הרקע טרם הקורס מראה על רצינות והתאמה לצרכים שלך. למה את צריכה 4 יחל מתמטיקה? האם ידעת כי למרבית התארים הממוצע הגבוה יותר נחשב מכמות היחידות? לתארים רבים כמו תקשורת, פסיכולוגיה, מדעי החברה, משפטים ועוד מתקבלים עם 3 יחל בגרות במתמטיקה. ותמיד אפשר לשפר ל4 יחל במידת הצורך. אם תרצי לקבוע פגישת יעוץ גם בלחמן לגבי העניין תוכלי לפנות בטלפון 1-800-400-500. בהצלחה
סגור