פורום לימודי סיעוד

מנהלת הפורום תשמח לספק לכם מידע לגבי אפשרויות לימודי סיעוד בארץ, כמו כן מטרת הפורום היא לשמש מקום מפגש למתעניינים בתחום.

שלום, אני כיום בת 19,חיילת,חובשת פלוגתית. למדתי ביולוגיה בהיקף של 5 יח"ל,וכמו כן עברתי קורסים רבים ברפואה. מאז ומתמיד החלום שלי היה להיות אחות מוסמכת ולהתמחות בתור אחות מיילדת או אחות טיפול נמרץ.. לאחרונה שמעתי מכל מיני מקורות שהמקצוע הוא לא בדיוק מה שאני חושבת שהוא ..אמרו לי שסתם לומדים קשה ואחר כך עוסקים בעבודות כמו החלפת טיטולים,החלפת שקיות שתן,רחיצת מטופלים..ועבודות שלא מכבדות את הלימודים והתואר.. בנוסף אמרו לי שהמשכורת היא משכורת רעב.ברור לי שעם הוותק,המשכורת עולה,אבל ככה זה בכל מקצוע..השאלה אם זה בכל המקומות ככה? כי חשבתי שאם אני אחות עם תואר (אני שואפת לתואר שני) והתמחות,שעובדת בבית חולים/מרפאה פרטית אני אוכל להגיע למשכורת מכובדת,אבל אומרים לי שלא,ואני לא יכולה להיות תלויה בבן זוג שיפרנס אותי,אני צריכה ביטחון כלכלי.. בכללי אשמח לשמוע מאנשים שעוסקים במקצוע איך נראים באמת פני הדברים,ובעיקר מה קורה באמת לגבי השכר (כי עם כל הרצון לתרום ולעזור,אני צריכה גם לחיות ממשהו ולפרנס משפחה בסופו של דבר...) תודה!
ליליאנה ליליאנה | 11:49  23/06/10
מיכל שלום! אני מודה לך על השאלות ששאלת – הן מזמן לא נשאלו – והן נותנות לי אפשרות לדבר על נושא שבטח מעניין גם אחרים. ראשית אספר לך כמה מילים על סיעוד כמקצוע. על מה זה להיות אחות מוסמכת במדינת ישראל. סיעוד הוא מקצוע שאפשרויות העיסוק שהוא נותן הן כל כך רחבות ומגוונות עד שאי אפשר למנות אותם כאן. את יכולה לעבוד עם אנשים בכל טווחי הגילאים: תינוקות, ילדים, מבוגרים, זקנים. את יכולה לעבוד עם אנשים שנמצאים בכל מיני מקומות על רצף הבריאות: עם אנשים בריאים בקידום בריאותם, עם אנשים חולים בחולי אקוטי או כרוני, עם אנשים הנוטים למות ועוד. את יכולה לעבוד במסגרות שונות: בבית חולים, במרפאות מקצועיות, במרפאות אם, במכונים, ביחידות, בטיפות חלב ועוד. את יכולה להתמחות בתחומים שונים: טיפול נמרץ מבוגרים או ילדים, אונקולוגיה, סוכרת, בריאות הציבור, ילדים, ואפילו להיות מיילדת. זה רק חלק מהתחומים. יש עוד הרבה. את יכולה לעסוק בהוראה, הדרכה קלינית ומחקר. את יכולה לפתח קריירה אקדמית: תואר ראשון, שני וגם דוקטורט ופרופסורה. את יכולה גם לשנות תחום וללמוד תחומים חדשים מתי שאת חפצה בשינוי. זה חשוב מאוד כשרוכשים מקצוע להרבה שנים. לגבי תנאיי העבודה: את יכולה לעבוד במשרה מלאה או חלקית. לעבוד רק בקרים או לעבוד משמרות. עבודה נוחה מאוד כשיש ילדים למשל. לאחר תקופה מסויימת – אם את טובה – את יכולה לקבל קביעות במקום עבודתך – זה מקנה ביטחון תעסוקתי שאינו קיים כמעט בשום תחום אחר. המשכורות ההתחלתיות הן לא גבוהות – אך משפרים אותם מאוד על ידי עבודה חלקית במשמרות, על ידי תוספת של השתלמויות המקנים גמול וכמובן גם עם הוותק. בשורה התחתונה המשכורות סבירות למדי. (נכון הוא שאם תעבדי בהיי-טק – המשכורות תהיינה גבוהות יותר, אבל תעבדי פי שלוש שעות וגם יוכלו לפטר אותך מתי שרוצים). אם תעבדי כאחות את אותן שעות שעובדים בהיי-טק, לא תרוויחי פחות. אבל כאחות – יש לך אפשרות לבחור איזה משרה את רוצה וכמה שעות נוח לך לעבוד – וזה משתנה במהלך החיים. לגבי רחצות, טיטולים ועוד: אלה עבודות שהיום כוחות עזר מבצעים אותם. אולי כסטודנטית גם תעסקי בזה כדרך ללמידה אך אחיות מוסמכות כיום כמעט ולא עוסקות בזה יותר. זהו, כל התורה על רגל אחת. מקווה שזה יעזור לך. בהצלחה!!!
