פורום לימודי סיעוד

מנהלת הפורום תשמח לספק לכם מידע לגבי אפשרויות לימודי סיעוד בארץ, כמו כן מטרת הפורום היא לשמש מקום מפגש למתעניינים בתחום.

חן מירושלים | 21:00  21/07/08
היי לכולם אז ככה אני מסיימת בימים אלו תואר ראשון לא קשור, במדעי החברה והרוח בתכל"ס התואר שלי לא נותן כלום אז אני מחפשת מה לעשות מבחינה מקצועית וחשבתי על הסבה מקצועית האהבה הכי גדולה שלי היא תינוקות !!! כל החיים חלמתי לעבוד בתינוקיה בביה"ח ולטפל בתינוקות שרך נולדו...אין עליהם ועל הריח שלהם... השאלה שלי- האם אני יכולה לעבוד בתינוקיה ובכלל במחלקת יולדות, מבלי להיות אחות מוסמכת? כי אני פוחדת שזה רק על תקן של התנדבות..... דבר נוסף, אם אני באמת אלך על זה ויעשה הסבה לאחיות לאקדמאים אז זה יבטיח לי לעבוד בתינוקייה? או ביולדות, או שגם זה לא בטוח? החשש שלי מלמודי אחיות זה כל הקטע של לימודי ביולוגיה, פיזיקה, כימיה...אני ממש לא חזקה בזה אני הומנית וטובה בספרות, סוציולוגיה וכו'... האם החומר הלימודי הריאלי הוא החומר העיקרי בלימודי אחיות? האם מדעי הטבע נלמדים שם ברמה גבוהה שאני אמורה לחשוש ממנה? בכלל אם למישהו יש רעיונות בשבילי ומה לעשות עם האהבה שלי לתינוקות (חוץ מלהיות גננת), אשמח לשמוע תודה על כל עזרה :-) ערב טוב חן מירושלים
עבודה במחלקת יולדות או עם תינוקות, היא עבודה שיש בה אחראית רבה, לכן נדרשת הכשרה מתאימה. לימודי סיעוד אכן לא קלים, רקע קודם במדעים אכן יכול להקל על הלימודים, החלק הריאלי בתוכנית הלימודים לא גדול, אך הוא משמעותי, רקע הומאני חשוב לכל החלק של התקשורת שגם הוא חלק מהמקצוע. לגבי תעסוקה בסיום הלימודים, את יכולה לבקש לעבוד ביולדות או בתינוקות אבל רק אם יש תקן פנוי באותו זמן, יקבלו אותך למחלקות אלה.
חן | 21:49  22/07/08
אני ממש לא יודעת מה לעשות.... ראיתי בתכניות לימוד שיש הרבה קורסים ריאלים כמו- ביולוגיה, תא, כימיה, פיסיקה, אנטומיה, פתולוגיה, וירולוגיה, אימונולוגיה, פרמקולוגיה ועוד תחומים שנשמעים לי מאיימים וממש לא בשבילי... חבל שאין אפשרות לעבוד בתינוקיה גם לא לאחיות :-( אין אפשרות להעסיק אקדמאים עם רצון לטפל בתינוקות? :-(
סגור