פורום לימודי סיעוד

מנהלת הפורום תשמח לספק לכם מידע לגבי אפשרויות לימודי סיעוד בארץ, כמו כן מטרת הפורום היא לשמש מקום מפגש למתעניינים בתחום.

אניטה | 12:58  19/07/09
שלום, יש לי כמה תהיות ושאלות בקשר ללימודי הסבה לאקדמאים במסלול המקוצר (שנתיים וחצי), נרשמתי ללימודים בהלל יפה בחדרה, קודם כל רציתי לברר מה ההבדל בין הלימודים של שנתיים וחצי לבין הלימודים הרגילים, של 4 שנים, האם מי שלומד במסלול של האקדמאים יוצא נשכר פחות, מבחינת הדרגה - הבנתי שהלימודים שלי הם לא לימודים לתואר, רק ל"אחות מוסמכת", מה ההבדל בעצם? אם הם אותם הלימודים, רק שהמסלול המקוצר הוא אינטנסיבי יותר, למה אנחנו לא נהיה זכאים לתואר הראשון בסיעוד, אלא רק לתעודת אחות מוסמכת? או שכן נהיה זכאים, ורק לא הבנתי נכון? התואר הראשון שלי היה בספרות, כך שזה לא קשור לסיעוד, לבגרות למדתי ביולוגיה 5 יחידות ויש לי קצת רקע בכימיה- פיזיקה, עד כמה הרקע התיכוני רלוונטי בכלל, הוא יעזור או שהחומר הריאלי יהיה הרבה יותר מסובך, עד שכלל לא תהיה משמעות למה שלמדתי? אני צריכה לעשות חיסונים, אך בצבא שירתתי רק זמן קצר מאוד ולכן לא ידוע לי אם בכלל קיבלתי מהם אישור כלשהו על החיסונים שביצעתי - מאיפה אני יכולה להשיג את האישור לכך, והאם אפשר להסתפק רק בהצהרה על עשיית החיסונים, אם ידוע לי שעשיתי אותם אך אין עליהם אישור רשמי? בתודה מראש על העזרה!
עדן צוקר | 10:01  04/08/09
ישנם שני מסלולים עיקריים ללמוד אח/אחות מוסמכת מסלול לתעודה של אחות מוסמכת: מסלול בין שנתיים וחצי לשלוש שבסיומו לאחר עמידה בהצלחה במבחן מסכם מטעם משרד הבריאות מקבלים תואר של אח/אחות מוסמכת. מסלול לתעודה של אחות מוסמכת +תואר: מסלול ארבע שנתי שבסיומו נבחנים באותו מבחן מסכם מטעם משרד הבריאות, אולם מאחר והלימודים מתקיימים במכללה או באוניברסיטה זכאי בסטודנט גם לתואר. לימודים בכימיה, ביולוגיה בהחלט עוזרים בהבנת החומר אבל הם לא תנאי קבלה. חיסונים נעשים בתיאום עם משרד הבריאות ועל פי נוהל מחייב עובדים במערכות בריאות
אבי | 21:09  05/08/09
לגבי תואר - כדי להשלים תואר שלך לסיעוד יש לעבור מספר קורסים קצרים באוניברסיטה לאחר סיום הסמכה. לגבי חיסונים - ניתן לקבל מידע בלשכה אפידמיולוגית איזורית שלך! כמן כן - יש הסברים מצויינים והכוונה באתר לאחיות www.israelnurses.info כדאי שתכנסי ותבררי שם
סגור