יואב | 11:06  26/06/10
השאירי כתובת דואר אלקטרוני שלך ואשמח לספר לך על מקצוע הסיעוד מנקודת מבט אישית של אח העובד במקצוע מזה קרוב ל-5 שנים. בגדול מה שרשמה לך ליליאנה על קצה המזלג,זה נכון מאוד.
לאון | 11:42  26/06/10
יואב ,ברצוני מאוד לשוחח איתך לגבי המקצוע ... תודה ,לאון
מיכל | 14:02  26/06/10
כתובת הדואר האלקטרוני שלי: michalshrager@gmail.com אשמח מאוד לשמוע עוד על מקצוע הסיעוד תודה רבה! : )
יואב | 01:32  27/06/10
תומר | 09:27  28/06/10
אשמח מאוד גם לשמוע את חוות דעתך על המקצוע. אני דיי מזדהה עם מיכל בשאלותיה, ואין כמו לשמוע פרטים ממי שעובד בתחום. אודה לך אם תוכל לשלוח לי גם מייל l.s.dream@hotmail.com תודה ויום טוב
יואב | 04:07  29/06/10
כתבתי כבר 2 מיילים מאוד ארוכים למיכל,נסה לבקש ממנה שתשלח לך מה שכתבתי לה ואני מקווה שזה יעזור לך, שיהיה בהצלחה.
מרגו | 16:07  06/07/10
גם אני לא אתנגד לקבל יותר פרטים על משחקים
קודם כל תודה רבה על התגובה המפורטת והמושקעת.. אני מעוניינת ללמוד את המקצוע באוניברסיטה,על מנת שבנוסף לתעודה יהיה לי גם תואר בסיעוד..הבנתי שעושים תואר ראשון,לאחר מכן התמחות ואז תואר שני..נכון? האם תואר באוניברסיטה מהווה לי יתרון על פני תעודת אחות ללא תואר? בהתמחות אני יכולה לבחור את התחום שאני רוצה להתמחות בו? כי מכו שרשמתי,תמיד רציתי להתמחות בטיפול נמרץ או מיילדות ( או אחות חדר לידה?יש הבדל בינהם? ),השאלה עד כמה זה אפשרי..אם אני בוחרת או שבוחרים בשבילי..ויש אפשרות להתמחות במספר תחומים?או שברגע שאני בוחרת לשנות תחום,התחום האחרון שלמדתי,זה התחום שאני אעסוק בו? ולגבי הלימודים,פעם שמעתי שיש מסלול מיוחד לחובשים צבאיים שמקצר את הלימודים של תואר ראשון ל-3 שנים במקום 4?האם הדבר נכון?או קיים עדיין כיום? לגבי מקומות העבודה,האם יש חשיבות במקום העבודה שאני נמצאת בו ולגבי המשכורת? למשל אני יודעת שבבתי חולים פרטיים משלמים לאחיות יותר,לפי מה שאמרו לי, אבל השאלה עד כמה קשה להתקבל לכל מקום,והאם אני בוחרת איפה אני אעבוד או שאני מסופחת למקום מסוים לפי החלטות של משרד הבריאות? ומה אלו ההשתלמויות האלה?איך אני מגיעה אליהן? ולגבי המשכורות-הבנתי שהממוצע זה בערך 6000-7000 ש"ח לחודש,האם אפשר להגיע לסכומים יותר גבוהים מזה שיאפשרו לי לפרנס את עצמי בכבוד ולא להיות תלויה בבן זוג,כי ביטחון כלכלי גם מאוד מאוד חשוב לי.. ועוד שאלה אחרונה,שמעתי שבסוף הלימודים יש מבחן הסמכה מטעם משרד הבריאות..רציתי לשאול מה קורה אם לא עוברים אותו?ניתן לבצע אותו שנית? ועד כמה הוא מסובך? וגם שמעתי שיש מבחנים תקופתיים,זה נכון? ועוד פעם תודה רבה!עזרת לי מאוד : )
סגור